Z komżą

KnC 7/8/2019

Formacja

Formacja

Zaopiekować się kimś to jest to!

Autor: ks. Jacek Zjawin
Po jednej z Mszy św. połączonych z nowenną do Matki Bożej, Tomka po wyjściu z zakrystii zaczepiła pani Irenka. Dziewięćdziesięcioletnia niewiasta pojawiała się codziennie w kościele, mimo wieku zachowując świetną formę i humor. Do kościoła przyjeżdżała starym rowerem, o którym mówiła z dumą „mój mercedes”.
– Tomeczku mam sprawę.
– Tak, proszę pani, czy mogę w czymś pomóc? – dla Tomka pani Irenka była jak babcia, której Rudy już nie miał. Przynosiła często coś słodkiego, robiła na drutach ciepłe skarpety lub wręczała torebkę czereśni, które Tomek uwielbiał.
– Pomóc tak, ale właściwie nie mnie, ale komuś innemu – wyjaśniła, trochę nie wiedząc, jak wytłumaczyć Tomkowi, o co chodzi.

więcej w wakacyjnym "KnC - Królu jnam Chryste"
ks. Jacek Zjawin
 
fot. Glebstock/fotolia.com

Do przemyślenia
W Ewangelii według św. Łukasza czytamy o Józefie, wzorcowym mężczyźnie Nowego Testamentu, że „był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło”” (Łk 1, 19–20).
 
Słowniczek
Zaopiekować się kimś to jedno z ważniejszych zadań mężczyzny. Niezależnie od tego, jaką drogę życia wybiera, musi mieć taką przestrzeń, w której sprawi, że ktoś inny poczuje się bezpiecznie. Warto ćwiczyć od najmłodszych lat, na początku w mniej odpowiedzialnych, ale także bardzo ważnych zobowiązaniach.
 
Zadanie ks. Jacka
Pomyśl, kim mógłbyś się dziś zaopiekować, aby dobrze wykorzystać czas wakacji. Może jest to ktoś bliski z rodziny, z sąsiedztwa, kto czuje się samotny i nawet krótkie spotkanie z tobą byłoby dla niego dużą pomocą? A może jakiś czworonóg szuka dachu nad głową i miski z jedzeniem?
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 1/20, ks. Jakub Dębiec
KnC 1/20, ks. Kamil Falkowski
KnC 1/20, Tomasz Błaszak
KnC 12/2019, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 1/20, Michał Bondyra
KnC 1/20, Michał Bondyra
KnC 1/20, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł
Pijany z radości
Jean-Baptiste Hibon
KSIĄŻKA
20,00 zł 5,00 zł
Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media