Bez komży

KnC 6/2021

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Otwieramy świat na Bożą łaskę

Autor: Michał Bondyra
Z księdzem Danielem Glibowskim spotkaliśmy się, gdy podczas rozgrywek o Puchar „KnC” w przerwie między meczami jego ministrantów szedł i ewangelizował częstochowskich bezdomnych. Lata mijają, a on wciąż jest Przyjacielem Bezdomnych, wciąż mówi im o Jezusie na ulicach Radomia. W sieci też ewangelizuje, ale tych, którzy choć mają dom, gdzieś zatracili kontakt z Bogiem. I jak mówi na wirtualne ulice trudniej dostać się z Jezusem niż na te w realu.
Rozmawia Michał Bondyra
 
Kapłan z pasją, ewangelizator, motywator, spowiednik, kierownik duchowy, bloger, Przyjaciel Bezdomnych. Które z tych określeń jest najważniejsze?
– Kapłan z pasją.
 
Ewangelizacja uliczna, pomoc bezdomnym z jednej strony, z drugiej blog obserwowany przez 10 tys. osób. Ważniejsza dziś jest ewangelizacja w realu czy w necie?
– Piękniejsza jest ewangelizacja w realu, bo to jest spotkanie z żywym człowiekiem, w którym sam dostrzegam Jezusa Chrystusa. Często tak, jak u ubogich cierpiącego Jezusa. Staram się z nimi pobyć, posłuchać, co mają do powiedzenia, okazać im odrobinę miłości. To jest przepiękna posługa.
Zanim pojawili się „Przyjaciele Bezdomnych” wraz z młodzieżą wychodził Ksiądz na ulicę, żeby mówić innym młodym o Bogu. Dlaczego?
– Wyjście na ulicę zaczęło się około 2015 roku. Ale najpierw była adoracja Jezusa w ciszy. Gdy tak adorowałem, usłyszałem w sercu głos Jezusa: „Wystawiaj Mnie tu dla młodych co tydzień”. Zresztą ta adoracja Najświętszego Sakramentu trwa do dziś. Potem na spotkaniu młodych usłyszeliśmy: „Nie siedźcie na plebanii na kanapie, tylko wyjdźcie i zapraszajcie młodych na adorację”. To intensywne wychodzenie na ulicę z Dobra Nowiną trwało co tydzień przez cały rok. Gdy potem podsumowywaliśmy owoce naszej ewangelizacji, to zrodziła się myśl, żeby wskrzesić wolontariat dla osób ubogich, bezdomnych.

więcej w czerwcowym "KnC - Króluj nam Chryste" 
ks. Daniel Glibowski w rozmowie z Michałem Bondyrą

fot. z arch. pryw. ks. D. Glibowskiego
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 3/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 4/2024, Redakcja "KnC"
KnC 4/2024, Dominik Robakowski
KnC 4/2024, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł
Praktyczny przewodnik po przepisach prawa kościelnego
Ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
16,90 zł 14,90 zł
Kim jestem? Pytania w drodze
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media