Bez komży

KnC 7/8/20018

Moje hobby

Moje hobby

Kaczka, która zachwyca VIP-ów

Autor: Michał Bondyra
Jego kaczkę z borowikami z równym zapałem chwali Urszula, Litza, premier Suchocka czy kardynał Grocholewski. Mariusz Starosta, który mimo 29 lat wciąż służy przy ołtarzu, jest dowodem na to, jak realizować marzenia.
Gdy rozmawialiśmy trzynaście lat temu, był młodym ministrantem z jasno określonymi marzeniami. – Chcę być kucharzem – mówił mi wtedy. Właśnie dostawał się do Technikum Gastronomicznego im. Karla Libelta w Poznaniu. – Po jego ukończeniu w wakacje pracowałem trochę w Novotelu, jako kucharz śniadaniowy, ale dopiero w Pobiedziskich zrozumiałem, jak wiele mi brakuje, by być kucharzem – wspomina. – Po szkole z dań umiałem zrobić tylko łopatkę, karkówkę i kurczaka – wylicza. Do restauracji w tym małym wielkopolskim miasteczku dostał się przez przypadek. – Tata zakładał alarm u znajomego kucharza. Ten powiedział mu, że poszukują kogoś na miejsce chłopaka, który dopiero co się zwolnił w związku z urazem kręgosłupa. Miałem wskoczyć na jego miejsce tylko chwilę, a zostałem tam pięć lat – wyjaśnia. Po pół roku z restauracji odszedł najstarszy kucharz. Przez trzy miesiące musiał radzić sobie sam. Potem wraz z nim w kuchni pichcił też kolega ze szkoły. – To był dobry czas, bo miałem okazję przygotowywać bankiet dla prezydenta Bronisława Komorowskiego, jedli u mnie też Golec uOrkiestra czy Tomasz Zubilewicz – wspomina.
 
Czy szuka pan pracy?
Restauracja Tumska znajdująca się tuż obok poznańskiej katedry wystartowała 1 czerwca 2015 r., w Dzień Dziecka. Ruszyła z przytupem w dużej mierze właśnie dzięki Mariuszowi, który nie tylko został szefem kuchni, ale i jej managerem. – Musiałem nie tylko ułożyć kartę dań czy zamówić produkty, ale i stoły, porcelanę czy garnki. A ze względu na mój wzrost [217 cm – przyp. MB] musiałem też być obecny, gdy instalowano okap – wylicza. Założył też konto w mediach społecznościowych, by w ten sposób zachęcić pierwszych gości do przyjścia. Skutecznie zresztą.

więcej w wkaacyjnym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
Michał Bondyra

fot. R.Woźniak/KnC

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 11/2019, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 12/2019, ks. Jakub Dębiec
KnC 12/2019, Michał Buczkowski
KnC 12/2019, ks. Kamil Falkowski
KnC 11/2019, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Mały leksykon liturgii
Piotr Krzyżewski i ks. Jacek Zjawin
KSIĄŻKA
25,00 zł 10,00 zł
Palące pytania na temat Boga
Emanuelle Pastore
KSIĄŻKA
25,00 zł 18,75 zł
Podręczna apteczka duchowa na każdy przypadek
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł

Ciekawe wydarzenia