Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Naczelny "KnC" konsultorem w KEP
02.09.2020, Redakcja KnC Admin, Redakcja KnC
Chwalimy się bo jest czym: Nasz redaktor naczelny Michał Bondyra został konsultorem w Radzie ds. Środków Społecznego Przekazu KEP ❗❗❗ Gratulacje Szefie! :) więcej na stronie: https://episkopat.pl/biskupi-dokonali-wyborow-do-gremiow-episkopatu-i-instytucji-koscielnych-2/
Dodatkowe Msze
15.12.2019, Szymon Nik Prezes koła ministranckiego, Diecezja opolska
Mamy Nadzieję że wy ministranci Będziecie służyć na dodatkowych mszach!!!!! W Godzinach:14:00,15:00,21:00,13:30. Wiadomość Dla Ministrantów z Góry św.anny
Nowe "Modlitwy ministrantów przed i po Mszy świętej"
18.09.2019, ks. Cezariusz Wala Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja katowicka
Staraniem Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej wydano drukiem nowe „Modlitwy przed i po Mszy świętej”. Do tej pory w wielu parafiach odmawiamy jedną i tą samą – chociaż bardzo głęboką w treść modlitwę. Któż z ministrantów jej nie zna? „Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego…” Z powodu częstego odmawiania niejeden ministrant mógł popaść w rutynę i zapomnieć o co tak naprawdę się modli. Dlatego dla większego pożytku duchowego służby liturgicznej i kapłanów celebrujących Najświętszą Ofiarę postanowiono przygotować tą potrzebną pomoc duszpasterską. Teksty są przygotowane na wszystkie okresy roku liturgicznego. W komplecie znajdziemy ich aż 7. Na: Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc i trzy różne modlitwy na okres zwykły. Wśród modlitw na okres zwykły przygotowano też wspomnianą modlitwę: „Oto za chwilę…”. Modlitwy zostały starannie wydane i są dostępne w formacie a-3 i a-4 (w zależności jakim miejscem w zakrystii dysponujemy). Fabrycznie zostały wykonane specjalne wiercenia, by każdy kolejny komplet zawsze pasował do mocowań. Komplet „Modlitw” znajduje się w estetycznej kopercie chroniącej przed zgubieniem czy zabrudzeniami. Troszcząc się o poprawność teologiczną Kuria Archidiecezjalna w Katowicach wydała stosowne pozwolenie na druk. Modlitwy są do nabycia we wszystkich Księgarniach Świętego Jacka. Można skorzystać również z wysyłki bezpośrednio u archidiecezjalnego duszpasterza ministrantów ks. Cezariusza Wali w parafii św. Jana Sarkandra w Bełku (ul. Kościelna 6 , 44-230 Bełk tel.: 519 318 869).
Największą troską są dusze ludzkie!
03.06.2019, ks. Krzysztof Stawicki Duszpasterz parafialny, Diecezja płocka
Takie hasło przyświecało służbie liturgicznej diecezji płockiej, która 18 maja przybyła do sanktuarium w Czerwińsku nad Wisłą. W tym roku pielgrzymowało ponad 600 młodych osób. – Byli to zarówno ministranci, jak i członkowie scholi parafialnych – mówi ks. Artur Janicki, duszpasterz służby liturgicznej diecezji płockiej. Patronami spotkania byli błogosławieni biskupi męczennicy z Płocka: abp Antoni Julian Nowowiejski i bp Leon Wetmański. – Zachęcamy młodzież do wytrwałości i wierności ideałom na wzór błogosławionych – dodał ks. Janicki. Pielgrzymka była też okazją do dzielenia się swoją drogą ministrancką. – Przy ołtarzu służę od kilku miesięcy, bo chciałem bardziej poznać Chrystusa i być bliżej Niego. Do Czerwińska przyjechałem po raz pierwszy – mówi Filip z parafii św. Barbary w Modlinie-Twierdzy. Po raz kolejny wręczono również medale „Ministrant Roku”, które otrzymało kilkanaście osób najbardziej zasłużonych w służbie dla swoich parafii.
Dzień Lektora
03.06.2019, ks. Jakub Dębiec Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja gnieźnieńska
Dzień Lektora jest uroczystym zwieńczeniem rocznej formacji dla kandydatów na lektorów, ceremoniarzy i animatorów LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Tym razem w gnieźnieńskiej katedrze pobłogosławionych zostało 150 nowych lektorów i 60 ceremoniarzy oraz sześciu animatorów. Do tego dnia przygotowują się wszyscy. Zarówno kandydaci, którzy uczestniczą w Dekanalnej Szkole Lektora, jak i w Archidiecezjalnej Szkole Ceremoniarza lub Animatora. Przygotowuje się wspólnota Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Ona bowiem już od lat z księdzem rektorem na czele jest nie tyko gospodarzem miejsca, lecz wraz z duszpasterzami diecezjalnymi LSO współorganizatorem tegoż Dnia. Przygotowuje się także katedra, miejsce otrzymania przez kandydatów błogosławieństwa. Wypełniają się bowiem tego dnia nie tylko miejsca w nawie katedry, ale także i w prezbiterium. Ponieważ w tym roku nasz wspólnotowy dzień poprzedzał bezpośrednio Niedzielę Dobrego Pasterza, jego pierwsza część poświęcona była powołaniu. O swym powołaniu opowiedzieli nam bracia postulanci od oo. Franciszkanów w Gnieźnie. Był czas na wspólny śpiew, który prowadzili klerycy z naszego seminarium, oraz okazja do wyróżnień tych, którzy w ciągu całego roku przygotowań wyróżnili się swoją pracą i zaangażowaniem. Po chwili przerwy, potrzebnej także dla przeprowadzenia prób z kandydatami, punktualnie w południe rozpoczęła uroczysta Msza św., którą wraz z bp. Bogdanem Wojtusiem celebrowało 40 księży. Po homilii, którą wygłosił wyświęcony zaledwie przed tygodniem diakon Jakub Siutkowski, miało miejsce błogosławieństwo 150 kandydatów na lektorów, 60 kandydatów na ceremoniarzy oraz, przed błogosławieństwem, 6 kandydatów na animatorów.
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Franciszek dla mężczyzn
Markus Hofer
KSIĄŻKA
24,00 zł 20,40 zł
Zanim jej powiesz tak
Anthony Garascia
KSIĄŻKA
10,00 zł 2,50 zł
Brudny Bóg
Johnnie Moore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media