Bez komży

KnC 2/2023

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Świadek wiary

Autor: Michał Bondyra
Z księdzem Tomaszem Siudą – biblistą, który doktorat z teologii obronił na Uniwersytecie w Monachium, rozmawiamy o Benedykcie XVI. Co to znaczy, że zmarły papież był współpracownikiem prawdy? Dlaczego przy tak wielkim umyśle był tak skromny? Czy jego abdykacja nie była błędem? No i czy Kościół uzna go za błogosławionego?
Rozmawia: Michał Bondyra
 
Miał Ksiądz Prezes niezwykłą okazję do spotkania z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI twarzą w twarz. To był maj 2017 roku.
– Ponad pięć lat temu wraz z pracownikami naszej firmy Święty Wojciech Dom Medialny wyruszyłem z pielgrzymką do Rzymu, dziękując Bogu za dar 120-letniej obecności tej ważnej firmy na polskim rynku wydawniczym. Oprócz bardzo ważnego plenerowego spotkania z papieżem Franciszkiem, zdarzyła się okazja, żeby uczestniczyć w kameralnym sześcioosobowym gronie w spotkaniu w ogrodach watykańskich z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI. Muszę przyznać, że było to głęboko wzruszające spotkanie. Papież, który wtedy miał 90 lat, imponował mi niezwykłą bystrością umysłu. Kiedy w rozmowie przypomniałem mu z jakiego powodu przybyliśmy do Rzymu, Ojciec Święty od razu skojarzył, że początki naszej firmy przypadały na trudny historycznie moment, kiedy Polska była pod zaborami i nie było jej na mapie Europy. Byłem zaskoczony tym, jak dobrze Benedykt XVI zna historię. Drugą ważną częścią naszej rozmowy był moment, gdy wspomniałem papieżowi o tym, że studiowałem w Monachium i pomagałem w pracy duszpasterskiej w jednej z tamtejszych parafii mojemu przyjacielowi, który był tam wieloletnim proboszczem. Na te słowa oczy papieża aż się rozjaśniły blaskiem. Wtedy zrozumiałem, jak bliska jego sercu jest ojczyzna i rodzinny dom.

więcej w numerze lutowym "KnC - Króluj nam Chryste" 
ks. Tomasz Siuda w rozmowie z Michałem Bondyrą

fot. arch.ks. T. Siudy
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 5/2023, Michał Bondyra
KnC 5/2023, Michał Bondyra
KnC 4/2023, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 5/2023, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 5/2023, ks. Jakub Dębiec
KnC 5/2023, ks. Kamil Falkowski
KnC 4/2023, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Modlitewnik na trudne chwile
wybór i oprac. Magdalena Marciniak
KSIĄŻKA
12,00 zł 9,90 zł
Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Modlitewnik. Miłosierdzie Boże
wybór i oprac. Katarzyna Smardzewska
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media