Z komżą

KnC 7/8/20018

Formacja

Formacja

Zwrot pod żaglami

Autor: ks. Jacek Zjawin
Pewnego lipcowego ranka do Kowalskich zadzwonił stryjek Andrzej – znany w całej rodzinie pasjonat żeglarstwa. Okazało się, że ma jedno wolne miejsce na dwutygodniowym rejsie po jeziorach mazurskich i…
– Ale on jest jeszcze za mały – oponowała mama, mając w głowie najgorsze scenariusze z huraganem i zatopieniem całej załogi włącznie.
– Da sobie radę, już czas, by się usamodzielnił – argumentował tata z nadzieją na dwa tygodnie pustego domu (dwulatek Michał spędzał wakacje pod opieką dziadków).
– A może ja mam tutaj też coś do powiedzenia – wtrącił Tomek – myślę, że to fajny pomysł, tym bardziej że dawno nie widziałem się ze stryjkiem i to będzie dobra okazja, żeby odnowić rodzinne więzy.
Jedno tylko nie dawało Tomkowi spokoju. Pamiętał, że stryjek nie był, delikatnie mówiąc, zbytnim „fanem Pana Boga”. A przecież w ciągu tych dwóch tygodni przynajmniej dwa razy przypadnie niedziela. Tomek nie wyobrażał sobie, by w wakacyjnym czasie opuścić niedzielną Eucharystię. Koniec końców postanowił zaryzykować, ufając, że jakoś to się wszystko ułoży...

więcej w wakacyjnym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

ks. Jacek Zjawin
 
fot.Anthonycz/Fotolia


Stella Maris to tytuł pochodzący od Izydy, egipskiej bogini płodności, obecnie przypisany Najświętszej Maryi Pannie, a oznacza Gwiazdę Morza, Gwiazdę wszystkich mórz. Żeglarze od wieków wzywają Maryję na pomoc w trudach żeglowania.
 
Ważne pojęcie
Martyr (łac. świadek, męczennik) – tym słowem określano pierwszych chrześcijan, którzy dawali najwyższe świadectwo wiary przez oddanie życia za Chrystusa.
 
Zadanie ks. Jacka
Opisz wakacyjną sytuację, podczas której przyznałeś się do wiary w Chrystusa. Jakie miałeś obawy? Jakie skutki wywołało twoje świadectwo wiary? Swoją pracę prześlij do nas na adres knc@swietywojciech.pl do 31 sierpnia. Na trzech szczęśliwców czekają audiobooki. Nie zapominajcie zapoznać się z regulaminem, podać swoich danych oraz wypełnić oświadczenia (jeśli macie mniej niż 16 lat, wypełniają rodzice) dostępnego na www.ministranci.pl. Powodzenia!
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 7/8/2019, ks. Jakub Dębiec
KnC 7/8/2019, ks. Jacek Zjawin
KnC 6/2019, ks. Jarosław Wąsowicz SDB

Bez komży

KnC 7/8/2019, Michał Bondyra
KnC 7/8/2019, Michał Bondyra
KnC 7/8/2019, Michał Bondyra
KnC 7/8/2019, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Święty Filip Neri
Eliza Piotrowska
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,99 zł
Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove'a
Ally Breedlove
KSIĄŻKA
29,90 zł 9,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media