Tablica Waszych ogłoszeń

Dodaj nowe
XV Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KnC odowłane!
17.09.2020, Redakcja KnC Admin, Redakcja KnC
Króluj nam Chryste, Księża duszpasterze, lektorzy, ministranci! W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, a co z tego wynika, także z: *problemami z dokończeniem etapów diecezjalnych w wielu diecezjach, *utrudnioną logistyką wynajęcia hal osobom z zewnątrz, *problemami z zakwaterowaniem w nowym reżimie sanitarnym, *sygnałami dotyczącymi obaw rodziców ministrantów, by ich synowie uczestniczyli w tak dużym przedsięwzięciu, my niżej podpisani postanawiamy, że: *XV Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC” uznaje się za nieodbyte. *W przyszłym roku, jeśli pozwoli na to sytuacja, odbędzie się nowa XVI edycja Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC.” *Pozostawiamy duszpasterzom diecezjalnym dowolność co do zgłaszania na tę edycję mistrzów diecezji, z założeniem, że należałoby przeprowadzić od początku eliminacje diecezjalne w ramach nowych roczników, ale jeśli nie będzie to z obiektywnych przyczyn możliwe, można będzie zgłosić mistrzów diecezjalnych z roku 2015 mieszczących się oczywiście w nowym podziale roczników. Życzymy dużo zdrowia i przede wszystkim Bożego błogosławieństwa Łączymy serdeczności ks. Paweł Guminiak inicjator, gospodarz XV edycji Michał Bondyra organizator Pucharu "KnC" redaktor naczelny "KnC"
Naczelny "KnC" konsultorem w KEP
02.09.2020, Redakcja KnC Admin, Redakcja KnC
Chwalimy się bo jest czym: Nasz redaktor naczelny Michał Bondyra został konsultorem w Radzie ds. Środków Społecznego Przekazu KEP ❗❗❗ Gratulacje Szefie! :) więcej na stronie: https://episkopat.pl/biskupi-dokonali-wyborow-do-gremiow-episkopatu-i-instytucji-koscielnych-2/
Dodatkowe Msze
15.12.2019, Szymon Nik Prezes koła ministranckiego, Diecezja opolska
Mamy Nadzieję że wy ministranci Będziecie służyć na dodatkowych mszach!!!!! W Godzinach:14:00,15:00,21:00,13:30. Wiadomość Dla Ministrantów z Góry św.anny
Nowe "Modlitwy ministrantów przed i po Mszy świętej"
18.09.2019, ks. Cezariusz Wala Duszpasterz diecezjalny, Archidiecezja katowicka
Staraniem Duszpasterstwa Ministrantów Archidiecezji Katowickiej wydano drukiem nowe „Modlitwy przed i po Mszy świętej”. Do tej pory w wielu parafiach odmawiamy jedną i tą samą – chociaż bardzo głęboką w treść modlitwę. Któż z ministrantów jej nie zna? „Oto za chwilę przystąpię do ołtarza Bożego…” Z powodu częstego odmawiania niejeden ministrant mógł popaść w rutynę i zapomnieć o co tak naprawdę się modli. Dlatego dla większego pożytku duchowego służby liturgicznej i kapłanów celebrujących Najświętszą Ofiarę postanowiono przygotować tą potrzebną pomoc duszpasterską. Teksty są przygotowane na wszystkie okresy roku liturgicznego. W komplecie znajdziemy ich aż 7. Na: Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc i trzy różne modlitwy na okres zwykły. Wśród modlitw na okres zwykły przygotowano też wspomnianą modlitwę: „Oto za chwilę…”. Modlitwy zostały starannie wydane i są dostępne w formacie a-3 i a-4 (w zależności jakim miejscem w zakrystii dysponujemy). Fabrycznie zostały wykonane specjalne wiercenia, by każdy kolejny komplet zawsze pasował do mocowań. Komplet „Modlitw” znajduje się w estetycznej kopercie chroniącej przed zgubieniem czy zabrudzeniami. Troszcząc się o poprawność teologiczną Kuria Archidiecezjalna w Katowicach wydała stosowne pozwolenie na druk. Modlitwy są do nabycia we wszystkich Księgarniach Świętego Jacka. Można skorzystać również z wysyłki bezpośrednio u archidiecezjalnego duszpasterza ministrantów ks. Cezariusza Wali w parafii św. Jana Sarkandra w Bełku (ul. Kościelna 6 , 44-230 Bełk tel.: 519 318 869).
Największą troską są dusze ludzkie!
03.06.2019, ks. Krzysztof Stawicki Duszpasterz parafialny, Diecezja płocka
Takie hasło przyświecało służbie liturgicznej diecezji płockiej, która 18 maja przybyła do sanktuarium w Czerwińsku nad Wisłą. W tym roku pielgrzymowało ponad 600 młodych osób. – Byli to zarówno ministranci, jak i członkowie scholi parafialnych – mówi ks. Artur Janicki, duszpasterz służby liturgicznej diecezji płockiej. Patronami spotkania byli błogosławieni biskupi męczennicy z Płocka: abp Antoni Julian Nowowiejski i bp Leon Wetmański. – Zachęcamy młodzież do wytrwałości i wierności ideałom na wzór błogosławionych – dodał ks. Janicki. Pielgrzymka była też okazją do dzielenia się swoją drogą ministrancką. – Przy ołtarzu służę od kilku miesięcy, bo chciałem bardziej poznać Chrystusa i być bliżej Niego. Do Czerwińska przyjechałem po raz pierwszy – mówi Filip z parafii św. Barbary w Modlinie-Twierdzy. Po raz kolejny wręczono również medale „Ministrant Roku”, które otrzymało kilkanaście osób najbardziej zasłużonych w służbie dla swoich parafii.
Jesteś duszpasterzem lub prezesem koła ministrantów ?
Dodaj swoje ogłoszenie!
 
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code
Zajrzyj do księgarni
Pijany z radości
Jean-Baptiste Hibon
KSIĄŻKA
20,00 zł 5,00 zł
Modlitewnik na trudne chwile
wybór i oprac. Magdalena Marciniak
KSIĄŻKA
12,00 zł 9,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media