Z komżą

KnC 7/8/20018

Zbiórka

Zbiórka

Tomaszowy brat bliźniak

Autor: o. Piotr Recki SChP
Każdy z nas ma w sobie takiego Tomaszowego brata bliźniaka. Jest trochę wierzący, trochę niewierzący. Jak Tomasz w chwilach trudnych zawsze trzeba postawić na spotkanie z żywym Jezusem. Innej drogi do wiary nie ma.
Trzeciego lipca w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Tomasza Apostoła. Ten dzień – choć bez obowiązku uczestniczenia w Eucharystii – przeżywamy w Kościele jako święto. Chcę wraz z wami zatrzymać się dzisiaj przy św. Tomaszu i spróbować dostrzec w nim to, co nas – stojących tak blisko ołtarza – z tym świętym łączy.
 
Łączy nas miłość do Jezusa
Ze św. Tomaszem łączy nas przede wszystkim miłość do Jezusa. Trudno powiedzieć, w którym momencie Tomasz w swoim Mistrzu się zakochał. Może było to w czasie któregoś z Jezusowych kazań? A może w chwili, gdy Ten dokonywał kolejnego cudu? Może wtedy, gdy szły za Nim tłumy lub gdy w samotności modlił się do Ojca? Nie wiemy, kiedy zrodziło się to uczucie, ale wiemy jedno: ta miłość na pewno była. Skąd ta pewność? Na to pytanie odpowiem innym pytaniem: Czy człowiek niezakochany w Jezusie byłby w stanie za Niego oddać własne życie? Tomasz tak pokochał Mistrza, że gdy nadszedł czas, by zaświadczyć o swojej wierze, nie wahał się za Niego umrzeć. Według Tradycji zginął śmiercią męczeńską 3 lipca 72 r., a sama śmierć nastąpiła po przebiciu ostrą włócznią. Co – jeśli nie miłość do Jezusa – dało Tomaszowi siłę i odwagę do przyjęcia tak okrutnej śmierci?

więcej w wakacyjnym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

o. Piotr Recki SchP
prowincjalny moderator LSO zakonu pijarów 

fot. Renata Sedmakova/Fotolia 

Pomyśl
Jak wyglądają Twoje spotkania z żywym Jezusem? Jak często spotykasz się z Nim w sakramencie pokuty i w Komunii św.? Jak często sięgasz po Jego słowo zawarte w Biblii? Jak wygląda Twoja osobista codzienna modlitwa? Czy jesteś z niej zadowolony i czy – co o wiele ważniejsze – zadowolony jest z niej Jezus? Czy możesz powiedzieć, że właśnie On jest Panem Twojego życia?
 
Zadanie o. Piotra
Pomódl się dziś swoją ulubioną modlitwą za wszystkich tych, którzy należą do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w Twojej parafii.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 12/2019, ks. Jakub Dębiec
KnC 12/2019, Michał Buczkowski
KnC 12/2019, ks. Kamil Falkowski
KnC 11/2019, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 11/2019, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Trzy minuty dla życia. Od hard rocka do Jezusa
Stephan Michiels
KSIĄŻKA
10,00 zł 9,00 zł
Paweł z Tarsu. Uczeń-misjonarz Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Motyle w brzuchu. Dlaczego wiara dodaje skrzydeł
Notker Wolf
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,90 zł

Ciekawe wydarzenia