Z komżą

KnC 2/2019

Zbiórka

Zbiórka

Przygotujmy się na Wielki Post

Autor: ks. Jakub Dębiec
Doskonale wiemy, że Adwent i Wielki Post stanowią czas przygotowania do uroczystości Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego. A zastanawialiście się, jak dobrze przygotować się do samego Adwentu i Wielkiego Postu? Czy te okresy naszego przygotowania w ogóle wymagają?
Napisaliście już niejeden sprawdzian i jeszcze wiele sprawdzianów i egzaminów przed wami. Każdy z nich wymaga odpowiedniego – krótszego lub dłuższego – przygotowania. W tym wypadku chodzi o waszą naukę. Zanim jednak do niej przystąpicie, przygotowujecie się – szukacie odpowiednich pomocy, książek, notatek. Następnie oceniacie, ile czasu musicie bezwarunkowo przeznaczyć na przygotowanie się do sprawdzianu. Na końcu zamykacie drzwi od pokoju, wyłączacie głośny telewizor, a wszystko po to, by zagwarantować sobie dobre warunki do nauki. Podobnie jest i z przygotowaniem do czasów poprzedzających Wielkanoc czy Boże Narodzenie.

ks. dr Jakub Dębiec
Ceremoniarz prymasowski
 
fot.lemelangedesgenresFotolia

Zadanie ks. Jakuba
Poszukaj w domu odpowiedzi na trzy poniższe pytania: Jak w tradycji polskiej nazywały się trzy kolejne niedziele tzw. przedpościa? Jaką nosiły one nazwę w języku łacińskim? Co te nazwy oznaczały? Podziel się swoimi odpowiedziami na zbiórce z księdzem opiekunem i kolegami.
 
Czy wiesz, że:
* 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywanego w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, a więc święto sióstr i braci zakonnych. Zostało ono ustanowione przez św. Jana Pawła II w 1997 r.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 12/2019, ks. Jakub Dębiec
KnC 12/2019, Michał Buczkowski
KnC 12/2019, ks. Kamil Falkowski
KnC 11/2019, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 11/2019, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Brudny Bóg
Johnnie Moore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł
Ojcze przebacz im. Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu Best
seller
Anselm Grun
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 10,00 zł

Ciekawe wydarzenia