Bez komży

KnC 7/8/2021

Sport

Sport

Powtórzyć… Tokio

Autor: Michał Bondyra
Ponad pół wieku temu na igrzyskach w Tokio polscy olimpijczycy zdobyli 23 medale. W lipcu igrzyska rozegrają się znów w stolicy Japonii, a ten wynik wzięlibyśmy w ciemno, tym bardziej, że od 20 lat biało-czerwoni nie mogą wywalczyć więcej niż 11 krążków. Kto może pomóc to zmienić?
Olimpiada to okres czteroletni między igrzyskami. Poprzez pandemię koronawirusa ten okres tym razem wydłużył się o rok. Od ostatnich igrzysk w Rio de Janeiro minie w lipcu dokładnie pięć lat. Ten dodatkowy rok dla jednych był szansą na wyleczenie urazów, zregenerowanie sił, zmianę trenerów, udoskonalenie systemów treningowych, dla innych wręcz przeciwnie – był to czas, który bezpowrotnie uciekł, powodując, że drugi raz pewniacy do medali w roku 2020 nie będą już nimi w tym roku. W polskim zespole takim pewniakiem do złota była Anita Włodarczyk, która biła własne rekordy świata w rzucie młotem, by teraz przegrywać rywalizację z koleżankami z kadry, nie zbliżając się nawet do najsłabszych swoich wyników.
 
Więcej krążków?
Czy w Tokio jest szansa na zdobycie przez naszych olimpijczyków więcej niż 11 medali, czyli poprawienia wyników z Aten, Pekinu, Londynu czy Rio? Jeśli wierzyć tym, którzy opracowują medalowe szanse dla poszczególnych krajów, trzeba jasno odpowiedzieć: „tak”...

więcej w wakacyjnym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
Michał Bondyra

fot. Wikipedia 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 3/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 4/2024, Redakcja "KnC"
KnC 4/2024, Dominik Robakowski
KnC 4/2024, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł
Modlitewnik. Miłosierdzie Boże
wybór i oprac. Katarzyna Smardzewska
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media