Reportaż LSO
Reportaż LSO
Mistrzostwa Jego pamięci
Autor: Michał Bondyra
Przeżyj życie blisko Boga – tak mawiał śp. ks. Tomasz Blicharz – dwukrotny gospodarz Pucharu „KnC” w Rzeszowie, który trzeci turniej mistrzostw Polski ministrantów i lektorów, będzie już koordynował z… nieba.
Ks. Tomek przez Puchar „KnC” przewijał się od lat. Nie sposób było nie zauważyć ogromnego, postawnego, wiecznie uśmiechniętego gościa. Los splótł nasze drogi w ścisłej współpracy w 2016 r. – wtedy to po raz pierwszy Puchar „KnC” miał zagościć w Rzeszowie, gdzie ks. Tomek, potem już w naszych kontaktach „Tomek” był duszpasterzem służby liturgicznej. To był też początek mojego poznawania tego niezwykłego człowieka. Człowieka, który żył Ewangelią na co dzień. Do którego lgnęli młodzi, mimo że mówił rzeczy niepopularne, mimo że stawiał wymagania, że nie próbował się im przypodobywać, a po prostu z nimi był w każdym czasie i o każdej porze. Ze swojego krótkiego życia zrobił drogowskaz dla ministrantów, lektorów, ale i księży. Pokazywał nie tylko, jak trzeba mówić o Bogu, ale przede wszystkim jak trzeba Nim żyć. Teraz po pięciu latach stoję na cmentarzu w Cmolasie nad grobem ks. Tomka ze zniczem i modlitwą. Marcin – jego brat bliźniak mówi, że zamiast płyty nagrobnej będzie otwarta księga: po jednej stronie będzie imię i nazwisko jego starszego o 10 minut brata, a po drugiej cytat, którym ks. Tomek oddychał: „Przeżyj życie blisko Boga”.
więcej w wakacyjnym dodatku przygotowanym w numerze z okazji XVI Mistrzostw Polski LSO o Puchar "KnC"
Michał Bondyra
fot. R.Woźniak/KnC