Bez komży

KnC 10/2021

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Pan Belfer: Znajdźcie przestrzeń, żeby zmieniać szkołę!

Autor: Michał Bondyra
Z Dawidem Łasińskim, popularnym Panem Belfrem – nauczycielem „z internetów”, twórcą roku w kategorii edukacja i laureatem głównej nagrody Twórca Roku 2021, finalistą konkursu Nauczyciel Roku 2019, człowiekiem w top 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce, a poza tym dyplomowanym nauczycielem chemii, pasjonatem fotografii, filmu i nowych technologii, kiedyś ministrantem, a przede wszystkim mężem i tatą dwóch synów.
Rozmawia Michał Bondyra

Pojawiłeś się w sieci jako nauczyciel-influencer, zanim nastała pandemia i nauka zdalna. Jesteś wizjonerem czy miałeś jakieś przecieki?
– Mówią, że uczyłem zdalnie, zanim to było modne (śmiech). Ale nie byłem pierwszy. Inni robili to przede mną, tylko że ich poziom jakości i sposobu przekazywania wiedzy nie był skorelowany z tym, co się oglądało na YouTube. Oni byli tylko nauczycielami, korepetytorami. Ja, żeby zaistnieć na serio w tej przestrzeni, dodałem youtubowego brokatu, zrobiłem trochę show. Zacząłem zachowywać się jak youtuber, który opowiada o chemii. Tylko tak mogłem mieć szansę, żeby dzieciaki chciały wracać do mnie na następne odcinki. Wtedy, w lutym 2017 roku, zacząłem występować pod marką osobistą, bo w tej przestrzeni byłem już dużo wcześniej, obsługując różne kanały, m.in. Coolturalną TV czyli Młodzieżową Telewizję Gminy Czerwonak.
 
Przejdźmy do świata realnego: czego brakuje uczniom w szkole?
– Brakuje im tego, żeby robić w szkole to, na co mają ochotę. Mają za mało czasu na próby, na poszukiwania. W 45-minutowych blokach dostają gotowe schematy. Najpierw chemia, potem historia, w-f… Uczeń nie ma pojęcia, po co przyszedł do szkoły. Bo on przyszedł z bazą tak różnych rzeczy, jak surówka, do której wrzuca się sałatkę owocową i podlewa keczup. Strasznie niestrawna mieszanka.

dużo więcej w rozzmowie Michała bondyry z Dawidem Łasińskim w paźdzernikowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

fot. z arch. D. Łasińskiego

 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 12/2021, Michał Bondyra
KnC 12/2021, Michał Bondyra
KnC 12/2021, Michał Bondyra
KnC 11/2021, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 12/2021, ks. Jakub Dębiec
KnC 12/2021, Jędrzej Józefowicz
KnC 12/2021, ks. Krzysztof Stawicki
Zajrzyj do księgarni
Motyle w brzuchu. Dlaczego wiara dodaje skrzydeł
Notker Wolf
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,90 zł
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł
Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove'a
Ally Breedlove
KSIĄŻKA
29,90 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media