Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Zobacz, dlaczego warto zostać ministrantem (Wideo)
 
29.08.2016, ks. Piotr Sierzchuła Duszpasterz parafialny, Archidiecezja wrocławska
Ministranci z parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu zachęcają, by przyłączyć się do ich wspólnoty. Spot ma zachęcić chłopców do wstępowania do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, ale także przekonać rodziców do tego, że przez służbę przy ołtarzu ich dzieci niczego nie tracą, a wręcz przeciwnie zyskują o wiele więcej. Powinni zatem obok troski o rozwój fizyczny i intelektualny, zadbać także o rozwój duchowy swoich najmłodszych.

Obejrzyj

XVI DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA
26.08.2016, ks. Mariusz Kałka Duszpasterz diecezjalny, Diecezja kielecka
Dnia 17 września 2016 r. w Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie odbędzie się XVI DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA. W tym roku chcemy to spotkanie przeżyć pod hasłem: „Cud Eucharystii”. Patronem tego wydarzenia będzie Bł. Wincenty Kadłubek. Porządek spotkania przedstawia się następująco: 08.30 – Przyjazd grup ministranckich – zapisy w sekretariacie. 09.30 – Zawiązanie wspólnoty – przygotowanie do liturgii. 10.00 – Msza święta pod przewodnictwem BISKUPA KIELCEKIEGO JANA PIOTROWSKIEGO. Podczas Eucharystii Ks. Bp udzieli błogosławieństwa ministrantom pełniącym funkcję animatora w zgromadzeniu liturgicznym. 11.30 – Oficjalne ogłoszenie wyników Piłkarskiej Ligi Ministrantów – wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E. Ks. Bp Jana Piotrowskiego. 12.00 – Anioł Pański. 12.15 – Świadectwo i Koncert: „Under” – Paweł Przewoźny – raper, filmowiec, były ministrant. 14.00 – Zakończenie spotkania i losowanie nagród dla wszystkich ministrantów obecnych na zjeździe. Zgłoszenia – ilość ministrantów z poszczególnych parafii – proszę kierować do Diecezjalnego Moderatora Służby Liturgicznej, do dnia 10 września 2016r., tel. 793770020 (sms) lub mariusz.kalka@gmail.com. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, animatorów a także seniorów do pełnego udziału w spotkaniu. Prosimy wszystkich Księży Dziekanów, Księży Proboszczów, a zwłaszcza Księży Prefektów opiekunów ministrantów, Kleryków i Katechetów o zorganizowanie przyjazdu i umożliwienie wzięcia udziału w tym diecezjalnym święcie ministranta. Ważne: •Ministranci podczas Mszy św. uczestniczą w szatach liturgicznych. •Każdy uczestnik otrzyma symboliczną pamiątkę spotkania. •W każdym dekanacie będzie możliwość wspólnego wyjazdu (proszę o kontakt z Dekanalnym Moderatorem S.L.). •Bardzo prosimy, by ministranci podczas całego spotkania byli pod stałą opieką księży, czy opiekunów, z którymi przyjechali. •Zapisy i pobranie pamiątek ma miejsce w sekretariacie przy klasztorze. (Składka jednego uczestnika wynosi 10 zł. Będzie także możliwość pobrania zaświadczenia do awansu zawodowego nauczyciela). •Będzie istniała możliwość skorzystania z: symulatorów gier, zabaw zręcznościowych, zabaw integracyjnych, kąciku gastronomicznego itp. •Na zakończenie spotkania pomiędzy zgłoszonymi ministrantami zostaną rozlosowane nagrody.
Wakacje Ministrantów i Lektorów Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej na Mazurach
22.08.2016, ks. Marcin Grziesiak Admin, Archidiecezja lubelska
W dniach 13 – 19 sierpnia ministranci i lektorzy w ramach duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza, po raz kolejny wyjechali na rekolekcje oraz wypoczynek na Mazury. Przez dwa lata wyjazd był organizowany do Zakopanego a w tym roku wyjechaliśmy do pięknych miejsc na Warmii i Mazurach. Na wakacje wybrało się 40 Ministrantów i Lektorów z niektórych parafii Archidiecezji Lubelskiej, min. ze Skrobowa, z Lubartowa, z Lublina, z Końskowoli, z Fajsławic. Obecni byli także Alumni naszego Seminarium, którzy pełnili rolę wychowawców, oraz wolontariusze naszej Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Przebywaliśmy w ośrodku sportowym AZS Wilkasy koło Giżycka. Codziennie towarzyszyła nam Msza św. na której poznawaliśmy kolejnych świętych, którzy imponowali nam swoją świętością, min. Św. Jan Paweł II, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Św. Stanisław Kostka, Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko, Św. Siostra Faustyna. Ministranci codziennie korzystali z różnych atrakcji sportowych ośrodka: gra w piłkę nożną, gra w tenisa ziemnego, basen, plaża. W czasie wyjazdu zwiedzaliśmy ważne miejsca na Warmii i Mazurach: Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Giżycko, Zamek w Kętrzynie, Wilczy szaniec, oraz płynęliśmy statkiem po jeziorze Niegocin. W czasie naszego wyjazdu przeżyliśmy wspólnie czas formacji, oraz skorzystaliśmy z wakacyjnego wypoczynku realizując znane przysłowie: „w zdrowym ciele zdrowy duch”.
Obóz sportowy w archidiecezji poznańskiej
11.07.2016, Admin Admin, Redakcja KnC
Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej zaprasza ministrantów ze szkoły podstawowej na obóz rekreacyjno - sportowy w Zaborówcu. Szczegóły znajdziecie tutaj: http://sport.dslap.pl/aktualnosci,229,zapraszamy-na-oboz-sportowy Zgłoszenia do 20 lipca, więc trzeba się spieszyć!
Turniej piłkarski ministrantów
31.05.2016, kl. Sebastian Sobkowiak MSF Duszpasterz parafialny, Diecezja włocławska
Misjonarze Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim po raz kolejny organizują Turniej Piłkarski Ministrantów im. ks. Jana Berthiera. Odbędzie się on 11 czerwca 2016 roku. Poprzez spotkanie przy ołtarzu oraz rywalizację w sporcie chcą dotrzeć do młodego człowieka z przekazem ewangelicznym oraz przeciwdziałać patologiom, które mogą rozprzestrzeniać się wśród młodzieży. Do turnieju zgłaszać można 10-osobowe drużyny ministranckie w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum + szkoła średnia. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.klerycymsf.pl.
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Kim jestem? Pytania w drodze
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł
Świątynia w niebezpieczeństwie
Jean-Michel Touche
KSIĄŻKA
27,00 zł 5,00 zł
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media