Z komżą

KnC 1/20

Zbiórka

Zbiórka

Objawienie Pańskie

Autor: ks. Jakub Dębiec
O Objawieniu Pańskim można napisać bardzo wiele. Uroczystość ta przypomina nam, że Pan Jezus ofiarował z miłości do nas i za nas Swoje życie. Jaka jest wasza odpowiedź na ten dar? Co ofiarowaliście Panu Jezusowi podczas ostatniej Mszy św.?
Objawienie Pańskie zwane popularnie świętem Trzech Króli przyjmuje od jakiegoś czasu w Polsce nową formę świętowania. Barwne orszaki ludzi, a wśród nich roześmiane dzieci i ich rodzice, idą ulicami miast i miasteczek na spotkanie z Panem Jezusem, czekającym na nich w żłóbku. Na czele tych orszaków są zwykle królowie, którym tradycja nadała imiona Kacper, Melchior i Baltazar. Każdy z nich niesie dla Dzieciątka Jezus konkretny dar – złoto, kadzidło i mirrę, które Jemu uroczyście wręczą. Można by z pewnością jeszcze wiele słów napisać na temat tej uroczystości i sposobów jej świętowania. Ale kluczowym jest fakt, że uroczystość ta przypomina nam, że Pan Jezus ofiarował z miłości do nas i za nas Swoje życie. Jaka jest wasza odpowiedź na ten dar? Co ofiarowaliście Panu Jezusowi podczas ostatniej Mszy św.?

więcej w styczniowym numerze "KnC -Króluj nam Chryste"
ks. Jakub Dębiec
ceremoniarz prymasowski
 
Zadanie księdza Jakuba
Pomyślcie, jaki dar wy, jako ministranci, moglibyście przynieść w procesji z darami podczas Mszy św. sprawowanej np. w uroczystość patrona parafii? Swoimi przemyśleniami podzielcie się z kolegami na zbiórce.
 
Słowniczek:
Bielizna kielichowa – termin bielizna pochodzi od białego koloru materiału, z którego dane rzeczy zostały wykonane. W języku kościelnym chodzi o korporał (chusta, na której stawia się kielich), puryfikaterz (służy do wycierania kielicha i pateny) i palkę (służy do przykrycia kielicha).
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 9/2020, ks. Jakub Dębiec
KnC 9/2020, ks. Kamil Falkowski
KnC 9/2020, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 7/8/2020, Tomasz Błaszak

Bez komży

KnC 9/2020, Michał Bondyra
KnC 9/2020, Michał Bondyra
KnC 9/2020, Michał Bondyra
KnC 7/8/2020, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 10,00 zł
Myśli na każdy dzień Escriva
Josemaría Escrivá
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,90 zł
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media