Bez komży

KnC 9/2019

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Niewidzialny do zadań specjalnych

Autor: Michał Bondyra
Nie ma bardziej anielskiego czasu niż przełom września i października. Ale ile tak naprawdę wiemy o aniołach? Czy znamy ich prawdziwy wygląd? Wiemy, ilu ich jest? Czy nasz Anioł Stróż tak samo czuwa, nawet gdy o nim zapominamy? Czy nasze anioły mogą załatwiać między sobą nasze sprawy? Jakie są relacje między aniołami a świętymi? No i czy Michał Archanioł jest potężniejszy od Szatana? To tylko część wątpliwości, które rozwiewa w rozmowie z nami ks. Piotr Prusakiewicz, michalita, redaktor naczelny czasopisma o aniołach i życiu duchowym „Któż jak Bóg”.

 

Rozmawia Michał Bondyra
 

Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża.

– Z objawień wiemy, że on jest jedyny i niepowtarzalny, jak odcisk palca, jak tęczówka oka. Ten Anioł Stróż jest skrojony na naszą miarę. Doskonale zna nasz temperament, nasze wady, zalety. Jest wyjątkowym ochroniarzem, bo każdy z nas jako dziecko Boże jest VIP-em. On nam daje natchnienie do pracy, mobilizuje do modlitwy, do działania, strzeże przed pokusami w dzień i w nocy. Jest z nami, kiedy gramy w piłkę, uczymy się czy obieramy ziemniaki.

 

Możemy mieć przydzielonego jeszcze jakiegoś anioła do pomocy?

– Biblia nie mówi o tym, czy mamy więcej aniołów. Święta siostra Faustyna, mistyczka, która rozmawiała z Jezusem i Maryją miała jednak drugiego, wyjątkowego anioła. Michał Archanioł, bo to o nim mowa, sam w objawieniu powiedział jej: „Pan Bóg kazał mi mieć na ciebie szczególne staranie”. Pan Bóg dał każdemu z nas wyjątkowego anioła, ale jak widzi, że potrzebujemy pomocy innego, to też do nas go pośle. Skoro mowa o Michale Archaniele bardzo zachęcam, aby modlić się do niego egzorcyzmem papieża Leona XIII. W ogóle zachęcam, by ze swoimi aniołami rozmawiać, prosić ich o pomoc.


więcej w rozmowie Michała Bondyry we wrześniowym "KnC - Króluj nam Chryste"

fot. z arch. ks. P. Prusakiwicza 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 3/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 4/2024, Redakcja "KnC"
KnC 4/2024, Dominik Robakowski
KnC 4/2024, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Święty Filip Neri
Eliza Piotrowska
KSIĄŻKA
29,90 zł 20,90 zł
Myśli na każdy dzień Escriva
św. Josemaría Escrivá
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media