Z komżą

KnC 7/8/20018

Formacja

Formacja

Zwrot pod żaglami

Autor: ks. Jacek Zjawin
Pewnego lipcowego ranka do Kowalskich zadzwonił stryjek Andrzej – znany w całej rodzinie pasjonat żeglarstwa. Okazało się, że ma jedno wolne miejsce na dwutygodniowym rejsie po jeziorach mazurskich i…
– Ale on jest jeszcze za mały – oponowała mama, mając w głowie najgorsze scenariusze z huraganem i zatopieniem całej załogi włącznie.
– Da sobie radę, już czas, by się usamodzielnił – argumentował tata z nadzieją na dwa tygodnie pustego domu (dwulatek Michał spędzał wakacje pod opieką dziadków).
– A może ja mam tutaj też coś do powiedzenia – wtrącił Tomek – myślę, że to fajny pomysł, tym bardziej że dawno nie widziałem się ze stryjkiem i to będzie dobra okazja, żeby odnowić rodzinne więzy.
Jedno tylko nie dawało Tomkowi spokoju. Pamiętał, że stryjek nie był, delikatnie mówiąc, zbytnim „fanem Pana Boga”. A przecież w ciągu tych dwóch tygodni przynajmniej dwa razy przypadnie niedziela. Tomek nie wyobrażał sobie, by w wakacyjnym czasie opuścić niedzielną Eucharystię. Koniec końców postanowił zaryzykować, ufając, że jakoś to się wszystko ułoży...

więcej w wakacyjnym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

ks. Jacek Zjawin
 
fot.Anthonycz/Fotolia


Stella Maris to tytuł pochodzący od Izydy, egipskiej bogini płodności, obecnie przypisany Najświętszej Maryi Pannie, a oznacza Gwiazdę Morza, Gwiazdę wszystkich mórz. Żeglarze od wieków wzywają Maryję na pomoc w trudach żeglowania.
 
Ważne pojęcie
Martyr (łac. świadek, męczennik) – tym słowem określano pierwszych chrześcijan, którzy dawali najwyższe świadectwo wiary przez oddanie życia za Chrystusa.
 
Zadanie ks. Jacka
Opisz wakacyjną sytuację, podczas której przyznałeś się do wiary w Chrystusa. Jakie miałeś obawy? Jakie skutki wywołało twoje świadectwo wiary? Swoją pracę prześlij do nas na adres knc@swietywojciech.pl do 31 sierpnia. Na trzech szczęśliwców czekają audiobooki. Nie zapominajcie zapoznać się z regulaminem, podać swoich danych oraz wypełnić oświadczenia (jeśli macie mniej niż 16 lat, wypełniają rodzice) dostępnego na www.ministranci.pl. Powodzenia!
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 11/2018, ks. Jacek Zjawin
KnC 11/2018, Tomasz Błaszak
KnC 11/2018, ks. Jakub Dębiec
KnC 10/2018, Redakcja "KnC"

Bez komży

KnC 11/2018, Michał Bondyra
KnC 11/2018, Michał Bondyra
KnC 10/2018, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Pierwsze pytania o Biblię
Michel Quesnel
KSIĄŻKA
25,00 zł 21,90 zł
Odważni Best
seller
Randy Alcorn
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,50 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media