Bez komży

KnC 11/2021

Sport

Sport

Futsal po franciszkańsku

Autor: Michał Bondyra
Franciszkanin ojciec Jacek Szczepanik to człowiek orkiestra. Ostatnio gościliśmy go na łamach „KnC” przy okazji III Mistrzostw Polski LSO w Siatkówce, które zorganizował w Niepokalanowie. Tym razem opowie nam więcej o rozpoczynających się też w „grodzie św. Maksymiliana ” 27 listopada I Mistrzostwach Polski w Futsalu dla ministrantów z parafii franciszkańskich.
Ostatnio rozmawialiśmy przy okazji III Mistrzostw Polski LSO w Siatkówce, a już mamy kolejny projekt Ojca pomysłu. Po co tworzy Ojciec Mistrzostwa Polski w Futsalu dla ministrantów z parafii franciszkańskich, skoro co roku mamy Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „KnC”?
– W 2008 roku, gdy gospodarzem Mistrzostw Polski LSO o Puchar „KnC” była Łódź, ja pomagałem przy organizacji turnieju. Wtedy postanowiłem sobie, że kiedyś muszę ściągnąć tę imprezę do którejś z parafii franciszkańskich. Była na to ogromna szansa, gdy posługiwałem w Suwałkach, bo mieliśmy tam i hale, i bazę noclegową, ale organizatorzy mieli zobowiązania wobec innych miast gospodarzy. Potem, gdy już przyszła moja kolej i dostałem zielone światło, zostałem przeniesiony do innej diecezji. Kiedy wylądowałem w Niepokalanowie, wiedziałem, że będzie to nierealne. Ale tu od wielu lat jest tradycja, że co roku jest organizowana impreza dla naszej prowincji warszawskiej, w ramach której jest też miniturniej piłkarski o Puchar Prowincjała. Pomyślałem, że skoro w takich warunkach nie jesteśmy w stanie spełnić wymogu miasta gospodarza dla Pucharu „KnC”, to choć może uda się zrobić mistrzostwa ministrantów parafii franciszkańskich. Zakasałem rękawy i zacząłem działać…

więcej w listopadowym "KnC - Króluj nam Chryste"
o. J. Szczepanik w rozmowie z Michałem Bondyrą

fot. z arch. o. J. Szczepanika
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 3/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 4/2024, Redakcja "KnC"
KnC 4/2024, Dominik Robakowski
KnC 4/2024, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 5,00 zł
Ojcze przebacz im. Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu Best
seller
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 10,00 zł
Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove'a
Ally Breedlove
KSIĄŻKA
29,90 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media