Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Redakcja KnC
12.12.2018, Zmiany w „KnC Płock” Admin, Redakcja KnC
Dekretem biskupa płockiego Piotra Libery z dniem 1 stycznia 2019 r. redaktorem prowadzącym edycję „KnC Płock” został mianowany ks. Krzysztof Stawicki, zastępując na tym stanowisku ks. Łukasza Chruściela. Ks. Łukasz funkcję redaktora naszego dodatku sprawował przez dwa lata. – To były 24 miesiące bardzo owocnej i wzorcowo przebiegającej między nami współpracy, za którą bardzo serdecznie ks. Łukaszowi dziękuję – przyznaje Michał Bondyra, naczelny „KnC”. Ks. Łukasz Chruściel prócz dwuletniej działalności w dodatku płockim, był koordynatorem ds. rekolekcji w Duszpasterstwie Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej, a także pomysłodawcą cieszących się wielkim zainteresowaniem pielgrzymek służby liturgicznej do Czerwińska. Jest też twórcą i moderatorem serwisu www.dsldp.pl. Michał Bondyra dziękując ks. Chruścielowi, wyraził jednocześnie nadzieję, na równie harmonijne działanie z nowym redaktorem „KnC Płock”. – Miałem już okazję rozmowy z ks. Krzysztofem i jestem spokojny, że tak będzie – dodaje szef „Króluj nam Chryste”. Ks. Stawicki jest wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Pułtusku, ze szczególnym zamiłowaniem do liturgii. Obu kapłanom w nowych wyzwaniach życzymy Bożego błogosławieństwa! Redakcja „KnC”
Zebranie w Licheniu
12.12.2018, Michał Bondyra Admin, Redakcja KnC
W dniach 7–8 listopada w Licheniu odbyło się 70. Zebranie Duszpasterzy Służby Liturgicznej. Głównym tematem jubileuszowego spotkania była „obecność Ducha Świętego w liturgii”. Przewodniczący obradom abp Józef Górzyński, szef Podkomisji KEP ds. Służby Liturgicznej przyznawał, że temat jest głęboki, a uczestnicy starać się będą „ująć go w kluczu praktycznym”. Referaty pierwszego dnia wygłosili ks. dr Sławomir Jeziorski, ks. dr Stanisław Szczepaniec oraz s. dr Iwona Kopacz. Nad ich tematami – „liturgią jako szczególnym miejscem działania Ducha Świętego”, „błogosławieństwem dla pełnienia świętej służby w liturgii” i „modlitwie posługujących”, a także „o strukturze duszpasterstwa służby liturgicznej według Dyrektorium DSL” – dyskutowało potem w mniejszych grupach ponad pół setki księży i zakonników. Kapłani zajmujący się ministrantami w całej Polsce dzielili się doświadczeniami rekolekcji, spotkań formacyjnych i kursów, które podejmowane są w ich macierzystych diecezjach. Ks. Stanisław Szczepaniec – członek Podkomisji KEP ds. Służby Liturgicznej zwrócił też uwagę na potrzebę jednolitego tekstu i komend przed nabożeństwem i po nim. Uczestniczący w obradach bp Adam Bałabuch zdał też relację z postępów w tłumaczeniu kolejnych tekstów Mszału rzymskiego. – W tej chwili tłumaczymy głównie formularze z Mszy św. w różnych potrzebach. Zostaje nam jeszcze wielki dział, jakim są Msze św. wotywne – powiedział przewodniczący Komisji KEP ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Na zebraniu tradycyjnie nie zabrakło redakcji „KnC”. Michał Bondyra
XVIII DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA
17.09.2018, ks. Mariusz Kałka Duszpasterz diecezjalny, Diecezja kielecka
Dnia 29 września 2018 r. w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach (ul. Wojska Polskiego 300, 25-205 KIELCE) odbędzie się XVIII DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA. W tym roku chcemy to spotkanie przeżyć pod hasłem: „Zło dobrem zwyciężaj” . Patronem tego wydarzenia będzie Ks. Jerzy Popiełuszko. Porządek spotkania przedstawia się następująco: 09.00 – Przyjazd grup ministranckich – zapisy 09.30 – Zawiązanie wspólnoty – przygotowanie do liturgii. 10.00 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem KSIĘDZA BISKUPA. 