Bez komży

KnC 10/2021

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Pan Belfer: Znajdźcie przestrzeń, żeby zmieniać szkołę!

Autor: Michał Bondyra
Z Dawidem Łasińskim, popularnym Panem Belfrem – nauczycielem „z internetów”, twórcą roku w kategorii edukacja i laureatem głównej nagrody Twórca Roku 2021, finalistą konkursu Nauczyciel Roku 2019, człowiekiem w top 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce, a poza tym dyplomowanym nauczycielem chemii, pasjonatem fotografii, filmu i nowych technologii, kiedyś ministrantem, a przede wszystkim mężem i tatą dwóch synów.
Rozmawia Michał Bondyra

Pojawiłeś się w sieci jako nauczyciel-influencer, zanim nastała pandemia i nauka zdalna. Jesteś wizjonerem czy miałeś jakieś przecieki?
– Mówią, że uczyłem zdalnie, zanim to było modne (śmiech). Ale nie byłem pierwszy. Inni robili to przede mną, tylko że ich poziom jakości i sposobu przekazywania wiedzy nie był skorelowany z tym, co się oglądało na YouTube. Oni byli tylko nauczycielami, korepetytorami. Ja, żeby zaistnieć na serio w tej przestrzeni, dodałem youtubowego brokatu, zrobiłem trochę show. Zacząłem zachowywać się jak youtuber, który opowiada o chemii. Tylko tak mogłem mieć szansę, żeby dzieciaki chciały wracać do mnie na następne odcinki. Wtedy, w lutym 2017 roku, zacząłem występować pod marką osobistą, bo w tej przestrzeni byłem już dużo wcześniej, obsługując różne kanały, m.in. Coolturalną TV czyli Młodzieżową Telewizję Gminy Czerwonak.
 
Przejdźmy do świata realnego: czego brakuje uczniom w szkole?
– Brakuje im tego, żeby robić w szkole to, na co mają ochotę. Mają za mało czasu na próby, na poszukiwania. W 45-minutowych blokach dostają gotowe schematy. Najpierw chemia, potem historia, w-f… Uczeń nie ma pojęcia, po co przyszedł do szkoły. Bo on przyszedł z bazą tak różnych rzeczy, jak surówka, do której wrzuca się sałatkę owocową i podlewa keczup. Strasznie niestrawna mieszanka.

dużo więcej w rozzmowie Michała bondyry z Dawidem Łasińskim w paźdzernikowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

fot. z arch. D. Łasińskiego

 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 2/2024, Michał Bondyra
KnC 2/2024, Michał Bondyra
KnC 2/2024, Michał Bondyra
KnC 1/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 2/2024, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 2/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 1/2024, ks. Patryk Nachaczewski
Zajrzyj do księgarni
Ojcze przebacz im. Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu Best
seller
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 10,00 zł
Modlitewnik. Miłosierdzie Boże
wybór i oprac. Katarzyna Smardzewska
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł
Kim jestem? Pytania w drodze
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media