Bez komży

KnC 1/2019

Moje hobby

Moje hobby

Boży pomocnik

Autor: Michał Bondyra
W piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 20 jest ważnym ogniwem. Jako pomocnik na boisku jest odpowiedzialny za innych, podobnie jak w życiu, w którym odważnie stawia na Boga. Poznajcie Radka Kanacha – brązowego medalistę Mistrzostw Polski o Puchar „KnC” z Błażowej.
Na rozmowę z Radkiem umówiłem się wczesnym rankiem. O 10.00 zaczyna trening w Nowym Sączu, do którego z rodzinnej Błażowej jedzie się dwie godziny. – Do Krakowa miałem dalej, ale tam była autostrada – wyjaśnia. Zmiana miejsca treningów wiąże się z tym, że jego macierzysty klub Cracovia wypożyczył go na rok do Sandecji. – Wszystko po to, bym łapał więcej minut tak potrzebnych do rozwoju – tłumaczy. Sandecja jest na szczycie tabeli na zapleczu ekstraklasy, a Radek chwali nie tylko obiekty, ale i kolegów z drużyny i trenerów. Jest świadomy, że to dla niego dobra szkoła seniorskiej piłki, bo choć wcześniej grał w ekstraklasie, to tych meczów uzbierał ledwie sześć. – Do dziś pamiętam, jak dzień wcześniej dowiedziałem się o debiucie w Płocku. Co prawda przegraliśmy 1 do 4, ale dla mnie gra w pierwszym składzie była ogromnym prezentem – wspomina, tym bardziej że trzy dni później kończył 18 lat.
 
Jak Gerrard
Mimo 19 lat i łapania minut w ligowej piłce, można o nim powiedzieć, że jest już doświadczonym defensywnym pomocnikiem. Z tą poprawką, że doświadczonym na szczeblu juniorskim. Od 16 roku życia jeździł na konsultacje kadry narodowej. Najpierw do lat 16, potem 18, wreszcie 19, a ostatnio 20. Debiut przypadł na mecz z Finlandią w kadrze do lat 18.

więcej w styczniowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
Michał Bondyra
fot. arch R. Kamacha

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 6/2024, Michał Bondyra
KnC 5/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 6/2024, ks. Marcin Grzesiak
KnC 6/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 6/2024, ks. Kamil Falkowski
KnC 5/2024, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Myśli na każdy dzień Escriva
św. Josemaría Escrivá
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,90 zł
Podręczna apteczka duchowa na każdy przypadek
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł
Znaki życia. 40 zwyczajów katolickich i ich korzenie biblijne
Scott Hahn
KSIĄŻKA
35,00 zł 29,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media