Bez komży

KnC 1/2021

Reportaż LSO

Reportaż LSO

Ewangelizator mainstreamu

Autor: Michał Bondyra
Pewnie niejeden z was przeciera oczy ze zdziwienia. Model? Gość z show-biznesu tu, na łamach „KnC”? Myślę, że z Szymonem Reichem jest jak z jego ksywą – QoQos, czyli na zewnątrz brązowy, wewnątrz biały. Parafrazując na zewnątrz z mainstreamu, z wnętrzem zatopionym w Bogu.
Szerzej mediom głównego nurtu, a co za tym idzie ludziom, którzy z zapartym tchem śledzą bardziej portale plotkarskie niż słowa z niedzielnego czytania objawił się w 2018 r. To wtedy Szymon wraz ze swoją młodszą siostrą Sofie przyszedł na casting 7. edycji Top Model. Programu, w którym to, jak wyglądasz jest tym, co najważniejsze. I nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że młody Mulat na pytanie, skąd wraz z siostrą czerpią wewnętrzną radość, odpowiedział, że z wiary. „Bo jestem osobą głęboko wierzącą” – powiedział wtedy. A potem scena z krótkiego filmu, gdzie Szymon już nie w majtkach kąpielowych, a w albie czyta przy ambonie. Szok. Pozytywny – pomyślałem.

więcej w styczniowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste" Michał Bondyra

fot. wydawnictwo RTCK

UWAGA KONKURS!

Wymień trzy miasta, w których Szymon służył przy ołtarzu. Na trzy osoby, które prześlą prawidłowe odpowiedzi na adres knc@swietywojciech.pl do 31 stycznia 2021 r. czekają plannery „(nie)doskonały” autorstwa Szymona przygotowane wraz z wydawnictwem RTCK (rtck.pl) Nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem, podać swoich danych oraz wypełnić oświadczenia (jeśli macie mniej niż 16 lat, wypełniają rodzice) dostępnego na www.ministranci.pl i przesłać go wraz z prawidłową odpowiedzią. Powodzenia! 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 6/2024, Michał Bondyra
KnC 5/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 6/2024, ks. Marcin Grzesiak
KnC 6/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 6/2024, ks. Kamil Falkowski
KnC 5/2024, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Ojcze przebacz im. Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu Best
seller
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 10,00 zł
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 12,00 zł
Brudny Bóg
Johnnie Moore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media