Z komżą

KnC 6/2021

Gorący temat

Gorący temat

Ministranci w sztafecie, a Ty?

Autor: Michał Bondyra
Polscy lekkoatleci zawsze byli mocni w sztafetach. Czy polscy ministranci podtrzymają tę tradycję? Gnieźnieńska inicjatywa napawa optymizmem.
Na początek kilka słów wyjaśnienia. Absolutnie nie chodzi tu o próbę bicia przez ministrantów rekordów kapitalnej sztafety biegaczek na 400 metrów pań w składzie Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Co to to nie. Aniołki Matusińskiego, jak mawia się o znakomitym zespole polskich biegaczek, są bezkonkurencyjne i niech tak pozostanie. To o co chodzi ze sztafetą ministrantów z archidiecezji gnieźnieńskiej? Dobrze wyjaśnia to sam sprawca całego zamieszania ks. Jakub Dębiec. – Słowo „sztafeta” budzi skojarzenia sportowe. I słusznie, przecież chłopaki stawiają na sport, a ona adresowana jest do nich. Ale nasza jest sztafetą modlitewną. Zatem tu nie chodzi o przekazanie pałeczki w biegu, a dzielenie się intencjami. Bo w sztafecie na każdym odcinku każdy z jej uczestników musi dać z siebie maksa, tylko wtedy powstanie pewna całość – wyjaśnia duszpasterz służby liturgicznej archidiecezji gnieźnieńskiej. Słowa księdza duszpasterza potwierdza też Gerard Kaszyński, ceremoniarz z parafii zakonnej oo. franciszkanów, autor intencji: „W każdej sztafecie jest czterech biegaczy, jak jeden zawali, to reszta nie osiągnie celu. Nam chodzi o to, żeby takie zaangażowanie w naszą sztafetę poczuli wszyscy ministranci”.

więcej w czerwcowym "KnC - Króluj nam Chryste"
Michał Bondyra

Dołącz do sztafety!
Chcesz dołączyć do Ministranckiej Sztafet Modlitewnej? Nic prostszego: weź udział co najmniej raz w tygodniu w nabożeństwie czerwcowym wraz z kolegami ministrantami lub odmów samodzielnie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w następujących intencjach:
  • od 31 maja do 6 czerwca – za księży neoprezbiterów
  • od 7 do 13 czerwca – za rodziców
  • od 14 do 20 czerwca – za rodzeństwo
  • od 21 do 27 czerwca – o szczęśliwe i dobre przeżycie wakacji
fot. z arch. ministranckiej sztafety modlitewnej
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 2/2024, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 2/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 1/2024, ks. Patryk Nachaczewski

Bez komży

KnC 2/2024, Michał Bondyra
KnC 2/2024, Michał Bondyra
KnC 2/2024, Michał Bondyra
KnC 1/2024, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Pijany z radości
Jean-Baptiste Hibon
KSIĄŻKA
20,00 zł 5,00 zł
Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media