Bez komży

KnC 6/2021

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Otwieramy świat na Bożą łaskę

Autor: Michał Bondyra
Z księdzem Danielem Glibowskim spotkaliśmy się, gdy podczas rozgrywek o Puchar „KnC” w przerwie między meczami jego ministrantów szedł i ewangelizował częstochowskich bezdomnych. Lata mijają, a on wciąż jest Przyjacielem Bezdomnych, wciąż mówi im o Jezusie na ulicach Radomia. W sieci też ewangelizuje, ale tych, którzy choć mają dom, gdzieś zatracili kontakt z Bogiem. I jak mówi na wirtualne ulice trudniej dostać się z Jezusem niż na te w realu.
Rozmawia Michał Bondyra
 
Kapłan z pasją, ewangelizator, motywator, spowiednik, kierownik duchowy, bloger, Przyjaciel Bezdomnych. Które z tych określeń jest najważniejsze?
– Kapłan z pasją.
 
Ewangelizacja uliczna, pomoc bezdomnym z jednej strony, z drugiej blog obserwowany przez 10 tys. osób. Ważniejsza dziś jest ewangelizacja w realu czy w necie?
– Piękniejsza jest ewangelizacja w realu, bo to jest spotkanie z żywym człowiekiem, w którym sam dostrzegam Jezusa Chrystusa. Często tak, jak u ubogich cierpiącego Jezusa. Staram się z nimi pobyć, posłuchać, co mają do powiedzenia, okazać im odrobinę miłości. To jest przepiękna posługa.
Zanim pojawili się „Przyjaciele Bezdomnych” wraz z młodzieżą wychodził Ksiądz na ulicę, żeby mówić innym młodym o Bogu. Dlaczego?
– Wyjście na ulicę zaczęło się około 2015 roku. Ale najpierw była adoracja Jezusa w ciszy. Gdy tak adorowałem, usłyszałem w sercu głos Jezusa: „Wystawiaj Mnie tu dla młodych co tydzień”. Zresztą ta adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do dziś. Potem na spotkaniu młodych usłyszeliśmy: „Nie siedźcie na plebanii na kanapie, tylko wyjdźcie i zapraszajcie młodych na adorację”. To intensywne wychodzenie na ulicę z Dobra Nowiną trwało co tydzień przez cały rok. Gdy potem podsumowywaliśmy owoce naszej ewangelizacji, to zrodziła się myśl, żeby wskrzesić wolontariat dla osób ubogich, bezdomnych.

więcej w czerwcowym "KnC - Króluj nam Chryste" 
ks. Daniel Glibowski w rozmowie z Michałem Bondyrą

fot. z arch. pryw. ks. D. Glibowskiego
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 12/2022, Michał Bondyra
KnC 12/2022, Adrian Wojtasz
KnC 11/2022, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 12/2022, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 12/2022, ks. Jakub Dębiec
KnC 12/2022, ks. Kamil Falkowski
KnC 11/2022, ks. Patryk Nachaczewski
Zajrzyj do księgarni
Gdzie spotykamy Jezusa? Pytania o kościół, sakramenty i wiarę
Albert Biesinger, Helga Kohler-Spiegel
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł
Mały leksykon liturgii
Piotr Krzyżewski i ks. Jacek Zjawin
KSIĄŻKA
25,00 zł 10,00 zł
Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania Best
seller
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media