Bez komży

KnC 7/8/2022

Reportaż LSO

Reportaż LSO

Z myślą o ministrantach

Autor: Michał Bondyra
Zanim usłyszycie pierwszy gwizdek w meczu na hali, a może na orliku, poczytajcie opowieść o ks. Stanisławie Wiechowskim, który wymarzył sobie, że XVII edycja Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej o Puchar „KnC” odbędzie się w Kołobrzegu.
Kiedy powiedziałem, że na łamach „KnC” będę chciał przybliżyć jego sylwetkę, jako gospodarza XVII edycji Pucharu „KnC”, poprosił o jak najmniejsze zdjęcie. – Bo ksiądz Stanisław choć bardzo dużo robi, ma dużo pokory i nie pcha się na pierwsze strony – mówi Mariusz Lampa, jeden z ojców ministrantów służących w parafii św. Wojciecha w Kołobrzegu, o ks. Stanisławie.
 
Piłka, planszówki i filmy
Zaangażowani rodzice łaskawszym okiem patrzą na to, że gdy przychodzi sobota, ich synów nie ma w domu. – Jest zbiórka, jest liga gier planszowych, a wieczorem jeszcze seanse filmowe – wylicza ks. Stanisław. A nie zapominajmy jeszcze, że dwie godziny w sobotę i półtorej w środę ponad połowa z 43 ministrantów i lektorów ma na pobliskim orliku treningi piłkarskie. – Prowadzi je na zmianę trzech ojców, ja jednak ostatnio też wychodzę z Szymonem na dodatkowe treningi, bo syn jest bramkarzem, a przecież jako gospodarze musimy na mistrzostwach dobrze wypaść – mówi pan Mariusz. Liga gier planszowych została na czas przygotowań do mistrzostw zawieszona. – Chcę, żeby choć trochę chłopacy pomogli mamom w domowych obowiązkach – wyjaśnia ks. Stanisław. Obiecuje, że po ministranckim mundialu w wakacje liga znów ruszy pełną parą. – Ostatnio zajęliśmy 4. miejsce. A rodzinnie graliśmy m.in. w kraje-miasta, okręty i 5 sekund. Superintegracja – przyznaje tata Szymona. Wciąż dla chętnych są też seanse filmowe. Ksiądz dzieli je na te dla młodszych i te dla starszych. – Z młodymi oglądaliśmy ostatnio Opowieści z Narni, ze starszymi Gladiatora, Strzelca i sagę Tolkiena – wylicza.

więcej w podwojnym wakacyjnym numerze "KnC - Króluj nam Chryste" 
Michał Bondyra

fot. R. Woźniak/KnC
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 7/8/2022, Michał Bondyra
KnC 7/8/2022, Michał Bondyra
KnC 7/8/2022, Michał Bondyra
KnC 7/8/2022, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 7/8/2022, ks. Paweł Podeszwa
KnC 7/8/2022, ks. Kamil Falkowski
KnC 7/8/2022, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Podręczna apteczka duchowa na każdy przypadek
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł
Ojcze przebacz im. Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu Best
seller
Anselm Grun
KSIĄŻKA
20,00 zł 10,00 zł
Pierwsze pytania o Biblię
Michel Quesnel
KSIĄŻKA
25,00 zł 21,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media