Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Największą troską są dusze ludzkie!
03.06.2019, ks. Krzysztof Stawicki Duszpasterz parafialny, Diecezja płocka
Takie hasło przyświecało służbie liturgicznej diecezji płockiej, która 18 maja przybyła do sanktuarium w Czerwińsku nad Wisłą. W tym roku pielgrzymowało ponad 600 młodych osób. – Byli to zarówno ministranci, jak i członkowie scholi parafialnych – mówi ks. Artur Janicki, duszpasterz służby liturgicznej diecezji płockiej. Patronami spotkania byli błogosławieni biskupi męczennicy z Płocka: abp Antoni Julian Nowowiejski i bp Leon Wetmański. – Zachęcamy młodzież do wytrwałości i wierności ideałom na wzór błogosławionych – dodał ks. Janicki. Pielgrzymka była też okazją do dzielenia się swoją drogą ministrancką. – Przy ołtarzu służę od kilku miesięcy, bo chciałem bardziej poznać Chrystusa i być bliżej Niego. Do Czerwińska przyjechałem po raz pierwszy – mówi Filip z parafii św. Barbary w Modlinie-Twierdzy. Po raz kolejny wręczono również medale „Ministrant Roku”, które otrzymało kilkanaście osób najbardziej zasłużonych w służbie dla swoich parafii.
Dzień Lektora
03.06.2019, ks. Jakub Dębiec Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja gnieźnieńska
Dzień Lektora jest uroczystym zwieńczeniem rocznej formacji dla kandydatów na lektorów, ceremoniarzy i animatorów LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Tym razem w gnieźnieńskiej katedrze pobłogosławionych zostało 150 nowych lektorów i 60 ceremoniarzy oraz sześciu animatorów. Do tego dnia przygotowują się wszyscy. Zarówno kandydaci, którzy uczestniczą w Dekanalnej Szkole Lektora, jak i w Archidiecezjalnej Szkole Ceremoniarza lub Animatora. Przygotowuje się wspólnota Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Ona bowiem już od lat z księdzem rektorem na czele jest nie tyko gospodarzem miejsca, lecz wraz z duszpasterzami diecezjalnymi LSO współorganizatorem tegoż Dnia. Przygotowuje się także katedra, miejsce otrzymania przez kandydatów błogosławieństwa. Wypełniają się bowiem tego dnia nie tylko miejsca w nawie katedry, ale także i w prezbiterium. Ponieważ w tym roku nasz wspólnotowy dzień poprzedzał bezpośrednio Niedzielę Dobrego Pasterza, jego pierwsza część poświęcona była powołaniu. O swym powołaniu opowiedzieli nam bracia postulanci od oo. Franciszkanów w Gnieźnie. Był czas na wspólny śpiew, który prowadzili klerycy z naszego seminarium, oraz okazja do wyróżnień tych, którzy w ciągu całego roku przygotowań wyróżnili się swoją pracą i zaangażowaniem. Po chwili przerwy, potrzebnej także dla przeprowadzenia prób z kandydatami, punktualnie w południe rozpoczęła uroczysta Msza św., którą wraz z bp. Bogdanem Wojtusiem celebrowało 40 księży. Po homilii, którą wygłosił wyświęcony zaledwie przed tygodniem diakon Jakub Siutkowski, miało miejsce błogosławieństwo 150 kandydatów na lektorów, 60 kandydatów na ceremoniarzy oraz, przed błogosławieństwem, 6 kandydatów na animatorów.
Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów
17.05.2019, admin Admin, Redakcja KnC
Zapraszamy!
Konferencja w Paradyżu
26.02.2019, Admin Admin, Redakcja KnC
Dnia 9 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbył się blok warsztatów dotyczących formacji ministranta. Spotkanie rozpoczęła prezentacja redaktora naczelnego „KnC” Michała Bondyry pt.: „Formacja współczesnego chłopaka czyli jak być dziś ministrantem?”. W wykładzie redaktor naczelny „KnC” mówił o alternatywach odciągających chłopaków od służby, o tym jakie cechy powinien mieć opiekun ministrancki, by mieć sprawnie pracującą grupę, a także o tym, jak ważne jest powiązanie formacji w kole ministranckim z tą w domu. Następnie Robert Olejnik spacjalista od social mediów m.in. tych związanych z „KnC” mówił o mediach społecznościowych, jako wirtualnym kontynencie, w którym „mieszkają” ministranci, a także o tym jak poruszać się po wirtualnym świecie. Blok zakończyła prezentacja historyczno-formacyjna księdza Jakuba Dębca, doktora teologii pastoralnej, ceremoniarza prymasowskiego, a także diecezjalnego duszpasterza LSO w archidiecezji gnieźnieńskiej. Warsztaty adresowane były do księży diecezjalnych i kleryków. Ich gospodarzem i moderatorem był referent Wydziału Duszpasterskiego Kurii Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Tomasz Gierasimczyk.
Mistrzostwa Polski LSO W Siatkówce
26.02.2019, admin Admin, Redakcja KnC
W przedostatni weekend marca - 23-24 ruszają Pierwsze Mistrzostwa Polski LSO w Siatkówce!!! "KnC" jest jednym z patronów tej imprezy! Chcesz wiedzieć więcej wejdź na www.facebook.pl/mplso2019
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

W najnowszym numerze

Zajrzyj do księgarni
Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne
Scott Hahn
KSIĄŻKA
35,00 zł 29,90 zł
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 10,00 zł
Pijany z radości
Jean-Baptiste Hibon
KSIĄŻKA
20,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia