Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Redakcja KnC
12.12.2018, Zmiany w „KnC Płock” Admin, Redakcja KnC
Dekretem biskupa płockiego Piotra Libery z dniem 1 stycznia 2019 r. redaktorem prowadzącym edycję „KnC Płock” został mianowany ks. Krzysztof Stawicki, zastępując na tym stanowisku ks. Łukasza Chruściela. Ks. Łukasz funkcję redaktora naszego dodatku sprawował przez dwa lata. – To były 24 miesiące bardzo owocnej i wzorcowo przebiegającej między nami współpracy, za którą bardzo serdecznie ks. Łukaszowi dziękuję – przyznaje Michał Bondyra, naczelny „KnC”. Ks. Łukasz Chruściel prócz dwuletniej działalności w dodatku płockim, był koordynatorem ds. rekolekcji w Duszpasterstwie Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej, a także pomysłodawcą cieszących się wielkim zainteresowaniem pielgrzymek służby liturgicznej do Czerwińska. Jest też twórcą i moderatorem serwisu www.dsldp.pl. Michał Bondyra dziękując ks. Chruścielowi, wyraził jednocześnie nadzieję, na równie harmonijne działanie z nowym redaktorem „KnC Płock”. – Miałem już okazję rozmowy z ks. Krzysztofem i jestem spokojny, że tak będzie – dodaje szef „Króluj nam Chryste”. Ks. Stawicki jest wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Pułtusku, ze szczególnym zamiłowaniem do liturgii. Obu kapłanom w nowych wyzwaniach życzymy Bożego błogosławieństwa! Redakcja „KnC”
Zebranie w Licheniu
12.12.2018, Michał Bondyra Admin, Redakcja KnC
W dniach 7–8 listopada w Licheniu odbyło się 70. Zebranie Duszpasterzy Służby Liturgicznej. Głównym tematem jubileuszowego spotkania była „obecność Ducha Świętego w liturgii”. Przewodniczący obradom abp Józef Górzyński, szef Podkomisji KEP ds. Służby Liturgicznej przyznawał, że temat jest głęboki, a uczestnicy starać się będą „ująć go w kluczu praktycznym”. Referaty pierwszego dnia wygłosili ks. dr Sławomir Jeziorski, ks. dr Stanisław Szczepaniec oraz s. dr Iwona Kopacz. Nad ich tematami – „liturgią jako szczególnym miejscem działania Ducha Świętego”, „błogosławieństwem dla pełnienia świętej służby w liturgii” i „modlitwie posługujących”, a także „o strukturze duszpasterstwa służby liturgicznej według Dyrektorium DSL” – dyskutowało potem w mniejszych grupach ponad pół setki księży i zakonników. Kapłani zajmujący się ministrantami w całej Polsce dzielili się doświadczeniami rekolekcji, spotkań formacyjnych i kursów, które podejmowane są w ich macierzystych diecezjach. Ks. Stanisław Szczepaniec – członek Podkomisji KEP ds. Służby Liturgicznej zwrócił też uwagę na potrzebę jednolitego tekstu i komend przed nabożeństwem i po nim. Uczestniczący w obradach bp Adam Bałabuch zdał też relację z postępów w tłumaczeniu kolejnych tekstów Mszału rzymskiego. – W tej chwili tłumaczymy głównie formularze z Mszy św. w różnych potrzebach. Zostaje nam jeszcze wielki dział, jakim są Msze św. wotywne – powiedział przewodniczący Komisji KEP ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Na zebraniu tradycyjnie nie zabrakło redakcji „KnC”. Michał Bondyra
XVIII DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA
17.09.2018, ks. Mariusz Kałka Duszpasterz diecezjalny, Diecezja kielecka
Dnia 29 września 2018 r. w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach (ul. Wojska Polskiego 300, 25-205 KIELCE) odbędzie się XVIII DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA. W tym roku chcemy to spotkanie przeżyć pod hasłem: „Zło dobrem zwyciężaj” . Patronem tego wydarzenia będzie Ks. Jerzy Popiełuszko. Porządek spotkania przedstawia się następująco: 09.00 – Przyjazd grup ministranckich – zapisy 09.30 – Zawiązanie wspólnoty – przygotowanie do liturgii. 10.00 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem KSIĘDZA BISKUPA. 