Z komżą

KnC 12/2021

Gorący temat

Gorący temat

Zaproś Jezusa na urodziny

Autor: Jędrzej Józefowicz
„Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego…” – już wkrótce w wielu domach w Polsce wybrzmią te słowa z Ewangelii według św. Mateusza. Czy jesteśmy świadomi tych słów? Czy święta to rzeczywiście coś więcej niż prezenty i spotkania w rodzinie?
Po wpisaniu w dobrze znaną wyszukiwarkę Google hasła „Boże Narodzenie” podobne, najczęściej wyszukiwane przez internautów hasła to: „tradycje”, „ozdoby świąteczne”, „ozdoby świąteczne do ogrodu”, „dekoracje świąteczne”, „dokąd na święta”, „pakiety świąteczne w górach”. Z kolei po wpisaniu słowa „wigilia” ukazuje się: „za ile wigilia?”, „wigilia potrawy lista”, „stół wigilijny”.
Warto też wspomnieć o corocznym świątecznym chaosie. Szaleństwie zakupowym w galeriach, sklepach, wielkich billboardach, reklamach w telewizji i internecie, które dają o sobie znać już w listopadzie, gdy po Wszystkich Świętych zgaśnie ostatni znicz na cmentarzu. Nie brakuje też wtedy dietetycznych porad typu „Jak zdrowo jeść w Boże Narodzenie?” czy takich jak „500 pomysłów na prezent na Gwiazdkę”. Biznes się kręci, a telewizje śniadaniowe, radio i internetowi twórcy mają o czym mówić i pisać.
I w sumie można powiedzieć, że w tym wszystkim nie ma nic złego, o ile pamiętamy, dlaczego tak naprawdę obchodzimy święta.

więcej w grudniowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
Jędrzej Józefowicz

Zadanie: 
Pomóż bezdomnym
Świetną propozycją, szczególnie dla starszych ministrantów, jest włączenie się w wolontariat przy organizacji wigilii dla bezdomnych i ubogich. Tego typu wydarzenie ma miejsce m.in. w Poznaniu i Warszawie. Z pewnością takie spotkania są też w innych miastach. Wystarczy popytać w swojej parafii lub poszukać informacji w internecie. Wigilie organizują Wspólnota Sant’Egidio, Caritas i Polski Czerwony Krzyż.
 
fot. vladischern/AdobeStock
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 12/2023, Redakcja "KnC"
KnC 12/2023, Adrian Wojtasz
KnC 12/2023, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 11/2023, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Trzy minuty dla życia. Od hard rocka do Jezusa
Stephan Michiels
KSIĄŻKA
26,90 zł 5,00 zł
Myśli na każdy dzień Escriva
św. Josemaría Escrivá
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,90 zł
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 12,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media