Z komżą

KnC 12/2021

Gorący temat

Gorący temat

Zaproś Jezusa na urodziny

Autor: Jędrzej Józefowicz
„Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego…” – już wkrótce w wielu domach w Polsce wybrzmią te słowa z Ewangelii według św. Mateusza. Czy jesteśmy świadomi tych słów? Czy święta to rzeczywiście coś więcej niż prezenty i spotkania w rodzinie?
Po wpisaniu w dobrze znaną wyszukiwarkę Google hasła „Boże Narodzenie” podobne, najczęściej wyszukiwane przez internautów hasła to: „tradycje”, „ozdoby świąteczne”, „ozdoby świąteczne do ogrodu”, „dekoracje świąteczne”, „dokąd na święta”, „pakiety świąteczne w górach”. Z kolei po wpisaniu słowa „wigilia” ukazuje się: „za ile wigilia?”, „wigilia potrawy lista”, „stół wigilijny”.
Warto też wspomnieć o corocznym świątecznym chaosie. Szaleństwie zakupowym w galeriach, sklepach, wielkich billboardach, reklamach w telewizji i internecie, które dają o sobie znać już w listopadzie, gdy po Wszystkich Świętych zgaśnie ostatni znicz na cmentarzu. Nie brakuje też wtedy dietetycznych porad typu „Jak zdrowo jeść w Boże Narodzenie?” czy takich jak „500 pomysłów na prezent na Gwiazdkę”. Biznes się kręci, a telewizje śniadaniowe, radio i internetowi twórcy mają o czym mówić i pisać.
I w sumie można powiedzieć, że w tym wszystkim nie ma nic złego, o ile pamiętamy, dlaczego tak naprawdę obchodzimy święta.

więcej w grudniowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
Jędrzej Józefowicz

Zadanie: 
Pomóż bezdomnym
Świetną propozycją, szczególnie dla starszych ministrantów, jest włączenie się w wolontariat przy organizacji wigilii dla bezdomnych i ubogich. Tego typu wydarzenie ma miejsce m.in. w Poznaniu i Warszawie. Z pewnością takie spotkania są też w innych miastach. Wystarczy popytać w swojej parafii lub poszukać informacji w internecie. Wigilie organizują Wspólnota Sant’Egidio, Caritas i Polski Czerwony Krzyż.
 
fot. vladischern/AdobeStock
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 6/2024, ks. Marcin Grzesiak
KnC 6/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 6/2024, ks. Kamil Falkowski
KnC 5/2024, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 6/2024, Michał Bondyra
KnC 5/2024, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 12,00 zł
Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Brudny Bóg
Johnnie Moore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media