Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
XV Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KnC odowłane!
17.09.2020, Redakcja KnC Admin, Redakcja KnC
Króluj nam Chryste, Księża duszpasterze, lektorzy, ministranci! W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, a co z tego wynika, także z: *problemami z dokończeniem etapów diecezjalnych w wielu diecezjach, *utrudnioną logistyką wynajęcia hal osobom z zewnątrz, *problemami z zakwaterowaniem w nowym reżimie sanitarnym, *sygnałami dotyczącymi obaw rodziców ministrantów, by ich synowie uczestniczyli w tak dużym przedsięwzięciu, my niżej podpisani postanawiamy, że: *XV Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC” uznaje się za nieodbyte. *W przyszłym roku, jeśli pozwoli na to sytuacja, odbędzie się nowa XVI edycja Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC.” *Pozostawiamy duszpasterzom diecezjalnym dowolność co do zgłaszania na tę edycję mistrzów diecezji, z założeniem, że należałoby przeprowadzić od początku eliminacje diecezjalne w ramach nowych roczników, ale jeśli nie będzie to z obiektywnych przyczyn możliwe, można będzie zgłosić mistrzów diecezjalnych z roku 2015 mieszczących się oczywiście w nowym podziale roczników. Życzymy dużo zdrowia i przede wszystkim Bożego błogosławieństwa Łączymy serdeczności ks. Paweł Guminiak inicjator, gospodarz XV edycji Michał Bondyra organizator Pucharu "KnC" redaktor naczelny "KnC"
Naczelny "KnC" konsultorem w KEP
02.09.2020, Redakcja KnC Admin, Redakcja KnC
Chwalimy się bo jest czym: Nasz redaktor naczelny Michał Bondyra został konsultorem w Radzie ds. Środków Społecznego Przekazu KEP ❗❗❗ Gratulacje Szefie! :) więcej na stronie: https://episkopat.pl/biskupi-dokonali-wyborow-do-gremiow-episkopatu-i-instytucji-koscielnych-2/
Dodatkowe Msze
15.12.2019, Szymon Nik Prezes koła ministranckiego, Diecezja opolska
Mamy Nadzieję że wy ministranci Będziecie służyć na dodatkowych mszach!!!!! W Godzinach:14:00,15:00,21:00,13:30. Wiadomość Dla Ministrantów z Góry św.anny
Nowe "Modlitwy ministrantów przed i po Mszy świętej"
18.09.2019, ks. Cezariusz Wala Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja katowicka
Staraniem Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej wydano drukiem nowe „Modlitwy przed i po Mszy świętej”. Do tej pory w wielu parafiach odmawiamy jedną i tą samą – chociaż bardzo głęboką w treść modlitwę. Któż z ministrantów jej nie zna? „Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego…” Z powodu częstego odmawiania niejeden ministrant mógł popaść w rutynę i zapomnieć o co tak naprawdę się modli. Dlatego dla większego pożytku duchowego służby liturgicznej i kapłanów celebrujących Najświętszą Ofiarę postanowiono przygotować tą potrzebną pomoc duszpasterską. Teksty są przygotowane na wszystkie okresy roku liturgicznego. W komplecie znajdziemy ich aż 7. Na: Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc i trzy różne modlitwy na okres zwykły. Wśród modlitw na okres zwykły przygotowano też wspomnianą modlitwę: „Oto za chwilę…”. Modlitwy zostały starannie wydane i są dostępne w formacie a-3 i a-4 (w zależności jakim miejscem w zakrystii dysponujemy). Fabrycznie zostały wykonane specjalne wiercenia, by każdy kolejny komplet zawsze pasował do mocowań. Komplet „Modlitw” znajduje się w estetycznej kopercie chroniącej przed zgubieniem czy zabrudzeniami. Troszcząc się o poprawność teologiczną Kuria Archidiecezjalna w Katowicach wydała stosowne pozwolenie na druk. Modlitwy są do nabycia we wszystkich Księgarniach Świętego Jacka. Można skorzystać również z wysyłki bezpośrednio u archidiecezjalnego duszpasterza ministrantów ks. Cezariusza Wali w parafii św. Jana Sarkandra w Bełku (ul. Kościelna 6 , 44-230 Bełk tel.: 519 318 869).
Największą troską są dusze ludzkie!
03.06.2019, ks. Krzysztof Stawicki Duszpasterz parafialny, Diecezja płocka
Takie hasło przyświecało służbie liturgicznej diecezji płockiej, która 18 maja przybyła do sanktuarium w Czerwińsku nad Wisłą. W tym roku pielgrzymowało ponad 600 młodych osób. – Byli to zarówno ministranci, jak i członkowie scholi parafialnych – mówi ks. Artur Janicki, duszpasterz służby liturgicznej diecezji płockiej. Patronami spotkania byli błogosławieni biskupi męczennicy z Płocka: abp Antoni Julian Nowowiejski i bp Leon Wetmański. – Zachęcamy młodzież do wytrwałości i wierności ideałom na wzór błogosławionych – dodał ks. Janicki. Pielgrzymka była też okazją do dzielenia się swoją drogą ministrancką. – Przy ołtarzu służę od kilku miesięcy, bo chciałem bardziej poznać Chrystusa i być bliżej Niego. Do Czerwińska przyjechałem po raz pierwszy – mówi Filip z parafii św. Barbary w Modlinie-Twierdzy. Po raz kolejny wręczono również medale „Ministrant Roku”, które otrzymało kilkanaście osób najbardziej zasłużonych w służbie dla swoich parafii.
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Skąd, dokąd, dlaczego?
Red. Albert Biesinger, Helga Kohler-Spiegel
KSIĄŻKA
29,90 zł 10,00 zł
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 10,00 zł
Praktyczny przewodnik po przepisach prawa kościelnego
Ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
16,90 zł 14,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media