Z komżą

KnC 7/8/2021

Biblia

Biblia

Słuchaj biblii wprost z telefonu

Autor: Redakcja "KnC"
Lektura Biblii wymaga sporego skupienia i wyciszenia. Niestety, w dzisiejszym świecie trudno jest znaleźć chwilę na codzienne czytanie Ewangelii, niemniej jednak nie oznacza to, że Słowa Bożego możemy słuchać jedynie podczas niedzielnej mszy świętej. Doskonały rozwiązaniem okazuje się być nie samodzielne czytanie, a właśnie wsłuchiwanie się w teksty biblijne. Możemy to uczynić za pośrednictwem telefonu komórkowego, którego używamy na co dzień. Kiedy warto słuchać Biblii z telefonu i w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?

Biblia w XXI wieku

Mówi się, że Biblia zawiera ponadczasowe teksty, które dają nam wskazówki bez względu na realia, w jakich przyszło nam żyć. Niemniej jednak możemy dziś nieco zmodyfikować sposób, w jaki poznajemy tajemnice biblijne. Tradycyjnie sięgamy po nią w domu, najczęściej w niedziele i święta, czasami również w inne dni tygodnia. Może jednak okazać się, że nadmiar obowiązków domowych czy zawodowych nie pozwala nam na tak częstą lekturę Biblii, jak byśmy sobie tego życzyli. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii wcale nie musimy rezygnować z zagłębiania naszej wiary. Z pomocą przychodzą nam bowiem audiobooki, których możemy słuchać w dowolnym czasie i miejscu.
Audiobook to nic innego, jak książka w formie elektronicznej, której tekst czytany jest przez lektora - jej treść pozostaje dokładnie taka sama, jak treść tekstu pisanego. Oczywiście w formie audiobooków możemy słuchać nie tylko samej Biblii, ale również innych książek o tematyce religijnych, komentarzy do Słowa Bożego i im podobnych. Co więcej, za pomocą telefonu i słuchawek możemy bez problemu posłuchać mszy świętej czy ciekawego kazania. 

Co będzie nam potrzebne?

Każdy, kto chciałby skorzystać z możliwości wsłuchiwania się w Słowo Boże w dowolnym miejscu i czasie, powinien wyposażyć się w telefon oraz słuchawki douszne. Co ważne, nie musimy posiadać nowoczesnego aparatu telefonicznego. Warto jednak postawić na dobrej jakości słuchawki. Pomogą nam one wyciszyć nieco dźwięki płynące z otoczenia. Cisza, spokój i skupienie są najważniejsze podczas zarówno czytania, jak i słuchania Biblii. Co więcej, dzięki odpowiednim słuchawkom nie będziemy musieli rezygnować z słuchania Ewangelii w środkach komunikacji publicznej, na przystanku autobusowym czy nawet podczas spaceru.
Słuchanie Słowa Bożego może całkowicie zastąpić jego czytanie. Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności w przypadku osób zapracowanych, które nie mają wystarczająco dużo czasu na codzienną, czy nawet cotygodniową lekturę. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż słuchanie Ewangelii polecane jest osobom starszym bądź takim, które mają problemy ze wzrokiem. Analizowanie tekstu pisanego może być bowiem bardzo szkodliwe, niemniej jednak osobom wierzącym ciężko byłoby zrezygnować z codziennej lektury Słowa Bożego. Pamiętajmy, że Kościół bardzo zachęca do tego, aby korzystać z nowoczesnym technologii w obszarach, w których te pozwalają nam jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga. Wykorzystujmy je sami, lecz polecajmy również naszym bliskim i znajomym.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 10/2021, ks. Krzysztof Stawicki
KnC 10/2021, ks. Jakub Dębiec
KnC 10/2021, ks. Kamil Falkowski

Bez komży

KnC 10/2021, Jerzy Jabłoński
KnC 10/2021, Michał Bondyra
KnC 9/2021, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Zanim jej powiesz tak
Anthony Garascia
KSIĄŻKA
10,00 zł 5,00 zł
Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne
Scott Hahn
KSIĄŻKA
35,00 zł 29,90 zł
Modlitewnik. Miłosierdzie Boże
wybór i oprac. Katarzyna Smardzewska
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media