Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
XVI DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA
26.08.2016, ks. Mariusz Kałka Duszpasterz diecezjalny, Diecezja kielecka
Dnia 17 września 2016 r. w Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie odbędzie się XVI DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA. W tym roku chcemy to spotkanie przeżyć pod hasłem: „Cud Eucharystii”. Patronem tego wydarzenia będzie Bł. Wincenty Kadłubek. Porządek spotkania przedstawia się następująco: 08.30 – Przyjazd grup ministranckich – zapisy w sekretariacie. 09.30 – Zawiązanie wspólnoty – przygotowanie do liturgii. 10.00 – Msza święta pod przewodnictwem BISKUPA KIELCEKIEGO JANA PIOTROWSKIEGO. Podczas Eucharystii Ks. Bp udzieli błogosławieństwa ministrantom pełniącym funkcję animatora w zgromadzeniu liturgicznym. 11.30 – Oficjalne ogłoszenie wyników Piłkarskiej Ligi Ministrantów – wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E. Ks. Bp Jana Piotrowskiego. 12.00 – Anioł Pański. 12.15 – Świadectwo i Koncert: „Under” – Paweł Przewoźny – raper, filmowiec, były ministrant. 14.00 – Zakończenie spotkania i losowanie nagród dla wszystkich ministrantów obecnych na zjeździe. Zgłoszenia – ilość ministrantów z poszczególnych parafii – proszę kierować do Diecezjalnego Moderatora Służby Liturgicznej, do dnia 10 września 2016r., tel. 793770020 (sms) lub mariusz.kalka@gmail.com. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, animatorów a także seniorów do pełnego udziału w spotkaniu. Prosimy wszystkich Księży Dziekanów, Księży Proboszczów, a zwłaszcza Księży Prefektów opiekunów ministrantów, Kleryków i Katechetów o zorganizowanie przyjazdu i umożliwienie wzięcia udziału w tym diecezjalnym święcie ministranta. Ważne: •Ministranci podczas Mszy św. uczestniczą w szatach liturgicznych. •Każdy uczestnik otrzyma symboliczną pamiątkę spotkania. •W każdym dekanacie będzie możliwość wspólnego wyjazdu (proszę o kontakt z Dekanalnym Moderatorem S.L.). •Bardzo prosimy, by ministranci podczas całego spotkania byli pod stałą opieką księży, czy opiekunów, z którymi przyjechali. •Zapisy i pobranie pamiątek ma miejsce w sekretariacie przy klasztorze. (Składka jednego uczestnika wynosi 10 zł. Będzie także możliwość pobrania zaświadczenia do awansu zawodowego nauczyciela). •Będzie istniała możliwość skorzystania z: symulatorów gier, zabaw zręcznościowych, zabaw integracyjnych, kąciku gastronomicznego itp. •Na zakończenie spotkania pomiędzy zgłoszonymi ministrantami zostaną rozlosowane nagrody.
Wakacje Ministrantów i Lektorów Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej na Mazurach
22.08.2016, ks. Marcin Grziesiak Admin, Archidiecezja lubelska
W dniach 13 – 19 sierpnia ministranci i lektorzy w ramach duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza, po raz kolejny wyjechali na rekolekcje oraz wypoczynek na Mazury. Przez dwa lata wyjazd był organizowany do Zakopanego a w tym roku wyjechaliśmy do pięknych miejsc na Warmii i Mazurach. Na wakacje wybrało się 40 Ministrantów i Lektorów z niektórych parafii Archidiecezji Lubelskiej, min. ze Skrobowa, z Lubartowa, z Lublina, z Końskowoli, z Fajsławic. Obecni byli także Alumni naszego Seminarium, którzy pełnili rolę wychowawców, oraz wolontariusze naszej Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Przebywaliśmy w ośrodku sportowym AZS Wilkasy koło Giżycka. Codziennie towarzyszyła nam Msza św. na której poznawaliśmy kolejnych świętych, którzy imponowali nam swoją świętością, min. Św. Jan Paweł II, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Św. Stanisław Kostka, Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko, Św. Siostra Faustyna. Ministranci codziennie korzystali z różnych atrakcji sportowych ośrodka: gra w piłkę nożną, gra w tenisa ziemnego, basen, plaża. W czasie wyjazdu zwiedzaliśmy ważne miejsca na Warmii i Mazurach: Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Giżycko, Zamek w Kętrzynie, Wilczy szaniec, oraz płynęliśmy statkiem po jeziorze Niegocin. W czasie naszego wyjazdu przeżyliśmy wspólnie czas formacji, oraz skorzystaliśmy z wakacyjnego wypoczynku realizując znane przysłowie: „w zdrowym ciele zdrowy duch”.
