Bez komży

KnC 4/2020

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Każdy może być miłosiernym

Autor: Michał Bondyra
Z ks. Zbigniewem Bielasem, kustoszem sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozmawiamy oczywiście o Bożym Miłosierdziu, jego apostole i o tym, jak plan, który Jezus zostawił siostrze Faustynie wcielać w naszą codzienność.
Rozmawia: Michał Bondyra
Z Miłosierdziem Bożym związany jest cały pontyfikat papieża Polaka. Najbardziej spektakularne było chyba przebaczenie niedoszłemu zabójcy papieża Ali Agcy. Heroizm w czystej postaci…
– Wiele wydarzeń w czasie trwania pontyfikatu św. Jana Pawła II świadczy o jego szczególnym podejściu do tematu Miłosierdzia. W czasie pielgrzymki do Łagiewnik, 7 czerwca 1997 r. wypowiedział słowa: „Orędzie Miłosierdzia Bożego zawsze było mi bliskie i drogie”. To Jan Paweł II beatyfikował i kanonizował siostrę Faustynę, ustanowił święto Bożego Miłosierdzia dla całego Kościoła, zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Jednym z przejawów Miłosierdzia jest też zdolność do przebaczenia – tego uczył nas Jan Paweł II, przebaczając Ali Agcy. Przebaczenia uczą nas także konfesjonały w łagiewnickim sanktuarium, do których każdego dnia przychodzą ci, którzy chcą się pojednać z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą.
 
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia to esencja nauki Chrystusa?
– Znów nawiążę do słów św. Jana Pawła II. W homilii wygłoszonej podczas konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia powiedział o co się modli w tym dniu i zostawił nam przesłanie, które staramy się tutaj każdego dnia realizować. Mówił: „Modlę się, aby ten kościół był zawsze miejscem głoszenia orędzia o miłosiernej miłości Boga; miejscem nawrócenia i pokuty; miejscem sprawowania ofiary eucharystycznej – źródła Miłosierdzia; miejscem modlitwy – wytrwałego błagania o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata”. Codziennie w sanktuarium odprawiamy kilka Mszy św., a na każdej głoszone jest kazanie. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przybliżają pielgrzymom w różnych językach orędzie Miłosierdzia, odprawiamy każdego dnia modlitwę w Godzinie Miłosierdzia, w niedziele rano i piątki po południu transmitowane są przez telewizję Msze św. dla chorych i starszych, a przed wszystkim codziennie trwa posługa w konfesjonale.

więcej w kwietniowym numerze "KnC"
ks. Zbigniew Bielas w rozmowie z Michałem Bondyrą

fot. arch. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 3/2021, Michał Bondyra
KnC 3/2021, Michał Bondyra
KnC 3/2021, Michał Bondyra
KnC 3/2021, ks. Dariusz Madejczyk

Z komżą

KnC 3/2021, Michał Bondyra
KnC 3/2021, ks. Jakub Dębiec
KnC 3/2021, ks. Kamil Falkowski
KnC 2/2021, ks. Kamil Falkowski
Zajrzyj do księgarni
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł
Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Modlitewnik. Miłosierdzie Boże
wybór i oprac. Katarzyna Smardzewska
KSIĄŻKA
15,00 zł 12,75 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media