Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Jubileusz XV-lecia Diecezjalnej Szkoły Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego Diecezji Tarnowskiej!
20.09.2017, Jakub Urbaniak Prezes koła ministranckiego, Diecezja tarnowska
Miniona sobota była wyjątkowym dniem dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. 16 września ceremoniarze zgromadzeni w Tarnowie obchodzili Jubileusz XV-lecia Diecezjalnej Szkoły Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego. Piętnaście lat temu, w tarnowskiej katedrze pierwsi lektorzy otrzymali błogosławieństwo do pełnienia posługi ceremoniarza. Wtedy wszystko dopiero się zaczynało – był to pierwszy rocznik, który ukończył Kurs Ceremoniarza. W minioną sobotę to samo miejsce zgromadziło absolwentów ostatnich 15. lat istnienia Diecezjalnej Szkoły Ceremoniarza wraz z księżmi opiekunami parafialnych LSO. Uroczystości przewodniczył Ks. Bp Stanisław Salaterski, który jednocześnie udzielił błogosławieństwa tegorocznym absolwentom. W homilii skierowanej do uczestników Jubileuszu, ksiądz biskup mówił: W takim duchu starajmy się pełnić swoje posługiwanie, w duchu szacunku do świętych misteriów, w duchu pokory dla tradycji Kościoła i obecnego wśród nas Pana, w duchu misji, aby poprzez piękno, dostojeństwo, świętość sprawowanych tajemnic ludzie spotykali się z Panem Bogiem, aby On wzrastał w każdym z nas, a ja się umniejszał, aby tym, który nas gromadzi nie był ksiądz, ceremoniarz, showman, ale Pan Jezus. Jednocześnie biskup Stanisław podkreślał, że ceremoniarze to słudzy, którzy stoją na straży Świętej Liturgii, dbają o jej piękno, które pomaga w jej lepszym przeżywaniu. Po zakończonej Mszy Świętej uczestnicy i zaproszeni goście udali się go auli Wyższego Seminarium Duchownego na drugą część obchodów - uroczystą galę. Nie obeszło się bez mnóstwa podziękowań i jeszcze większej ilości życzeń i błogosławieństw na kolejne lata pracy. Jednym z ciekawszych punktów programu, była emisja okolicznościowego filmu, w którym ujęcia z życia Duszpasterstwa przeplatały się z wypowiedziami i wspomnieniami związanych z nim osób. Niespodzianką dla zgromadzonych był także skierowany do nich list Mistrza Papieskich Ceremonii Liturgicznych ks. prałata Guido Mariniego. Czas gali umilał uczestnikom seminaryjny zespół Genezaret. Na koniec wszyscy obecni kapłani udzielili uczestnikom błogosławieństwa, po czym nastąpiło jeszcze rozdanie dyplomów absolwentom rocznika 2016/17.
Turniej Sportowy Ministrantów
10.09.2017, Krzysztof Cikolowski Duszpasterz parafialny, Archidiecezja białostocka
Turniej Sportowy Ministrantów
Powakacyjna Pielgrzymka Ministrantów
08.08.2017, Cezariusz Wala Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja katowicka
Serdecznie zapraszamy Służbę Liturgiczną na Powakacyjną Pielgrzymkę ministrantów, do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, w środę 30 sierpnia br. Program: od 9.00 możliwość zgłaszania grup w punkcie informacyjnym przy pomniku św. Jana Pawła II przy katedrze od strony ul. Wita Stwosza. 10.00 – rozśpiewanie, wręczenie nagród zwycięzcom rozgrywek sportowych, przedstawienie przez księży opiekunów przybywających grup ministranckich. 11.00 – konferencja ks. Rafała Skitka prowadzącego w „Małym Gościu Niedzielnym” rubrykę dla ministrantów, Adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej, przygotowanie do Mszy świętej. 12.00 – Uroczysta Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. ok. 13.30 - wspólne zdjęcie wszystkich ministrantów diecezji na schodach katedry. Po Mszy i zdjęciu czekają na Wszystkich ministrantów drożdżówki i napoje. W programie artystycznym wyjątkowy pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka. Ponadto na ministrantów czeka Fotobudka, symulator dachowania i Formuły 1, a także do nabycia misyjne lody, pop corn, wata cukrowa, ministranckie gadżety, możliwość zjazdów na dmuchanym zamku czy zakręceniu „Kołem Szczęścia”. Czekają konkursy i upominki. 14.15 – losowanie cennych nagród wśród uczestników pielgrzymki Dwa ważne konkursy: • Każdy kto przy katedrze w dniu pielgrzymki kupi wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” otrzyma specjalny kupon, dzięki któremu weźmie udział w losowaniu cennych nagród między innymi laptopa ufundowanego przez „Małego Gościa” • Każdy kto dokona zakupów w dniu pielgrzymki w Księgarni św. Jacka za min. 5 zł. (dla ministrantów zniżka 10%) weźmie udział w losowaniu roweru oraz nagród ufundowanych przez Księgarnię św. Jacka i Wydział Duszpasterski. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ministranckie świętowanie!
Selfie dla Maryi!
06.04.2017, Michał Bondyra Admin, Redakcja KnC
Wielka akcja "Selfie dla Maryi" zorganizowana przez oo. Paulinów, której partnerem została redakcja "KnC - Króluj nam Chryste". Dajmy prezent jasnogórskiej Czarnej Madonnie z okazji 300-lecia nadania Jej koron. Jaki? Przeczytajcie sami! • Wysyłajcie na knc@swietywojciech.pl Wasze fotografie w strojach liturgicznych wraz z duchowym darem dla Maryi! Możecie robić selfie samemu, ale i z kolegami! • Z pozyskanych przez nas fotografii ułożony zostanie jeden konkretny element mozaiki (ręka, korona – to zależy od Waszej aktywności i liczby nadesłanych przez Was zdjęć). • Ze wszystkich pozyskanych przez nas zdjęć utworzona zostanie wystawa „ministranckich selfie” (w sali o. Kordeckiego), na planszy oznaczonej „Selfie czytelników KnC” z naszym logotypem będzie mogli znaleźć siebie. Czas ucieka! Chwytajcie za smartfony, pstrykajcie foty, wysyłajcie je do nas mailem wraz z postanowieniami! Do dzieła!
Rekolekcje ministranckie
20.03.2017, Ks. Cezariusz Wala Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja katowicka
Archidiecezja katowicka serdecznie zaprasza Służbę Liturgiczną do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Od kilkudziesięciu lat w czasie wakacji organizowane są letnie rekolekcje dla ministrantów. Także w tym roku kontynuujemy tą potrzebną i skuteczną formę formacji służby liturgicznej. Na rekolekcjach znajdziemy czas dla Boga, przyjaciół i dla siebie. Więcej informacji znajdziemy na stronie: http://rekolekcje.dmak.info
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Zanim jej powiesz tak
Anthony Garascia
KSIĄŻKA
10,00 zł 5,00 zł
Odważni Best
seller
Randy Alcorn
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,50 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media