11.30 – Oficjalne ogłoszenie wyników Piłkarskiej Ligi Ministrantów – wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E. Ks. Bp Jana Piotrowskiego. 12.00 – Anioł Pański. 12.15 – Pokaz grupy rekonstrukcyjnej – „Wrzesień 1939”. 12.45 – Świadectwo i Koncert: „Wyrwani z Niewoli”. 14.00 – Zakończenie spotkania i losowanie nagród dla wszystkich ministrantów obecnych na zjeździe. W trakcie spotkania będzie możliwość zwiedzania pojazdów, sprzętu i udostępnionych pomieszczeń jednostki wojskowej. Zgłoszenia – ilość ministrantów z poszczególnych parafii – proszę kierować do Diecezjalnego Moderatora LSO, do dnia 15 września 2018r., tel. 793770020 (sms) lub mariusz.kalka@gmail.com. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, animatorów a także seniorów do pełnego udziału w spotkaniu. Prosimy wszystkich Księży Dziekanów, Księży Proboszczów, a zwłaszcza Księży Prefektów opiekunów ministrantów, Kleryków i Katechetów o zorganizowanie przyjazdu i umożliwienie wzięcia udziału w tym diecezjalnym święcie ministranta. Ważne: • Ministranci podczas Mszy św. uczestniczą w szatach liturgicznych. • Każdy uczestnik otrzyma symboliczną pamiątkę spotkania. • W każdym dekanacie będzie możliwość wspólnego wyjazdu (proszę o kontakt z Dekanalnym Moderatorem S.L.). • Bardzo prosimy, by ministranci podczas całego spotkania byli pod stałą opieką księży, czy opiekunów, z którymi przyjechali. • Zapisy i pobranie pamiątek ma miejsce w sekretariacie. (Składka jednego uczestnika wynosi 10 zł. Będzie także możliwość pobrania zaświadczenia do awansu zawodowego nauczyciela). • Będzie istniała możliwość skorzystania z: sprzętu wojskowego, zabaw zręcznościowych, zabaw integracyjnych, kąciku gastronomicznego itp. • Na zakończenie spotkania pomiędzy zgłoszonymi ministrantami zostaną rozlosowane nagrody.
Ministranci na medal
10.09.2018, ks. Łukasz Chruściel Admin, Diecezja płocka
Do Czerwińska nad Wisłą po raz trzeci przybyli ministranci z diecezji płockiej. Dziękowali za kolejny rok formacji, prosząc o błogosławieństwo na czas wakacji. Wspólnej modlitwie przy relikwiach św. Stanisława Kostki przewodniczył bp Piotr Libera. Biskup płocki odznaczył stu ministrantów okolicznościowym medalem AD MAIORA NATUS SUM w dwóch kategoriach: „Ministrant roku” i „Ministrant z najdłuższym stażem”. Chłopców do odznaczenia wytypowali księża z poszczególnych parafii, w dowód wdzięczności za wieloletnią i gorliwą posługę przy ołtarzu. Ksiądz biskup podkreślił, jak ważną i wyjątkową funkcję spełniają w ministranci w zgromadzeniu liturgicznym: „Wy, drodzy ministranci i lektorzy, pomimo swego młodego wieku stajecie blisko wydarzeń, których nikt z ludzi nie potrafi w pełni zrozumieć. Z wielką pokorą i szacunkiem poświęcacie swój czas i zdolności, by służyć tej tajemnicy, jaka dokonuje się w czasie każdej Mszy św. W ten sposób doświadczacie bliskości tego samego Jezusa, który przed dwoma tysiącami lat wędrował ścieżkami Palestyny. Jego bliskość każdemu z nas powinna pomagać w przestrzeganiu przykazań i życiu Ewangelią na co dzień”. ks. Łukasz Chruściel
III Turniej Piłki Nożnej LSO Archidiecezi Wrocławskiej o Puchar BP Jacka Kicińskiego
21.06.2018, ks. Wojciech Buźniak Duszpasterz dekanalny, Archidiecezja wrocławska
Startujemy 23 czerwca o godz. 9:00 w Wołowie. W programie: Msza św. pod przewodnictwem bpa Jacka Kicińskiego Pokaz trików piłkarskich w wykonaniu mistrza świata we freestylu Pawła Skóry Rozgrywki na stadionie OSiR im. R. Janickiego Wsród nagród ponad 200 piłek, koszulki SSC Napoli oraz zdjęcia z autografami Piotra Zielińskiego Zapraszamy!
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł
Palące pytania na temat Boga
Emanuelle Pastore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł
Pijany z radości
Jean-Baptiste Hibon
KSIĄŻKA
20,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media