Bez komży

KnC 4/2020

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Każdy może być miłosiernym

Autor: Michał Bondyra
Z ks. Zbigniewem Bielasem, kustoszem sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozmawiamy oczywiście o Bożym Miłosierdziu, jego apostole i o tym, jak plan, który Jezus zostawił siostrze Faustynie wcielać w naszą codzienność.
Rozmawia: Michał Bondyra
Z Miłosierdziem Bożym związany jest cały pontyfikat papieża Polaka. Najbardziej spektakularne było chyba przebaczenie niedoszłemu zabójcy papieża Ali Agcy. Heroizm w czystej postaci…
– Wiele wydarzeń w czasie trwania pontyfikatu św. Jana Pawła II świadczy o jego szczególnym podejściu do tematu Miłosierdzia. W czasie pielgrzymki do Łagiewnik, 7 czerwca 1997 r. wypowiedział słowa: „Orędzie Miłosierdzia Bożego zawsze było mi bliskie i drogie”. To Jan Paweł II beatyfikował i kanonizował siostrę Faustynę, ustanowił święto Bożego Miłosierdzia dla całego Kościoła, zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Jednym z przejawów Miłosierdzia jest też zdolność do przebaczenia – tego uczył nas Jan Paweł II, przebaczając Ali Agcy. Przebaczenia uczą nas także konfesjonały w łagiewnickim sanktuarium, do których każdego dnia przychodzą ci, którzy chcą się pojednać z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą.
 
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia to esencja nauki Chrystusa?
– Znów nawiążę do słów św. Jana Pawła II. W homilii wygłoszonej podczas konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia powiedział o co się modli w tym dniu i zostawił nam przesłanie, które staramy się tutaj każdego dnia realizować. Mówił: „Modlę się, aby ten kościół był zawsze miejscem głoszenia orędzia o miłosiernej miłości Boga; miejscem nawrócenia i pokuty; miejscem sprawowania ofiary eucharystycznej – źródła Miłosierdzia; miejscem modlitwy – wytrwałego błagania o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata”. Codziennie w sanktuarium odprawiamy kilka Mszy św., a na każdej głoszone jest kazanie. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przybliżają pielgrzymom w różnych językach orędzie Miłosierdzia, odprawiamy każdego dnia modlitwę w Godzinie Miłosierdzia, w niedziele rano i piątki po południu transmitowane są przez telewizję Msze św. dla chorych i starszych, a przed wszystkim codziennie trwa posługa w konfesjonale.

więcej w kwietniowym numerze "KnC"
ks. Zbigniew Bielas w rozmowie z Michałem Bondyrą

fot. arch. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 12/2023, Michał Bondyra
KnC 11/2023, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 12/2023, Redakcja "KnC"
KnC 12/2023, Adrian Wojtasz
KnC 12/2023, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Święty Jan Bosco
Eliza Piotrowska
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Skąd, dokąd, dlaczego?
Red. Albert Biesinger, Helga Kohler-Spiegel
KSIĄŻKA
29,90 zł 10,00 zł
Ojcze przebacz im. Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu Best
seller
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 10,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media