11.30 – Oficjalne ogłoszenie wyników Piłkarskiej Ligi Ministrantów – wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E. Ks. Bp Jana Piotrowskiego. 12.00 – Anioł Pański. 12.15 – Pokaz grupy rekonstrukcyjnej – „Wrzesień 1939”. 12.45 – Świadectwo i Koncert: „Wyrwani z Niewoli”. 14.00 – Zakończenie spotkania i losowanie nagród dla wszystkich ministrantów obecnych na zjeździe. W trakcie spotkania będzie możliwość zwiedzania pojazdów, sprzętu i udostępnionych pomieszczeń jednostki wojskowej. Zgłoszenia – ilość ministrantów z poszczególnych parafii – proszę kierować do Diecezjalnego Moderatora LSO, do dnia 15 września 2018r., tel. 793770020 (sms) lub mariusz.kalka@gmail.com. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, animatorów a także seniorów do pełnego udziału w spotkaniu. Prosimy wszystkich Księży Dziekanów, Księży Proboszczów, a zwłaszcza Księży Prefektów opiekunów ministrantów, Kleryków i Katechetów o zorganizowanie przyjazdu i umożliwienie wzięcia udziału w tym diecezjalnym święcie ministranta. Ważne: • Ministranci podczas Mszy św. uczestniczą w szatach liturgicznych. • Każdy uczestnik otrzyma symboliczną pamiątkę spotkania. • W każdym dekanacie będzie możliwość wspólnego wyjazdu (proszę o kontakt z Dekanalnym Moderatorem S.L.). • Bardzo prosimy, by ministranci podczas całego spotkania byli pod stałą opieką księży, czy opiekunów, z którymi przyjechali. • Zapisy i pobranie pamiątek ma miejsce w sekretariacie. (Składka jednego uczestnika wynosi 10 zł. Będzie także możliwość pobrania zaświadczenia do awansu zawodowego nauczyciela). • Będzie istniała możliwość skorzystania z: sprzętu wojskowego, zabaw zręcznościowych, zabaw integracyjnych, kąciku gastronomicznego itp. • Na zakończenie spotkania pomiędzy zgłoszonymi ministrantami zostaną rozlosowane nagrody.
Ministranci na medal
10.09.2018, ks. Łukasz Chruściel Admin, Diecezja płocka
Do Czerwińska nad Wisłą po raz trzeci przybyli ministranci z diecezji płockiej. Dziękowali za kolejny rok formacji, prosząc o błogosławieństwo na czas wakacji. Wspólnej modlitwie przy relikwiach św. Stanisława Kostki przewodniczył bp Piotr Libera. Biskup płocki odznaczył stu ministrantów okolicznościowym medalem AD MAIORA NATUS SUM w dwóch kategoriach: „Ministrant roku” i „Ministrant z najdłuższym stażem”. Chłopców do odznaczenia wytypowali księża z poszczególnych parafii, w dowód wdzięczności za wieloletnią i gorliwą posługę przy ołtarzu. Ksiądz biskup podkreślił, jak ważną i wyjątkową funkcję spełniają w ministranci w zgromadzeniu liturgicznym: „Wy, drodzy ministranci i lektorzy, pomimo swego młodego wieku stajecie blisko wydarzeń, których nikt z ludzi nie potrafi w pełni zrozumieć. Z wielką pokorą i szacunkiem poświęcacie swój czas i zdolności, by służyć tej tajemnicy, jaka dokonuje się w czasie każdej Mszy św. W ten sposób doświadczacie bliskości tego samego Jezusa, który przed dwoma tysiącami lat wędrował ścieżkami Palestyny. Jego bliskość każdemu z nas powinna pomagać w przestrzeganiu przykazań i życiu Ewangelią na co dzień”. ks. Łukasz Chruściel
III Turniej Piłki Nożnej LSO Archidiecezi Wrocławskiej o Puchar BP Jacka Kicińskiego
21.06.2018, ks. Wojciech Buźniak Duszpasterz dekanalny, Archidiecezja wrocławska
Startujemy 23 czerwca o godz. 9:00 w Wołowie. W programie: Msza św. pod przewodnictwem bpa Jacka Kicińskiego Pokaz trików piłkarskich w wykonaniu mistrza świata we freestylu Pawła Skóry Rozgrywki na stadionie OSiR im. R. Janickiego Wsród nagród ponad 200 piłek, koszulki SSC Napoli oraz zdjęcia z autografami Piotra Zielińskiego Zapraszamy!
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Pijany z radości
Jean-Baptiste Hibon
KSIĄŻKA
20,00 zł 5,00 zł
Święty Jan Bosco
Eliza Piotrowska
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media