Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
W Licheniu o Eucharystii
, Redakcja KnC Admin, Redakcja KnC
Na początku listopada w Licheniu odbyło się 71. Zebranie Duszpasterzy Służby Liturgicznej. Biskupi w osobach abp. Józefa Górzyńskiego i bp. Adama Bałabucha wraz z księżmi omawiali program duszpasterski Kościoła w Polsce, którym w najbliższych dwóch latach będzie „Eucharystia celebrowana”. Pierwszy dzień, 6 listopada, upłynął pod znakiem wykładów na temat problematyki służby liturgicznej w programie duszpasterskim Kościoła w Polsce. W tej części kolejno głos zabrali ks. dr Roman Chromy z Katowic, członek Komisji Duszpasterstwa Ogólnego przy KEP, ks. dr Rafał Kowalski z Wrocławia oraz ks. dr Radosław Mazur z Koszalina, wreszcie abp Józef Górzyński – przewodniczący Podkomisji KEP ds. Służby Liturgicznej, i ks. dr. Jakub Dębiec, duszpasterz LSO archidiecezji gnieźnieńskiej. Obok spraw związanych z ukazywaniem służby liturgicznej w katechezie dzieci i młodzieży czy kwestii całościowej wizji posługiwania świeckich w liturgii szczególnie ważny był wykład ks. Dębca na temat tego, co zrobić, aby posługujący w liturgii nie odchodzili ze służby i jakie działania podjąć, by ci, którzy jednak odeszli, wrócili. Dzień zakończyła uroczysta Msza św. w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, której przewodniczył oraz homilię wygłosił abp Józef Górzyński. W koncelebrze obok bp. Adama Bałabucha, przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przy KEP, oraz marianina ks. dr Janusza Kumali, kustosza bazyliki, uczestniczyli wszyscy duszpasterze. Po zakończonej Mszy św. został odczytany akt zawierzenia członków służby liturgicznej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Drugi dzień, 7 listopada, był poświęcony na pracę w grupach nad tym, co zrobić, by rok duszpasterski o „Eucharystii celebrowanej” przyczynił się do zaangażowania w służbę liturgiczną dzieci, młodzieży i dorosłych.
XV Mistrzostwa Polski LSO o Puchar "KnC" PRZELOŻONE!
, Redkacja KnC Admin, Redakcja KnC
XV Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar "KnC", które miały odbyć się w dniach od 30 kwietnia do 2 maja w Elblągu w związku z odwołaniem imprez masowych i szalejącą pandemią COVIND 19 zostały odwołane. Oznacza to, że Puchar "KnC" odbędzie się w tym roku, tyle że w innym terminie. Więcej w liście Organizatora i Gospodarza Pucharu "KnC"
XVII Mistrzostwa Polski LSO o Puchar "KnC" w Kołobrzegu!
, Michał Bondyra Admin, Redakcja KnC
Mamy dla Was ważną wiadomość! Gospodarzem XVII Mistrzostw Polski LSO o Puchar "KnC" będzie Kołobrzeg! Puchar KnC rozegrany zostanie w dniach od 27 do 28 czerwca 2022 roku, tak jak w tym roku w formule hybrydowej. Już teraz zachęcamy do rywalizacji w diecezjach i czekamy na Mistrzów!
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Trzy minuty dla życia. Od hard rocka do Jezusa
Stephan Michiels
KSIĄŻKA
26,90 zł 9,00 zł
Modlitewnik. Miłosierdzie Boże
wybór i oprac. Katarzyna Smardzewska
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł
Palące pytania na temat Boga
Emanuelle Pastore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media