Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Wakacje Ministrantów i Lektorów Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej na Mazurach
22.08.2016, ks. Marcin Grziesiak Admin, Archidiecezja lubelska
W dniach 13 – 19 sierpnia ministranci i lektorzy w ramach duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza, po raz kolejny wyjechali na rekolekcje oraz wypoczynek na Mazury. Przez dwa lata wyjazd był organizowany do Zakopanego a w tym roku wyjechaliśmy do pięknych miejsc na Warmii i Mazurach. Na wakacje wybrało się 40 Ministrantów i Lektorów z niektórych parafii Archidiecezji Lubelskiej, min. ze Skrobowa, z Lubartowa, z Lublina, z Końskowoli, z Fajsławic. Obecni byli także Alumni naszego Seminarium, którzy pełnili rolę wychowawców, oraz wolontariusze naszej Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Przebywaliśmy w ośrodku sportowym AZS Wilkasy koło Giżycka. Codziennie towarzyszyła nam Msza św. na której poznawaliśmy kolejnych świętych, którzy imponowali nam swoją świętością, min. Św. Jan Paweł II, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Św. Stanisław Kostka, Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko, Św. Siostra Faustyna. Ministranci codziennie korzystali z różnych atrakcji sportowych ośrodka: gra w piłkę nożną, gra w tenisa ziemnego, basen, plaża. W czasie wyjazdu zwiedzaliśmy ważne miejsca na Warmii i Mazurach: Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Giżycko, Zamek w Kętrzynie, Wilczy szaniec, oraz płynęliśmy statkiem po jeziorze Niegocin. W czasie naszego wyjazdu przeżyliśmy wspólnie czas formacji, oraz skorzystaliśmy z wakacyjnego wypoczynku realizując znane przysłowie: „w zdrowym ciele zdrowy duch”.
Obóz sportowy w archidiecezji poznańskiej
11.07.2016, Admin Admin, Redakcja KnC
Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej zaprasza ministrantów ze szkoły podstawowej na obóz rekreacyjno - sportowy w Zaborówcu. Szczegóły znajdziecie tutaj: http://sport.dslap.pl/aktualnosci,229,zapraszamy-na-oboz-sportowy Zgłoszenia do 20 lipca, więc trzeba się spieszyć!
Turniej piłkarski ministrantów
31.05.2016, kl. Sebastian Sobkowiak MSF Duszpasterz parafialny, Diecezja włocławska
Misjonarze Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim po raz kolejny organizują Turniej Piłkarski Ministrantów im. ks. Jana Berthiera. Odbędzie się on 11 czerwca 2016 roku. Poprzez spotkanie przy ołtarzu oraz rywalizację w sporcie chcą dotrzeć do młodego człowieka z przekazem ewangelicznym oraz przeciwdziałać patologiom, które mogą rozprzestrzeniać się wśród młodzieży. Do turnieju zgłaszać można 10-osobowe drużyny ministranckie w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum + szkoła średnia. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.klerycymsf.pl.
Wakacje LSO - diecezja kielcka
30.05.2016, ks. Mariusz Kałka Duszpasterz diecezjalny, Diecezja kielecka
Szczęść Boże !!! Zbliżają się wakacje. Podobnie jak w ubiegłych latach organizowany jest letni wypoczynek dla służby liturgicznej naszej diecezji (ministranci, lektorzy i schole). W tym roku zapraszamy do udziału w wakacyjnym wypoczynku nad morzem do Wisełki koło Międzyzdrojów. Miejsce: Ośrodek Rehabilitacyjno – Wczasowym Bielik w Wisełce. Ośrodek jest położony w odległości 1500 m od morza, droga prowadzi przez teren Wolińskiego parku narodowego z tematycznymi tablicami poglądowymi, trasami turystycznymi, z obiektu jest bezpośrednie zejście nad czyste i malownicze jezioro Wisełka. Ośrodek posiada: kompleks boisk sportowych, korty tenisowe; boiska do piłki nożnej, siatkówki, stanowiska do koszykówki, ścianę wspinaczkową, 2 baseny odkryte, plac zabaw, stoły do ping ponga, rozległy teren do zabaw w podchody i gry terenowe. Strona internetowa tego ośrodka: www.bielik-wiselka.pl Wyjazd: 27 czerwca 2016r. godz. 20.00 (parking przy stadionie Korona Kielce, ul. Ściegiennego 8) do 10 lipca 2016r. (powrót do Kielc w godzinach porannych). Koszt wypoczynku wynosi 850 zł od uczestnika i obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie (3 posiłki), zwiedzanie okolicznych miejscowości (Międzyzdroje, Świnoujście, Trzęsacz, Kamień Pomorski), rejs statkiem, ubezpieczenie oraz przejazd autokarami do Wisełki i z powrotem. Turnusy prowadzi wyspecjalizowana kadra opiekunów oraz ratownik wodny. Karty kwalifikacyjne uczestników wypoczynku będą do pobrania na stronie www.ministranci.diecezja.kielce.pl lub w Kurii. Przy pobraniu karty należy wpłacić zaliczkę 100 złotych na konto podane na stronie ministranckiej z dopiskiem „turnus”. Ostateczny termin składania wypełnionych kart mija 15 czerwca 2016 roku!!! Karty należy dostarczyć do Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Ilość miejsc jest ograniczona. Kontakt: ks. Mariusz Kałka mail: mariusz.kalka@gmail.com, tel.: 793770020
Niecodzienna inicjatywa LSO parafii MB Królowej Polski w Rzeszowie
30.05.2016, Piotr Rakowski Prezes koła ministranckiego, Diecezja rzeszowska
Artykuł o naszej wspólnocie na stronie Diecezji Rzeszowskiej! - Zapraszamy do przeczytania o niecodziennej inicjatywie naszych ministrantów i lektorów z parafii MB królowej Polski w Rzeszowie. http://www.diecezja.rzeszow.pl/2016/05/zagadnij-ministranta-zagadnij-lektora/
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

W najnowszym numerze

Zajrzyj do księgarni
Motyle w brzuchu. Dlaczego wiara dodaje skrzydeł
Notker Wolf
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,90 zł
Modlitewnik na trudne chwile
wybór i oprac. Magdalena Marciniak
KSIĄŻKA
12,00 zł 9,90 zł
Odważni Best
seller
Randy Alcorn
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,50 zł

Ciekawe wydarzenia