Bez komży

KnC 10/2023

Moje hobby

Moje hobby

Mój algorytm szczęścia to Chrystus!

Autor: Michał Bondyra
Jest tiktokerem, który ma 217 tys. (sic!) obserwujących, lubi rolki – nie tylko te internetowe. Ale przede wszystkim jest księdzem, który wywodzi się ze służby liturgicznej, a dziś chętnie pracuje z ministrantami. Pisze też książki… Ostatnio wyszła jego najnowsza, pod tajemniczym tytułem Algorytm szczęścia. Przed wami ks. Sebastian Kosecki, wikary z Zawiercia.
Czy ksiądz na TikTok’u to nie jest ryzyko?
– Myślę, że dla wielu jest to ryzykowne połączenie, ale nie dla mnie. TikTok traktuję nie jako lans swojej osoby, a jako narzędzie do ewangelizacji. Wiem, po co to robię i wierz mi, że jeśli miałoby iść to w złą stronę, nie mam problemu, żeby to skończyć. Na razie, przez te dziewięć miesięcy widzę dobre owoce mojej obecności na TikToku, wiec jestem spokojny.
 
Twoja obecność na TikTok’u to większa odpowiedzialność?
– Tak, bo wszystko, co mówię na live’ach robię z koloratką przy szyi. Odpowiedzialność za to, co mówię, jakich słów używam jest duża, dlatego że nikt mnie nie utożsamia z Sebastianem, a z przedstawicielem wspólnoty Kościoła katolickiego.
 
TikTok to medium, gdzie największą popularność zdobywają ci, którzy pokażą goły tyłek, zrobią dziubek, albo coś ekstremalnie głupiego. Jak w takiej przestrzeni „przebić się” z Bogiem i wartościami?
– Rzeczywiście algorytmy TikTok’a na czołówkę zwykle wyrzucają rzeczy denne. Ale myślę, że trzeba być na tym medium. Żeby być oglądanym, trzeba mówić językiem odbiorców. Główny adresat TikTok’a to ludzie młodzi, a ja mam to szczęście, że na co dzień bardzo dużo pracuję z młodzieżą w szkole, więc w grupach w parafii z ich językiem nie mam problemu. Po drugie nie można się bać mówić o Bogu, bo młodzi ludzie tego potrzebują, a wiem co mówię, bo tego doświadczam.

więcej w paźdzernikowym "KnC - Króluj nam Chryste" ks. Sebastian Kosecki w rozmowie z Michałem Bondyrą

fot. arch. ks. S. Koseckiego
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 6/2024, Michał Bondyra
KnC 5/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 6/2024, ks. Marcin Grzesiak
KnC 6/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 6/2024, ks. Kamil Falkowski
KnC 5/2024, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Świątynia w niebezpieczeństwie
Jean-Michel Touche
KSIĄŻKA
27,00 zł 5,00 zł
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media