Bez komży

KnC 3/2023

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Józef uczy służby Bogu z podniesioną głową

Autor: Michał Bondyra
Z Andrzejem Sobczykiem, producentem filmu o św. Józefie pt. Opiekun, o samym dziele, o małych cudach przy jego produkcji, ale i postaci milczącego super-bohatera Dzieła stworzenia. Będzie też o służbie ołtarza i Józefie jako tym, od którego ministranci mogą się wiele nauczyć.
Rozmawia: Michał Bondyra
 
Św. Józef jako jedyny z głównych bohaterów Pisma Świętego na jego kartach nie wypowiedział nawet słowa. Dlaczego postanowił Pan wyprodukować film o człowieku milczącym, w czasach, w których większy posłuch ma ten, kto głośniej krzyczy, kto mocniej rozpycha się łokciami?
– Z dwóch powodów. Po pierwsze: biblijna historia związana ze św. Józefem jest intrygująca. Mamy z jednej strony człowieka milczącego, wycofanego, a z drugiej kogoś, kto – odpowiadając na wezwanie Boga – idzie za głosem anioła i ratuje historię zbawienia. Bo przecież pójście za głosem anioła było ryzykowne, wydawać by się mogło nawet szalone. Józef mógł powiedzieć: „nie zgadzam się”, „boję się”, i co wtedy? Być może Jezus, tak jak pozostali chłopcy, zostałby zabity przez Heroda? A wtedy historia zbawienia zakończyłaby się w momencie, gdy tak naprawdę dopiero się zaczęła. Widzimy więc, jak kluczową postacią był Józef.
Drugi powód, to osadzenie postaci św. Józefa we współczesności. Jedną z ważniejszych inspiracji dla powstania filmu było to, co ludzie zapisali w Księdze Cudów Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Ten film jest próbą zekranizowania tych historii. Próbą pokazania duchowej interwencji człowieka, który żył 2000 lat temu w życie ludzi żyjących dzisiaj.
więcej w marcowym "KnC- Króluj nam Chryste" w rozmowie Michała Bondyry


Andrzej Sobczyk – Przedsiębiorca (Grupa Rafael), ewangelizator, producent filmowy (Rafael Film), dystrybutor filmowy (np. Opiekun, The Chosen), wydawca (miesięcznik „Dobre Nowiny”) pomysłodawca Osiedla Fatimskiego, fundator Fundacji Jeden z Nas. Mąż i ojciec trójki dzieci.

UWAGA Konkurs!
Jakie są nazwiska trojga głównych aktorów, grających w filmie Opiekun, wyprodukowanym przez Stowarzyszenie Rafael?
Dla 3 osób, które prawidłowo podadzą te trzy nazwiska i prześlą je do 31 marca mailem na knc@swietywojciech.pl czekają kody do serialu The Chosen na platformie VOD, www.rafaelkino.pl. Nie zapomnijcie podać swojego imienia i nazwiska oraz adresu i oświadczenia (gdy nie ukończyliście 16 roku życia wypełniają rodzice), umieszczonego na www.ministranci.pl w zakładce „konkurs”. Powodzenia!

fot. Bogusław Zdebski
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 11/2023, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 12/2023, Redakcja "KnC"
KnC 12/2023, Adrian Wojtasz
KnC 12/2023, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Podręczna apteczka duchowa na każdy przypadek
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media