Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Naczelny "KnC" konsultorem w KEP
02.09.2020, Redakcja KnC Admin, Redakcja KnC
Chwalimy się bo jest czym: Nasz redaktor naczelny Michał Bondyra został konsultorem w Radzie ds. Środków Społecznego Przekazu KEP ❗❗❗ Gratulacje Szefie! :) więcej na stronie: https://episkopat.pl/biskupi-dokonali-wyborow-do-gremiow-episkopatu-i-instytucji-koscielnych-2/
Dodatkowe Msze
15.12.2019, Szymon Nik Prezes koła ministranckiego, Diecezja opolska
Mamy Nadzieję że wy ministranci Będziecie służyć na dodatkowych mszach!!!!! W Godzinach:14:00,15:00,21:00,13:30. Wiadomość Dla Ministrantów z Góry św.anny
Nowe "Modlitwy ministrantów przed i po Mszy świętej"
18.09.2019, ks. Cezariusz Wala Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja katowicka
Staraniem Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej wydano drukiem nowe „Modlitwy przed i po Mszy świętej”. Do tej pory w wielu parafiach odmawiamy jedną i tą samą – chociaż bardzo głęboką w treść modlitwę. Któż z ministrantów jej nie zna? „Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego…” Z powodu częstego odmawiania niejeden ministrant mógł popaść w rutynę i zapomnieć o co tak naprawdę się modli. Dlatego dla większego pożytku duchowego służby liturgicznej i kapłanów celebrujących Najświętszą Ofiarę postanowiono przygotować tą potrzebną pomoc duszpasterską. Teksty są przygotowane na wszystkie okresy roku liturgicznego. W komplecie znajdziemy ich aż 7. Na: Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc i trzy różne modlitwy na okres zwykły. Wśród modlitw na okres zwykły przygotowano też wspomnianą modlitwę: „Oto za chwilę…”. Modlitwy zostały starannie wydane i są dostępne w formacie a-3 i a-4 (w zależności jakim miejscem w zakrystii dysponujemy). Fabrycznie zostały wykonane specjalne wiercenia, by każdy kolejny komplet zawsze pasował do mocowań. Komplet „Modlitw” znajduje się w estetycznej kopercie chroniącej przed zgubieniem czy zabrudzeniami. Troszcząc się o poprawność teologiczną Kuria Archidiecezjalna w Katowicach wydała stosowne pozwolenie na druk. Modlitwy są do nabycia we wszystkich Księgarniach Świętego Jacka. Można skorzystać również z wysyłki bezpośrednio u archidiecezjalnego duszpasterza ministrantów ks. Cezariusza Wali w parafii św. Jana Sarkandra w Bełku (ul. Kościelna 6 , 44-230 Bełk tel.: 519 318 869).
Największą troską są dusze ludzkie!
03.06.2019, ks. Krzysztof Stawicki Duszpasterz parafialny, Diecezja płocka
Takie hasło przyświecało służbie liturgicznej diecezji płockiej, która 18 maja przybyła do sanktuarium w Czerwińsku nad Wisłą. W tym roku pielgrzymowało ponad 600 młodych osób. – Byli to zarówno ministranci, jak i członkowie scholi parafialnych – mówi ks. Artur Janicki, duszpasterz służby liturgicznej diecezji płockiej. Patronami spotkania byli błogosławieni biskupi męczennicy z Płocka: abp Antoni Julian Nowowiejski i bp Leon Wetmański. – Zachęcamy młodzież do wytrwałości i wierności ideałom na wzór błogosławionych – dodał ks. Janicki. Pielgrzymka była też okazją do dzielenia się swoją drogą ministrancką. – Przy ołtarzu służę od kilku miesięcy, bo chciałem bardziej poznać Chrystusa i być bliżej Niego. Do Czerwińska przyjechałem po raz pierwszy – mówi Filip z parafii św. Barbary w Modlinie-Twierdzy. Po raz kolejny wręczono również medale „Ministrant Roku”, które otrzymało kilkanaście osób najbardziej zasłużonych w służbie dla swoich parafii.
Dzień Lektora
03.06.2019, ks. Jakub Dębiec Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja gnieźnieńska
Dzień Lektora jest uroczystym zwieńczeniem rocznej formacji dla kandydatów na lektorów, ceremoniarzy i animatorów LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Tym razem w gnieźnieńskiej katedrze pobłogosławionych zostało 150 nowych lektorów i 60 ceremoniarzy oraz sześciu animatorów. Do tego dnia przygotowują się wszyscy. Zarówno kandydaci, którzy uczestniczą w Dekanalnej Szkole Lektora, jak i w Archidiecezjalnej Szkole Ceremoniarza lub Animatora. Przygotowuje się wspólnota Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Ona bowiem już od lat z księdzem rektorem na czele jest nie tyko gospodarzem miejsca, lecz wraz z duszpasterzami diecezjalnymi LSO współorganizatorem tegoż Dnia. Przygotowuje się także katedra, miejsce otrzymania przez kandydatów błogosławieństwa. Wypełniają się bowiem tego dnia nie tylko miejsca w nawie katedry, ale także i w prezbiterium. Ponieważ w tym roku nasz wspólnotowy dzień poprzedzał bezpośrednio Niedzielę Dobrego Pasterza, jego pierwsza część poświęcona była powołaniu. O swym powołaniu opowiedzieli nam bracia postulanci od oo. Franciszkanów w Gnieźnie. Był czas na wspólny śpiew, który prowadzili klerycy z naszego seminarium, oraz okazja do wyróżnień tych, którzy w ciągu całego roku przygotowań wyróżnili się swoją pracą i zaangażowaniem. Po chwili przerwy, potrzebnej także dla przeprowadzenia prób z kandydatami, punktualnie w południe rozpoczęła uroczysta Msza św., którą wraz z bp. Bogdanem Wojtusiem celebrowało 40 księży. Po homilii, którą wygłosił wyświęcony zaledwie przed tygodniem diakon Jakub Siutkowski, miało miejsce błogosławieństwo 150 kandydatów na lektorów, 60 kandydatów na ceremoniarzy oraz, przed błogosławieństwem, 6 kandydatów na animatorów.
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Świątynia w niebezpieczeństwie
Jean-Michel Touche
KSIĄŻKA
27,00 zł 5,00 zł
Święty Jan Bosco
Eliza Piotrowska
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Paweł z Tarsu. Uczeń-misjonarz Best
seller
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 6,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media