Z komżą

KnC 2/2019

Zbiórka

Zbiórka

Przygotujmy się na Wielki Post

Autor: ks. Jakub Dębiec
Doskonale wiemy, że Adwent i Wielki Post stanowią czas przygotowania do uroczystości Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego. A zastanawialiście się, jak dobrze przygotować się do samego Adwentu i Wielkiego Postu? Czy te okresy naszego przygotowania w ogóle wymagają?
Napisaliście już niejeden sprawdzian i jeszcze wiele sprawdzianów i egzaminów przed wami. Każdy z nich wymaga odpowiedniego – krótszego lub dłuższego – przygotowania. W tym wypadku chodzi o waszą naukę. Zanim jednak do niej przystąpicie, przygotowujecie się – szukacie odpowiednich pomocy, książek, notatek. Następnie oceniacie, ile czasu musicie bezwarunkowo przeznaczyć na przygotowanie się do sprawdzianu. Na końcu zamykacie drzwi od pokoju, wyłączacie głośny telewizor, a wszystko po to, by zagwarantować sobie dobre warunki do nauki. Podobnie jest i z przygotowaniem do czasów poprzedzających Wielkanoc czy Boże Narodzenie.

ks. dr Jakub Dębiec
Ceremoniarz prymasowski
 
fot.lemelangedesgenresFotolia

Zadanie ks. Jakuba
Poszukaj w domu odpowiedzi na trzy poniższe pytania: Jak w tradycji polskiej nazywały się trzy kolejne niedziele tzw. przedpościa? Jaką nosiły one nazwę w języku łacińskim? Co te nazwy oznaczały? Podziel się swoimi odpowiedziami na zbiórce z księdzem opiekunem i kolegami.
 
Czy wiesz, że:
* 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywanego w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, a więc święto sióstr i braci zakonnych. Zostało ono ustanowione przez św. Jana Pawła II w 1997 r.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 5/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 5/2024, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 4/2024, Redakcja "KnC"

Bez komży

KnC 5/2024, Michał Bondyra
KnC 5/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Mały leksykon liturgii
Piotr Krzyżewski i ks. Jacek Zjawin
KSIĄŻKA
25,00 zł 10,00 zł
Trzy minuty dla życia. Od hard rocka do Jezusa
Stephan Michiels
KSIĄŻKA
26,90 zł 5,00 zł
Paweł z Tarsu. Uczeń-misjonarz Best
seller
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 6,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media