Bez komży

KnC 2/2023

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Świadek wiary

Autor: Michał Bondyra
Z księdzem Tomaszem Siudą – biblistą, który doktorat z teologii obronił na Uniwersytecie w Monachium, rozmawiamy o Benedykcie XVI. Co to znaczy, że zmarły papież był współpracownikiem prawdy? Dlaczego przy tak wielkim umyśle był tak skromny? Czy jego abdykacja nie była błędem? No i czy Kościół uzna go za błogosławionego?
Rozmawia: Michał Bondyra
 
Miał Ksiądz Prezes niezwykłą okazję do spotkania z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI twarzą w twarz. To był maj 2017 roku.
– Ponad pięć lat temu wraz z pracownikami naszej firmy Święty Wojciech Dom Medialny wyruszyłem z pielgrzymką do Rzymu, dziękując Bogu za dar 120-letniej obecności tej ważnej firmy na polskim rynku wydawniczym. Oprócz bardzo ważnego plenerowego spotkania z papieżem Franciszkiem, zdarzyła się okazja, żeby uczestniczyć w kameralnym sześcioosobowym gronie w spotkaniu w ogrodach watykańskich z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI. Muszę przyznać, że było to głęboko wzruszające spotkanie. Papież, który wtedy miał 90 lat, imponował mi niezwykłą bystrością umysłu. Kiedy w rozmowie przypomniałem mu z jakiego powodu przybyliśmy do Rzymu, Ojciec Święty od razu skojarzył, że początki naszej firmy przypadały na trudny historycznie moment, kiedy Polska była pod zaborami i nie było jej na mapie Europy. Byłem zaskoczony tym, jak dobrze Benedykt XVI zna historię. Drugą ważną częścią naszej rozmowy był moment, gdy wspomniałem papieżowi o tym, że studiowałem w Monachium i pomagałem w pracy duszpasterskiej w jednej z tamtejszych parafii mojemu przyjacielowi, który był tam wieloletnim proboszczem. Na te słowa oczy papieża aż się rozjaśniły blaskiem. Wtedy zrozumiałem, jak bliska jego sercu jest ojczyzna i rodzinny dom.

więcej w numerze lutowym "KnC - Króluj nam Chryste" 
ks. Tomasz Siuda w rozmowie z Michałem Bondyrą

fot. arch.ks. T. Siudy
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 5/2024, Michał Bondyra
KnC 5/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 5/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 5/2024, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 4/2024, Redakcja "KnC"
Zajrzyj do księgarni
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł
Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove'a
Ally Breedlove
KSIĄŻKA
29,90 zł 5,00 zł
Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media