Archiwum

ROK:
 
KnC 10/2013, Witold Talarczyk
Do sprzedaży wchodzi najnowsze dziecko koncernu motoryzacyjnego Porsche. Samochód z symbolem 911 Turbo S to najszybszy i najbardziej drapieżny spośród wszystkich modeli oferowanych przez niemieckiego producenta aut...
 
KnC 9/2013, Witold Talarczyk
Ogromny żółty obrotomierz pośrodku deski rozdzielczej, skórzana kierownica kształtem przypominająca jajo, idealnie wpasowująca się w ręce kierowcy, wyposażona w manetki do zmiany biegów, jak w bolidzie F1. Ferrari F12...
 
KnC 7/2013, Witold Talarczyk
Trudno wyobrazić sobie pociągi, które są blisko sześć razy dłuższe niż składy towarowe spotykane na polskich torach. A jednak. W afrykańskiej Mauretanii codziennie kursuje pociąg o długości bagatela 2,8 km.
 
KnC 6/2013, Witold Talarczyk
Niebawem na polskich torach pojawią się aerodynamiczne pociągi o nazwie Pendolino. Na razie PKP od włoskiego producenta zakupiły za kwotę ponad 2,5 mld zł dwadzieścia kompletnych składów modelu ETR 610.
 
KnC 5/2013, Witold Talarczyk
W 2008 r. w fińskiej stoczni został zwodowany największy statek pasażerski na świecie. Nadano mu nazwę Oasis of the Seas. Titanic przy nim wyglądałby jak dużo młodszy brat.  
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media