Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Pod naszym patronatem
25.02.2017, Robert Olejnik Admin, Redakcja KnC
W sobotę 25 lutego br. w Gdańsku odbędzie się HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SŁUŻBY LITURGICZNEJ. Będzie to III ETAP zmagań o Mistrzostwo Archidiecezji Gdańskiej i prawo do reprezentowania Diecezji na Mistrzostwach Polski LSO o Puchar KnC. Będzie to turniej wyjątkowy. Duszpasterstwo LSO podjęło współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku oraz Zarządem Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice i dzięki temu zawody odbędą się ku czci Żołnierzy Wyklętych. Świadectwo ich męstwa, wierność Ojczyźnie, niezłomna postawa patriotyczna i przywiązanie do tradycji niepodległościowych to fundamentalne wartości, którymi kierować powinni się nie tylko ministranci, ale każdy z nas. KnC objęło patronat medialny nad tym niezwykłym wydarzeniem. Widzimy się w sobotę na hali!
ZAPROSZENIE NA XI PIELGRZYMKĘ SŁUŻBY LITURGICZNEJ ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ
 
02.11.2016, Piotr Belecki Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja gdańska
Króluj nam Chryste !!! Z wielką radością zapraszam do udziału w XI PIELGRZYMCE SŁUŻBY LITURGICZNEJ Archidiecezji Gdańskiej. To spotkanie, które łączy wszystkich ministrantów i lektorów z naszej Archidiecezji. Jest to także niezwykła okazja, aby nasze małe wspólnoty tych, którzy na co dzień służą przy ołtarzu, mogły umocnić swoją wiarę, poczuć jedność Kościoła i doświadczyć mocy Bożej. W tym roku spotykamy się w Parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni Obłużu. Będzie nam towarzyszyć hasło: KU WOLNOŚCI WYSWOBODZIŁ NAS CHRYSTUS (Ga 5, 1). Część formacyjną poprowadzi grupa ewangelizacyjna WYRWANI Z NIEWOLI – Piotrek Zalewski i Jacek Heres Zajkowski. W trakcie przewidziane są świadectwa, koncert i „ewangelizacja w rytmie rapu”. W przerwie uczestnicy będą mieli czas na agapę oraz integrację. Druga część odbędzie się w górnym kościele, gdzie w trakcje Adoracji Najświętszego Sakramentu ministranci i lektorzy będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Centralnym punktem XI PIELGRZYMKI będzie Eucharystia. SZCZEGÓŁY NA: www.knc24.pl

Obejrzyj

Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach
31.10.2016, Roman Kaput Admin, Redakcja KnC
W tym roku ponownie parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, Katolicki Klub Szachowy GAMBIT oraz Rada Rycerzy Kolumba nr 14023 przy wsparciu medialnym "KnC - Króluj nam Chryste" organizują VIII Mistrzostwa Polski Ministrantów. Mistrzostw odbędą się 19-20 listopada 2016 roku w Starachowicach w Hotelu Senator. Mistrzostwa w obecnym roku składają się z dwóch imprez. W niedziele rano rozgrywane są Mistrzostwa w Szachach Błyskawicznych, a w sobotę tradycyjnie rozegrane zostaną Mistrzostwa w Szachach Szybkich. Główne założenia: - gramy w trzech grupach - Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Szkoły Ponadgimnazjalne - w każdej z grup wynik maksymalnie czterech ministrantów z danej parafii liczy się do wyniku drużynowego - w każdej z grup przyznane zostaną nagrody drużynowe Kontakt, zgłoszenia: Roman Kaput Komitet Organizacyjny Mistrzostw Polski Ministrantów tel. 602 770 251
Zapisy do rozgrywek piłkarskich Archidiecezji Poznańskiej
03.09.2016, Bartosz Dostatni Prezes koła ministranckiego, Archidiecezja poznańska
Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów Archidiecezji Poznańskiej do udziału w ministranckich rozgrywkach piłkarskich. 1. Ministrancka Liga 6-tek Piłkarskich kat. OPEN Liga 6-tek, to ministrancka liga piłkarska rozgrywana na boisku typu orlik. Mecze rozgrywane w niej są na zasadzie "każdy z każdym" w soboty w miesiącach wrzesień – październik oraz kwiecień – czerwiec. W zależności od ilości drużyn oraz innych czynników, rozgrywki nie muszą być prowadzone w każdą sobotę. Rozgrywki kończą się oficjalna Galą Piłkarską oraz prestiżowym meczem o superpuchar Gwiazdy Ligi - Mistrz Ligi. Dla najlepszych przewidziane s atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów znajduje się w naszym regulaminie. Kategoria: OPEN Miejsce: boisko Orlik, Wiry k. Poznania Wpisowe: 300zł Zgłoszenia: na stronie www.sport.dslap.pl do dnia 10 września 2016 2. Piłkarskie Grand Prix kat. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Gran Prix to seria miniturniejów odbywających się na przestrzeni całego sezonu dla dla kategorii Szkoła Podstawowa oraz kategorii Gimnazjum. Planowane jest zorganizowanie dwóch turniejów jesienią oraz dwóch na wiosnę dla każdej kategorii. W każdym z nich drużyny zdobywają punkty za zajęte miejsca. Drużyna, która na koniec będzie miała ich najwięcej, wygra całe rozgrywki Gran Prix. Nagrody dla zwycięzcy oraz pozostałych uhonorowanych drużyn zostaną wręczone na Gali Piłkarskiej, w czerwcu. Kategorie: osobne Grand Prix dla szkoły podstawowej oraz gimnazjum Miejsce: Poznań, ul. Małoszyńska 38; boisko pod balonem - Gimnazjum Nr 58 Wpisowe: za każdy turniej 100zł, czyli razem 400zł (w przypadku zgłoszenia się ponad 6 drużyn koszt wpisowego spadnie do 300zł - nadmiarowe 100zł zostanie zwrócone parafii). Zgłoszenia: na stronie www.sport.dslap.pl do dnia 30 września 2016 Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
Zobacz, dlaczego warto zostać ministrantem (Wideo)
 
29.08.2016, ks. Piotr Sierzchuła Duszpasterz parafialny, Archidiecezja wrocławska
Ministranci z parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu zachęcają, by przyłączyć się do ich wspólnoty. Spot ma zachęcić chłopców do wstępowania do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, ale także przekonać rodziców do tego, że przez służbę przy ołtarzu ich dzieci niczego nie tracą, a wręcz przeciwnie zyskują o wiele więcej. Powinni zatem obok troski o rozwój fizyczny i intelektualny, zadbać także o rozwój duchowy swoich najmłodszych.

Obejrzyj

Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Kim jestem? Pytania w drodze
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł
Pierwsze pytania o Biblię
Michel Quesnel
KSIĄŻKA
25,00 zł 21,90 zł
Trzy minuty dla życia. Od hard rocka do Jezusa
Stephan Michiels
KSIĄŻKA
26,90 zł 9,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media