Obóz sportowy w archidiecezji poznańskiej
11.07.2016, Admin Admin, Redakcja KnC
Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej zaprasza ministrantów ze szkoły podstawowej na obóz rekreacyjno - sportowy w Zaborówcu. Szczegóły znajdziecie tutaj: http://sport.dslap.pl/aktualnosci,229,zapraszamy-na-oboz-sportowy Zgłoszenia do 20 lipca, więc trzeba się spieszyć!
Turniej piłkarski ministrantów
31.05.2016, kl. Sebastian Sobkowiak MSF Duszpasterz parafialny, Diecezja włocławska
Misjonarze Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim po raz kolejny organizują Turniej Piłkarski Ministrantów im. ks. Jana Berthiera. Odbędzie się on 11 czerwca 2016 roku. Poprzez spotkanie przy ołtarzu oraz rywalizację w sporcie chcą dotrzeć do młodego człowieka z przekazem ewangelicznym oraz przeciwdziałać patologiom, które mogą rozprzestrzeniać się wśród młodzieży. Do turnieju zgłaszać można 10-osobowe drużyny ministranckie w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz gimnazjum + szkoła średnia. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.klerycymsf.pl.
Wakacje LSO - diecezja kielcka
30.05.2016, ks. Mariusz Kałka Duszpasterz diecezjalny, Diecezja kielecka
Szczęść Boże !!! Zbliżają się wakacje. Podobnie jak w ubiegłych latach organizowany jest letni wypoczynek dla służby liturgicznej naszej diecezji (ministranci, lektorzy i schole). W tym roku zapraszamy do udziału w wakacyjnym wypoczynku nad morzem do Wisełki koło Międzyzdrojów. Miejsce: Ośrodek Rehabilitacyjno – Wczasowym Bielik w Wisełce. Ośrodek jest położony w odległości 1500 m od morza, droga prowadzi przez teren Wolińskiego parku narodowego z tematycznymi tablicami poglądowymi, trasami turystycznymi, z obiektu jest bezpośrednie zejście nad czyste i malownicze jezioro Wisełka. Ośrodek posiada: kompleks boisk sportowych, korty tenisowe; boiska do piłki nożnej, siatkówki, stanowiska do koszykówki, ścianę wspinaczkową, 2 baseny odkryte, plac zabaw, stoły do ping ponga, rozległy teren do zabaw w podchody i gry terenowe. Strona internetowa tego ośrodka: www.bielik-wiselka.pl Wyjazd: 27 czerwca 2016r. godz. 20.00 (parking przy stadionie Korona Kielce, ul. Ściegiennego 8) do 10 lipca 2016r. (powrót do Kielc w godzinach porannych). Koszt wypoczynku wynosi 850 zł od uczestnika i obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie (3 posiłki), zwiedzanie okolicznych miejscowości (Międzyzdroje, Świnoujście, Trzęsacz, Kamień Pomorski), rejs statkiem, ubezpieczenie oraz przejazd autokarami do Wisełki i z powrotem. Turnusy prowadzi wyspecjalizowana kadra opiekunów oraz ratownik wodny. Karty kwalifikacyjne uczestników wypoczynku będą do pobrania na stronie www.ministranci.diecezja.kielce.pl lub w Kurii. Przy pobraniu karty należy wpłacić zaliczkę 100 złotych na konto podane na stronie ministranckiej z dopiskiem „turnus”. Ostateczny termin składania wypełnionych kart mija 15 czerwca 2016 roku!!! Karty należy dostarczyć do Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Ilość miejsc jest ograniczona. Kontakt: ks. Mariusz Kałka mail: mariusz.kalka@gmail.com, tel.: 793770020
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł
Pierwsze pytania o Biblię
Michel Quesnel
KSIĄŻKA
25,00 zł 21,90 zł
Podręczna apteczka duchowa na każdy przypadek
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media