Z komżą

KnC 11/2019

Formacja

Formacja

Uświęcaj dzień święty

Autor: ks. Kamil Falkowski
Trzecie przykazanie kieruje naszą uwagę na niedzielę – dzień święty i świąteczny. Po co chodzić do kościoła? Dlaczego warto odpocząć? Wreszcie czemu nie powinniśmy wtedy odrabiać zadań z matematyki? Weź i czytaj!
Dni świąteczne
W każdą niedzielę świętujemy fakt zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Chcemy się z Nim spotkać na uroczystej modlitwie całej wspólnoty Kościoła. Jezus jest realnie obecny wśród nas w Najświętszym Sakramencie, słowie Bożym i ludzie Bożym. Dlatego powinniśmy znaleźć czas, aby w tygodniowym rozkładzie jazdy znalazła się jedna godzina na Mszę św. Uczestnicząc w niej, pogłębiamy swoją wiarę i miłość – nie tylko do Boga, ale i do bliźnich.
Oprócz niedzieli są jeszcze inne dni, które powinny być świętowane. W naszych rodzinach, świętujemy urodziny, imieniny, rocznice zawarcia małżeństwa albo dzień śmierci bliskich. Podobnie jako katolicy mamy okazje do tego, aby świętować ważne wydarzenia z życia Jezusa i Maryi.
 
Relax – take it easy!
Nasze życie codzienne składa się z pracy i odpoczynku, wypełniania różnych obowiązków i słodkiego leniuchowania. Moja mama powtarzała: „najpierw obowiązki, potem przyjemności”. OK, obowiązki obowiązkami, ale odpoczywać też trzeba umieć...

więcej w listopadowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. Kamil Falkowski
 
fot.Fluenta/fotolia.com
 
Pytanie księdza Kamila
Skoro siódmego dnia Bóg odpoczywał, dlaczego niedziela nazywana jest pierwszym dniem tygodnia?
 
Ciekawostki
  • Zachęcam do aktywnego odpoczynku: spacer po lesie, jazda na rowerze, trening piłkarski, siłownia, basen albo wędrówka po górach – rekreacja. Słowo „rekreacja” pochodzi od łacińskiego sformułowania re-creatio. Creatio – stwarzać. Przedrostek re-creatio możemy przetłumaczyć: stwarzać ponownie, stwarzać na nowo. Podczas rekreacji stwarzamy się od nowa. 
Zadanie (informatyczne) ks. Kamila
Znajdź w internecie święta nakazane, które powinniśmy świętować w ciągu roku i w które warto pójść na Mszę św. Wypisz je w wolnym miejscu poniżej.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 11/2020, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 11/2020, ks. Jakub Dębiec
KnC 11/2020, ks. Jakub Dębiec
KnC 11/2020, ks. Kamil Falkowski
Zajrzyj do księgarni
Praktyczny przewodnik po przepisach prawa kościelnego
Ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
16,90 zł 14,90 zł
Świątynia w niebezpieczeństwie
Jean-Michel Touche
KSIĄŻKA
27,00 zł 5,00 zł
Skąd, dokąd, dlaczego?
Red. Albert Biesinger, Helga Kohler-Spiegel
KSIĄŻKA
29,90 zł 10,00 zł

Ciekawe wydarzenia