Bez komży

KnC 1/2021

Reportaż LSO

Reportaż LSO

Ewangelizator mainstreamu

Autor: Michał Bondyra
Pewnie niejeden z was przeciera oczy ze zdziwienia. Model? Gość z show-biznesu tu, na łamach „KnC”? Myślę, że z Szymonem Reichem jest jak z jego ksywą – QoQos, czyli na zewnątrz brązowy, wewnątrz biały. Parafrazując na zewnątrz z mainstreamu, z wnętrzem zatopionym w Bogu.
Szerzej mediom głównego nurtu, a co za tym idzie ludziom, którzy z zapartym tchem śledzą bardziej portale plotkarskie niż słowa z niedzielnego czytania objawił się w 2018 r. To wtedy Szymon wraz ze swoją młodszą siostrą Sofie przyszedł na casting 7. edycji Top Model. Programu, w którym to, jak wyglądasz jest tym, co najważniejsze. I nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że młody Mulat na pytanie, skąd wraz z siostrą czerpią wewnętrzną radość, odpowiedział, że z wiary. „Bo jestem osobą głęboko wierzącą” – powiedział wtedy. A potem scena z krótkiego filmu, gdzie Szymon już nie w majtkach kąpielowych, a w albie czyta przy ambonie. Szok. Pozytywny – pomyślałem.

więcej w styczniowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste" Michał Bondyra

fot. wydawnictwo RTCK

UWAGA KONKURS!

Wymień trzy miasta, w których Szymon służył przy ołtarzu. Na trzy osoby, które prześlą prawidłowe odpowiedzi na adres knc@swietywojciech.pl do 31 stycznia 2021 r. czekają plannery „(nie)doskonały” autorstwa Szymona przygotowane wraz z wydawnictwem RTCK (rtck.pl) Nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem, podać swoich danych oraz wypełnić oświadczenia (jeśli macie mniej niż 16 lat, wypełniają rodzice) dostępnego na www.ministranci.pl i przesłać go wraz z prawidłową odpowiedzią. Powodzenia! 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 9/2023, Michał Bondyra
KnC 9/2023, Michał Bondyra
KnC 9/2023, Michał Bondyra
KnC 7/8/2023, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 9/2023, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 9/2023, ks. Jakub Dębiec
KnC 7/8/2023, ks. Krzysztof Stawicki
Zajrzyj do księgarni
Trzy minuty dla życia. Od hard rocka do Jezusa
Stephan Michiels
KSIĄŻKA
26,90 zł 5,00 zł
Pijany z radości
Jean-Baptiste Hibon
KSIĄŻKA
20,00 zł 5,00 zł
Franciszek dla mężczyzn
Markus Hofer
KSIĄŻKA
24,00 zł 20,40 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media