Z komżą

KnC 4/2019

Gorący temat

Gorący temat

TOP 10 Zmartwychwstania

Autor: Tomasz Błaszak
Czy zastanawialiście się, dlaczego dla was święto Zmartwychwstania Jezusa jest najważniejsze w roku? Czy zrobiliście kiedyś swój ranking top 10 argumentów za tym, że tak faktycznie jest? Usiądźcie, przeczytajcie moją listę, a potem… stwórzcie własną!
Konkursy, rankingi, „topki” – trwa moda na tworzenie różnorakich spisów, układania hierarchii. Lista zakupów, ulubionych gier, filmów, punktów zdobywanych na zbiórkach. Lubimy być pierwsi, lubimy porządkować świat wokół nas. Dobra wiadomość: Bóg zrobił to za nas – otrzymaliśmy pełno wskazówek: Stary i Nowy Testament, nasze TOP 10 najważniejszych zasad moralnych to przecież Dekalog, a i na religii uczymy się kolejnych zbiorów prawd wiary, przykazań kościelnych i tym podobnych list, które wskazują na chrześcijańskie priorytety. Niniejszym zapraszam Was do listy najważniejszych prawd Zmartwychwstania. Listy mojej, zupełnie subiektywnej.
 
1. Sens życia, czyli fundamenty chrześcijaństwa
Pomyślmy: Quo vadis, Domine? Najprostsze pytania często dotyczą rzeczy najważniejszych. Piotr pyta Jezusa w naszym imieniu, pragnie dowiedzieć się, gdzie spotkamy Pana. W jakim kierunku mamy iść, aby na końcu naszej drogi spotkać się z Ojcem w niebie?
Najpiękniejszą odpowiedzią, jaką dał nam Jezus jest: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”. Pragniemy życia wiecznego, na które szansą jest właśnie życie zgodne z przykazaniami, życie pełne miłości bliźniego i modlitwy. Zesłany Syn pokazał nam drogę do wieczności, do życia wiecznego. Oto cel ludzkiego życia i nic nie powinno go przesłaniać.
 
2. Potwierdzenie mocy Boga
Każda religia opiera się na wierze w najwyższą istotę, proponuje swoją wizję śmierci i ewentualnego ciągu dalszego. Ale jest tylko jedna wiara, która pozwala na osiągnięcie Zbawienia i pokonanie śmierci. Tylko miłosierny Bóg potrafił poświęcić własnego Syna, żeby pokazać niedowiarkom swoją potęgę. Znamy wielu potężnych ludzi, ale nikt nie zdołał pokonać końcowej granicy życia – jedynie Jezus Chrystus. Podczas Wielkanocy obserwujemy więc największe wydarzenie w historii ludzkości!

więcej w kwietniowym numerze "knC - Króluj nam Chryste"
Tomasz Błaszak


fot. ALDECAstudio/fotolia.com 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 9/2020, ks. Jakub Dębiec
KnC 9/2020, ks. Kamil Falkowski
KnC 9/2020, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 7/8/2020, Tomasz Błaszak

Bez komży

KnC 9/2020, Michał Bondyra
KnC 9/2020, Michał Bondyra
KnC 9/2020, Michał Bondyra
KnC 7/8/2020, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Modlitewnik na trudne chwile
wybór i oprac. Magdalena Marciniak
KSIĄŻKA
12,00 zł 9,90 zł
Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media