Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
Zapisy do rozgrywek piłkarskich Archidiecezji Poznańskiej
03.09.2016, Bartosz Dostatni Prezes koła ministranckiego, Archidiecezja poznańska
Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów Archidiecezji Poznańskiej do udziału w ministranckich rozgrywkach piłkarskich. 1. Ministrancka Liga 6-tek Piłkarskich kat. OPEN Liga 6-tek, to ministrancka liga piłkarska rozgrywana na boisku typu orlik. Mecze rozgrywane w niej są na zasadzie "każdy z każdym" w soboty w miesiącach wrzesień – październik oraz kwiecień – czerwiec. W zależności od ilości drużyn oraz innych czynników, rozgrywki nie muszą być prowadzone w każdą sobotę. Rozgrywki kończą się oficjalna Galą Piłkarską oraz prestiżowym meczem o superpuchar Gwiazdy Ligi - Mistrz Ligi. Dla najlepszych przewidziane s atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów znajduje się w naszym regulaminie. Kategoria: OPEN Miejsce: boisko Orlik, Wiry k. Poznania Wpisowe: 300zł Zgłoszenia: na stronie www.sport.dslap.pl do dnia 10 września 2016 2. Piłkarskie Grand Prix kat. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Gran Prix to seria miniturniejów odbywających się na przestrzeni całego sezonu dla dla kategorii Szkoła Podstawowa oraz kategorii Gimnazjum. Planowane jest zorganizowanie dwóch turniejów jesienią oraz dwóch na wiosnę dla każdej kategorii. W każdym z nich drużyny zdobywają punkty za zajęte miejsca. Drużyna, która na koniec będzie miała ich najwięcej, wygra całe rozgrywki Gran Prix. Nagrody dla zwycięzcy oraz pozostałych uhonorowanych drużyn zostaną wręczone na Gali Piłkarskiej, w czerwcu. Kategorie: osobne Grand Prix dla szkoły podstawowej oraz gimnazjum Miejsce: Poznań, ul. Małoszyńska 38; boisko pod balonem - Gimnazjum Nr 58 Wpisowe: za każdy turniej 100zł, czyli razem 400zł (w przypadku zgłoszenia się ponad 6 drużyn koszt wpisowego spadnie do 300zł - nadmiarowe 100zł zostanie zwrócone parafii). Zgłoszenia: na stronie www.sport.dslap.pl do dnia 30 września 2016 Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
Zobacz, dlaczego warto zostać ministrantem (Wideo)
 
29.08.2016, ks. Piotr Sierzchuła Duszpasterz parafialny, Archidiecezja wrocławska
Ministranci z parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu zachęcają, by przyłączyć się do ich wspólnoty. Spot ma zachęcić chłopców do wstępowania do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, ale także przekonać rodziców do tego, że przez służbę przy ołtarzu ich dzieci niczego nie tracą, a wręcz przeciwnie zyskują o wiele więcej. Powinni zatem obok troski o rozwój fizyczny i intelektualny, zadbać także o rozwój duchowy swoich najmłodszych.

