Z komżą

KnC 11/2019

Formacja

Formacja

Uświęcaj dzień święty

Autor: ks. Kamil Falkowski
Trzecie przykazanie kieruje naszą uwagę na niedzielę – dzień święty i świąteczny. Po co chodzić do kościoła? Dlaczego warto odpocząć? Wreszcie czemu nie powinniśmy wtedy odrabiać zadań z matematyki? Weź i czytaj!
Dni świąteczne
W każdą niedzielę świętujemy fakt zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Chcemy się z Nim spotkać na uroczystej modlitwie całej wspólnoty Kościoła. Jezus jest realnie obecny wśród nas w Najświętszym Sakramencie, słowie Bożym i ludzie Bożym. Dlatego powinniśmy znaleźć czas, aby w tygodniowym rozkładzie jazdy znalazła się jedna godzina na Mszę św. Uczestnicząc w niej, pogłębiamy swoją wiarę i miłość – nie tylko do Boga, ale i do bliźnich.
Oprócz niedzieli są jeszcze inne dni, które powinny być świętowane. W naszych rodzinach, świętujemy urodziny, imieniny, rocznice zawarcia małżeństwa albo dzień śmierci bliskich. Podobnie jako katolicy mamy okazje do tego, aby świętować ważne wydarzenia z życia Jezusa i Maryi.
 
Relax – take it easy!
Nasze życie codzienne składa się z pracy i odpoczynku, wypełniania różnych obowiązków i słodkiego leniuchowania. Moja mama powtarzała: „najpierw obowiązki, potem przyjemności”. OK, obowiązki obowiązkami, ale odpoczywać też trzeba umieć...

więcej w listopadowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. Kamil Falkowski
 
fot.Fluenta/fotolia.com
 
Pytanie księdza Kamila
Skoro siódmego dnia Bóg odpoczywał, dlaczego niedziela nazywana jest pierwszym dniem tygodnia?
 
Ciekawostki
  • Zachęcam do aktywnego odpoczynku: spacer po lesie, jazda na rowerze, trening piłkarski, siłownia, basen albo wędrówka po górach – rekreacja. Słowo „rekreacja” pochodzi od łacińskiego sformułowania re-creatio. Creatio – stwarzać. Przedrostek re-creatio możemy przetłumaczyć: stwarzać ponownie, stwarzać na nowo. Podczas rekreacji stwarzamy się od nowa. 
Zadanie (informatyczne) ks. Kamila
Znajdź w internecie święta nakazane, które powinniśmy świętować w ciągu roku i w które warto pójść na Mszę św. Wypisz je w wolnym miejscu poniżej.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 4/2024, Redakcja "KnC"
KnC 4/2024, Dominik Robakowski
KnC 4/2024, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 3/2024, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Franciszek dla mężczyzn
Markus Hofer
KSIĄŻKA
24,00 zł 20,40 zł
Pierwsze pytania o Biblię
Michel Quesnel
KSIĄŻKA
25,00 zł 21,90 zł
Podręczna apteczka duchowa na każdy przypadek
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media