Z komżą

KnC 11/2019

Formacja

Formacja

Uświęcaj dzień święty

Autor: ks. Kamil Falkowski
Trzecie przykazanie kieruje naszą uwagę na niedzielę – dzień święty i świąteczny. Po co chodzić do kościoła? Dlaczego warto odpocząć? Wreszcie czemu nie powinniśmy wtedy odrabiać zadań z matematyki? Weź i czytaj!
Dni świąteczne
W każdą niedzielę świętujemy fakt zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Chcemy się z Nim spotkać na uroczystej modlitwie całej wspólnoty Kościoła. Jezus jest realnie obecny wśród nas w Najświętszym Sakramencie, słowie Bożym i ludzie Bożym. Dlatego powinniśmy znaleźć czas, aby w tygodniowym rozkładzie jazdy znalazła się jedna godzina na Mszę św. Uczestnicząc w niej, pogłębiamy swoją wiarę i miłość – nie tylko do Boga, ale i do bliźnich.
Oprócz niedzieli są jeszcze inne dni, które powinny być świętowane. W naszych rodzinach, świętujemy urodziny, imieniny, rocznice zawarcia małżeństwa albo dzień śmierci bliskich. Podobnie jako katolicy mamy okazje do tego, aby świętować ważne wydarzenia z życia Jezusa i Maryi.
 
Relax – take it easy!
Nasze życie codzienne składa się z pracy i odpoczynku, wypełniania różnych obowiązków i słodkiego leniuchowania. Moja mama powtarzała: „najpierw obowiązki, potem przyjemności”. OK, obowiązki obowiązkami, ale odpoczywać też trzeba umieć...

więcej w listopadowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. Kamil Falkowski
 
fot.Fluenta/fotolia.com
 
Pytanie księdza Kamila
Skoro siódmego dnia Bóg odpoczywał, dlaczego niedziela nazywana jest pierwszym dniem tygodnia?
 
Ciekawostki
  • Zachęcam do aktywnego odpoczynku: spacer po lesie, jazda na rowerze, trening piłkarski, siłownia, basen albo wędrówka po górach – rekreacja. Słowo „rekreacja” pochodzi od łacińskiego sformułowania re-creatio. Creatio – stwarzać. Przedrostek re-creatio możemy przetłumaczyć: stwarzać ponownie, stwarzać na nowo. Podczas rekreacji stwarzamy się od nowa. 
Zadanie (informatyczne) ks. Kamila
Znajdź w internecie święta nakazane, które powinniśmy świętować w ciągu roku i w które warto pójść na Mszę św. Wypisz je w wolnym miejscu poniżej.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 2/20, ks. Jakub Dębiec
KnC 2/20, ks. Kamil Falkowski
KnC 2/20, Tomasz Błaszak
KnC 1/20, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 2/20, Michał Bondyra
KnC 2/20, Michał Bondyra
KnC 1/20, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Pierwsze pytania o Biblię
Michel Quesnel
KSIĄŻKA
25,00 zł 21,90 zł
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł
Siedem ostatnich słów Jezusa Best
seller
James Martin
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media