Obejrzyj

XVI DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA
26.08.2016, ks. Mariusz Kałka Duszpasterz diecezjalny, Diecezja kielecka
Dnia 17 września 2016 r. w Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie odbędzie się XVI DIECEZJALNY DZIEŃ MINISTRANTA. W tym roku chcemy to spotkanie przeżyć pod hasłem: „Cud Eucharystii”. Patronem tego wydarzenia będzie Bł. Wincenty Kadłubek. Porządek spotkania przedstawia się następująco: 08.30 – Przyjazd grup ministranckich – zapisy w sekretariacie. 09.30 – Zawiązanie wspólnoty – przygotowanie do liturgii. 10.00 – Msza święta pod przewodnictwem BISKUPA KIELCEKIEGO JANA PIOTROWSKIEGO. Podczas Eucharystii Ks. Bp udzieli błogosławieństwa ministrantom pełniącym funkcję animatora w zgromadzeniu liturgicznym. 11.30 – Oficjalne ogłoszenie wyników Piłkarskiej Ligi Ministrantów – wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E. Ks. Bp Jana Piotrowskiego. 12.00 – Anioł Pański. 12.15 – Świadectwo i Koncert: „Under” – Paweł Przewoźny – raper, filmowiec, były ministrant. 14.00 – Zakończenie spotkania i losowanie nagród dla wszystkich ministrantów obecnych na zjeździe. Zgłoszenia – ilość ministrantów z poszczególnych parafii – proszę kierować do Diecezjalnego Moderatora Służby Liturgicznej, do dnia 10 września 2016r., tel. 793770020 (sms) lub mariusz.kalka@gmail.com. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, animatorów a także seniorów do pełnego udziału w spotkaniu. Prosimy wszystkich Księży Dziekanów, Księży Proboszczów, a zwłaszcza Księży Prefektów opiekunów ministrantów, Kleryków i Katechetów o zorganizowanie przyjazdu i umożliwienie wzięcia udziału w tym diecezjalnym święcie ministranta. Ważne: •Ministranci podczas Mszy św. uczestniczą w szatach liturgicznych. •Każdy uczestnik otrzyma symboliczną pamiątkę spotkania. •W każdym dekanacie będzie możliwość wspólnego wyjazdu (proszę o kontakt z Dekanalnym Moderatorem S.L.). •Bardzo prosimy, by ministranci podczas całego spotkania byli pod stałą opieką księży, czy opiekunów, z którymi przyjechali. •Zapisy i pobranie pamiątek ma miejsce w sekretariacie przy klasztorze. (Składka jednego uczestnika wynosi 10 zł. Będzie także możliwość pobrania zaświadczenia do awansu zawodowego nauczyciela). •Będzie istniała możliwość skorzystania z: symulatorów gier, zabaw zręcznościowych, zabaw integracyjnych, kąciku gastronomicznego itp. •Na zakończenie spotkania pomiędzy zgłoszonymi ministrantami zostaną rozlosowane nagrody.
Wakacje Ministrantów i Lektorów Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej na Mazurach
22.08.2016, ks. Marcin Grziesiak Admin, Archidiecezja lubelska
W dniach 13 – 19 sierpnia ministranci i lektorzy w ramach duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza, po raz kolejny wyjechali na rekolekcje oraz wypoczynek na Mazury. Przez dwa lata wyjazd był organizowany do Zakopanego a w tym roku wyjechaliśmy do pięknych miejsc na Warmii i Mazurach. Na wakacje wybrało się 40 Ministrantów i Lektorów z niektórych parafii Archidiecezji Lubelskiej, min. ze Skrobowa, z Lubartowa, z Lublina, z Końskowoli, z Fajsławic. Obecni byli także Alumni naszego Seminarium, którzy pełnili rolę wychowawców, oraz wolontariusze naszej Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Przebywaliśmy w ośrodku sportowym AZS Wilkasy koło Giżycka. Codziennie towarzyszyła nam Msza św. na której poznawaliśmy kolejnych świętych, którzy imponowali nam swoją świętością, min. Św. Jan Paweł II, Św. Maksymilian Maria Kolbe, Św. Stanisław Kostka, Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko, Św. Siostra Faustyna. Ministranci codziennie korzystali z różnych atrakcji sportowych ośrodka: gra w piłkę nożną, gra w tenisa ziemnego, basen, plaża. W czasie wyjazdu zwiedzaliśmy ważne miejsca na Warmii i Mazurach: Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Giżycko, Zamek w Kętrzynie, Wilczy szaniec, oraz płynęliśmy statkiem po jeziorze Niegocin. W czasie naszego wyjazdu przeżyliśmy wspólnie czas formacji, oraz skorzystaliśmy z wakacyjnego wypoczynku realizując znane przysłowie: „w zdrowym ciele zdrowy duch”.
Obóz sportowy w archidiecezji poznańskiej
11.07.2016, Admin Admin, Redakcja KnC
Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej zaprasza ministrantów ze szkoły podstawowej na obóz rekreacyjno - sportowy w Zaborówcu. Szczegóły znajdziecie tutaj: http://sport.dslap.pl/aktualnosci,229,zapraszamy-na-oboz-sportowy Zgłoszenia do 20 lipca, więc trzeba się spieszyć!
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Palące pytania na temat Boga
Emanuelle Pastore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł
Podręczna apteczka duchowa na każdy przypadek
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł
Praktyczny przewodnik po przepisach prawa kościelnego
Ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
16,90 zł 14,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media