Z komżą

KnC 3/2021

Zbiórka

Zbiórka

Święty Józef

Autor: ks. Jakub Dębiec
Na kartach Nowego Testamentu nie zostało utrwalone żadne słowo, które miał wypowiedzieć. O jego wielkości i świętości świadczą jednak czyny, których opisy w Ewangelii znajdujemy. Dziś o Świętym Józefie, którego uroczystość obchodzimy 19 marca.
W grudniu ub.r. papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem Świętego Józefa. Ojciec Święty prosi nas wszystkich, byśmy w czasach tak trudnych i wymagających, które przeżywamy, modlili się żarliwie i za wstawiennictwem św. Józefa wypraszali dla nas i dla naszych bliskich potrzebne dary. Jednocześnie ukazuje nam postać św. Józefa jako tego, który wolę Bożą potrafił przyjąć i wypełnić.
Choć św. Józef nie był według ciała ojcem Pana Jezusa, to zgodnie z prawem żydowskim, jako małżonek Maryi, był on uważany za ojca Pana Jezusa i takim tytułem określany jest na kartach Ewangelii. Mimo że pochodził z rodu Dawida, nie był on człowiekiem majętnym. aby zarobić na życie, pracował jako cieśla. Czytając o nim, dowiadujemy się, jakim był człowiekiem i możemy zrozumieć, dlaczego właśnie on został opiekunem Pana Jezusa.

więcej w marcowym numerze "KnC" ksiądz Jakub Dębiec
 
Zadanie księdza Jakuba
Napisz, jaka była bezpośrednia przyczyna ogłoszenia przez papieża Franciszka Roku św. Józefa oraz która z wielkich świętych wyróżniała się nabożeństwem do św. Józefa? Zwykła ona mawiać, że o cokolwiek św. Józefa poprosiła, zawsze jej dopomógł.

fot. cosma/Adobe Stock
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 4/2024, Redakcja "KnC"
KnC 4/2024, Dominik Robakowski
KnC 4/2024, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 3/2024, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł
Zanim jej powiesz tak
Anthony Garascia
KSIĄŻKA
10,00 zł 2,50 zł
Kim jestem? Pytania w drodze
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media