Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
II SZACHOWE MISTRZOSTWA DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ
09.02.2016, Kamil Sobiech Duszpasterz parafialny, Diecezja pelplińska
Zapraszamy wszystkich chętnych członków służby liturgicznej na Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w szachach. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na: www.parafia.starakiszewa.pl
VII Mistrzostwa Polski w Szachach
24.11.2015, Roman Kaput Prezes koła ministranckiego, Diecezja sandomierska
Mistrzostwa Ministrantów w Szachach w tym roku po raz siódmy odbywają się w Starachowicach, po raz pierwszy jednak potrwają dwa dni 20-21 listopada i podzielone będą na rywalizację w szachach błyskawicznych oraz szybkich. Jak co roku imprezę wspiera "KnC - Króluj nam Chryste". Bardzo obszerny materiał z mistrzostw opublikowany zostanie w styczniowym "KnC".
Pielgrzymka-świadectwo
23.11.2015, ks. Piotr Belecki Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja gdańska
Hasłem X Pielgrzymki LSO archidiecezji gdańskiej były słowa z Pierwszego Listu do Tymoteusza. Zawalczyć w dobrych zawodach o wiarę postanowiło 270 ministrantów i lektorów z 38 parafii. Uczestnicy najpierw spotkali się w auli św. Jana Pawła II. Wszystko po to, by wysłuchać ks. Krzysztofa Ławrukajtisa – opiekuna Bractwa św. Pawła oraz świadectw wiary, odwagi, odpowiedzialności i służby przybyłych z nim czterech mężczyzn. Każdy ministrant i lektor dostał też potężną broń – różaniec z wygrawerowanym hasłem pielgrzymki, który jak tarcza broni przed pokusami, a jak miecz służy do walki ze złem. Spotkanie formacyjne zakończyła wspólna dziesiątka Różańca. Przed drugą częścią pielgrzymki, która miała miejsce w oliwskiej katedrze był czas na agapę i integrację. W bazylice archikatedralnej obecni wysłuchali świadectw kleryków Gdańskiego Seminarium Duchownego, a później adorując Najświętszy Sakrament, zawierzyli swoje życie Chrystusowi. Był też czas na sakrament pokuty, podczas którego konfesjonały pękały w szwach. Wreszcie nadszedł najważniejszy moment pielgrzymki – Eucharystia, podczas której bp Wiesław Szlachetka ustanowił 43 nowych ceremoniarzy. – Ceremoniarz, to ten, który służy Chrystusowi i Kościołowi, trzeba jednak troszczyć się, aby służyć jak Chrystus – z pokorą, odwagą, godnością i całym umysłem i sercem. Wtedy służba przy ołtarzu przemienia się w świadectwo dane w domu, w szkole, wśród przyjaciół i wszędzie tam, gdzie będziecie – mówił biskup, którego słowa do serca wzięli sobie nie tylko nowi ceremoniarze.
XV Diecezjalny Dzień Ministranta - diecezja kielecka
17.08.2015, ks. Mariusz Kałka Duszpasterz diecezjalny, Diecezja kielecka
12 września 2015r. odbędzie się kolejne spotkanie ministrantów diecezji kieleckiej. Spotkanie będzie miało miejsce w archiopactwie cysterskim w Jędrzejowie. Hasłem pielgrzymki są w tym roku słowa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".
W Licheniu o Eucharystii
, Redakcja KnC Admin, Redakcja KnC
Na początku listopada w Licheniu odbyło się 71. Zebranie Duszpasterzy Służby Liturgicznej. Biskupi w osobach abp. Józefa Górzyńskiego i bp. Adama Bałabucha wraz z księżmi omawiali program duszpasterski Kościoła w Polsce, którym w najbliższych dwóch latach będzie „Eucharystia celebrowana”. Pierwszy dzień, 6 listopada, upłynął pod znakiem wykładów na temat problematyki służby liturgicznej w programie duszpasterskim Kościoła w Polsce. W tej części kolejno głos zabrali ks. dr Roman Chromy z Katowic, członek Komisji Duszpasterstwa Ogólnego przy KEP, ks. dr Rafał Kowalski z Wrocławia oraz ks. dr Radosław Mazur z Koszalina, wreszcie abp Józef Górzyński – przewodniczący Podkomisji KEP ds. Służby Liturgicznej, i ks. dr. Jakub Dębiec, duszpasterz LSO archidiecezji gnieźnieńskiej. Obok spraw związanych z ukazywaniem służby liturgicznej w katechezie dzieci i młodzieży czy kwestii całościowej wizji posługiwania świeckich w liturgii szczególnie ważny był wykład ks. Dębca na temat tego, co zrobić, aby posługujący w liturgii nie odchodzili ze służby i jakie działania podjąć, by ci, którzy jednak odeszli, wrócili. Dzień zakończyła uroczysta Msza św. w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, której przewodniczył oraz homilię wygłosił abp Józef Górzyński. W koncelebrze obok bp. Adama Bałabucha, przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przy KEP, oraz marianina ks. dr Janusza Kumali, kustosza bazyliki, uczestniczyli wszyscy duszpasterze. Po zakończonej Mszy św. został odczytany akt zawierzenia członków służby liturgicznej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Drugi dzień, 7 listopada, był poświęcony na pracę w grupach nad tym, co zrobić, by rok duszpasterski o „Eucharystii celebrowanej” przyczynił się do zaangażowania w służbę liturgiczną dzieci, młodzieży i dorosłych.
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Palące pytania na temat Boga
Emanuelle Pastore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł
Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne
Scott Hahn
KSIĄŻKA
35,00 zł 29,90 zł
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł

Ciekawe wydarzenia