Bez komży

KnC 10/2023

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Budując relację z Chrystusem

Autor: Michał Bondyra
Co roku spotykają się w innym miejscu diecezji kieleckiej. Zawsze jest ich od kilkuset do ponad tysiąca. W albach i komżach manifestują swoją wiarę i służbę przy ołtarzu. Nie inaczej jest przy okazji XXIII Diecezjalnego Dnia Ministranta, który tym razem w diecezji kieleckiej odbywa się w parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. O szczegółach tegorocznego święta ministrantów i lektorów z diecezji kieleckiej opowiada duszpasterz LSO tej diecezji ks. Mateusz Szostak.
Diecezjalny Dzień Ministranta w diecezji kieleckiej ma swoją długą tradycję.
– Gromadzimy się już po raz 23. i gdyby raz nie przeszkodziła nam pandemia i obostrzenia, to mógłbym powiedzieć, że spotykamy się w sposób nieprzerwany rok do roku. Ten dzień to kolejna okazja, żeby wzmocnić swoją wiarę w grupie, która z duszpasterstw młodzieżowych jest najliczniejszą w diecezji.
 
Służba liturgiczna w diecezji kieleckiej jest faktycznie bardzo liczna. Już same Dni Ministranta, które gromadzą po kilkaset uczestników, to pokazują.
– W tym roku spodziewamy się około ośmiuset, może dziewięciuset uczestników. Ostatnio dostrzegam, że na naszych spotkaniach zaczynają się pojawiać nie tylko ministranci czy lektorzy, ale też schole parafialne i inne grupy, które swoim zaangażowaniem i talentem pomagają w pięknym sprawowaniu liturgii.
 
Skąd ten fenomen liczebny spotkań takich jak to?
– Tu ogromną rolę odgrywa praca księży naszej diecezji. Widać gołym okiem, jak ważna jest dla nich ta grupa duszpasterska, jak serio do niej podchodzą, jaką wagę przykładają do pracy ze służbą liturgiczną. Ale przecież to naturalne, bo ministranci powinni być dla każdego kapłana najważniejszą grupą duszpasterską.

więcej w paźdzernikowym "KnC - Króluj nam Chryste" ks. Mateusz Szostak w rozmowie z Michałem Bondyrą

fot. R. Woźniak/KnC
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 11/2023, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 12/2023, Redakcja "KnC"
KnC 12/2023, Adrian Wojtasz
KnC 12/2023, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Pijany z radości
Jean-Baptiste Hibon
KSIĄŻKA
20,00 zł 5,00 zł
Zanim jej powiesz tak
Anthony Garascia
KSIĄŻKA
10,00 zł 2,50 zł
Modlitewnik na trudne chwile
wybór i oprac. Magdalena Marciniak
KSIĄŻKA
12,00 zł 9,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media