Z komżą

KnC 2/2024

Zbiórka

Zbiórka

Święty Kościół

Autor: ks. Jakub Dębiec
Dziś o kolejnym z przymiotów Kościoła, które zawiera Credo. Jest nim świętość. Odmawiając wyznanie wiary, mówimy – wierzę w … święty Kościół.
Być może pod wpływem różnych doniesień medialnych, mniej lub bardziej prawdziwych, ktoś może się uśmiechnąć i kąśliwie zapytać: „Jaki on tam jest święty?”. Tu mówią o jakimś księdzu, tam o jakiejś rodzinie, a także o dyrektorze, nauczycielu, uczniu, którzy zrobili coś złego. Wszyscy oni jednak zgodnie twierdzą, że należą do Kościoła i chodzą w niedzielę do kościoła. Jak można zatem mówić o Kościele, że jest święty, skoro jego członkowie tak postępują? Z drugiej zaś strony o kolegach, koleżankach, którzy chcą stosować się do nauk Kościoła, którzy chcą postępować zgodnie z Ewangelią, możemy usłyszeć: „oj, nie bądź już świętszy od papieża” lub po prostu „nie bądź już taki święty”. Nieraz nawet nam samym, chcącym zabłysnąć w towarzystwie lub udać pokornych, wyrwie się z ust stwierdzenie: „oj tam, oj tam, nie jestem przecież taki święty”. Czym zatem jest świętość, skoro jej brak wytykają przeciwnicy Kościoła, a sami chrześcijanie odnoszą się do niej z rezerwą?

więcej w lutowym "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. dr Jakub Dębiec
ceremoniarz prymasowski

Zadanie księdza Jakuba
 
Święty Dominik po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej przyjął pewne zasady, którymi się przez całe życie kierował. Napisz, ile ich było i jakie treści zawierały. Przedyskutujcie te reguły na zbiórce.
 
UWAGA! Konspekt na zbiórkę!
Duszpasterzu, opiekunie koła ministranckiego! Chcesz lepiej przeprowadzić zbiórkę na bazie tekstu księdza Jakuba? Nic prostszego, zeskanuj telefonem QR kod z pisma, pod którym znajdziesz konspekt autorstwa ks. Dębca, który krok po kroku objaśni ci, jak to zrobić!
 
fot. Howgill/AdobeStock
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 2/2024, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 2/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 1/2024, ks. Patryk Nachaczewski

Bez komży

KnC 2/2024, Michał Bondyra
KnC 2/2024, Michał Bondyra
KnC 2/2024, Michał Bondyra
KnC 1/2024, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Podręczna apteczka duchowa na każdy przypadek
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł
Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł
Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania Best
seller
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media