Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar "KnC"

XVIII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Ho Puchar „KnC”
Gniezno 2023
W poniedziałek i wtorek (26-27 czerwca) odbywały się XVIII Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Halowej o Puchar „KnC”. Tym razem ministranci i lektorzy grali w Gnieźnie i okolicznych miejscowościach (Kiszkowie, Kłecku, Zdziechowej i Trzemesznie
W finałach wzięli udział mistrzowie poszczególnych diecezji oraz drużyny które otrzymały tzw. "dzikie karty'. 
Wśród najmłodszych najlepsi okazali się ministranci z salezjańskiej parafii pw. Jana Bosko w Pile, w lektorze młodszym równych sobie nie mieli obrońcy tytułu sprzed roku – z parafii św. Joachima w Skawinkach, a w królewskiej kategorii – lektorzy starsi z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia Sióstr Bernadetek z Łodzi-Ruda. Pierwszego dnia odbyła się faza grupowa, a drugiego – finały A,B i C.
 
Każdy dzień otwierała msza święta. Pierwszą sprawował Prymas Polski abp Wojciech Polak, który ostatniego dnia wręczał tez medale i puchary. Drugiego dnia mszy przewodniczył bp Radosław Orchowicz. Biskupi zwracali uwagę na wymiar świadectwa i czystej gry nie tylko na boisku ale i w życiu.
 
Gościem specjalnym był też Paweł Wojtala, były obrońca m.in. Lecha Poznań, który drugą kadencję jest prezesem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Młodych piłkarzy służących przy ołtarzu odwiedził też Błażej Telichowski, kiedyś piłkarz Kolejorza, dziś agent piłkarski odpowiedzialny za transfer m.in. Michała Skórasia.
 
Organizatorem Mistrzostw Polski LSO od początku jest miesięcznik dla ministrantów „KnC”, gospodarzem tym razem była archidiecezja gnieźnieńska i duszpasterstwo służby liturgicznej ołtarza tej archidiecezji. We wrześniu dowiemy się, kto za rok będzie gospodarzem 19. edycji Pucharu „KnC”.
 
Galeria zdjęć autorstwa Roberta Woźniaka.
 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media