Bez komży

KnC 7/8/20018

Gorący temat

Gorący temat

Bez komży, bez zasad?

Autor: ks. Michał Tomiak
Chcę zadać dziś Tobie – drogi ministrancie – trochę prowokacyjne pytania: Czy nie chcesz sobie czasem zrobić wakacji od służby przy ołtarzu? Czy nie przestaniesz być ministrantem tam, dokąd pojedziesz?
Już dziś się nad tym chwilę zastanów. Słowo „ministrant” pochodzi od łacińskiego słowa ministrare, czyli służyć, posługiwać lub pomagać. Pomyślmy tak na chłodno, czysto zdroworozsądkowo. Jezus jest naszym Panem, Bratem i Przyjacielem. Wiele dla nas znaczy. Wiemy, że jest fundamentem naszego życia. Tak więc, czy możemy zrobić sobie przerwę i wakacje od Niego? Służba ministranta to nie wykonywanie funkcji, żeby coś ładnie wyglądało i funkcjonowało. Ministrant idzie do Kościoła, aby się spotkać z Przyjacielem i pięknie służy, aby to spotkanie było jak najpiękniejsze. O to chodzi w naszej służbie. Nie można sobie zrobić wakacji od bycia ministrantem. Nie można odwiesić komży na kołek i wrócić po dwóch miesiącach. Zachęcam was chłopacy, byście mocno o tym wszystkim pomyśleli.
 
Służba w sercu
Wiem, że będziecie w rozjazdach. Nie zawsze jesteście w stanie zabrać ze sobą komżę lub albę. Ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest bycie ministrantem, diakonem, księdzem, tatą, mamą w sercu! To, kim jestem, kształtuje się w sercu, w sposobie myślenia. A serce dyktuje człowiekowi, jak ma mówić i jak się zachowywać. Pamiętajcie więc, że ministrantem najpierw trzeba być w sercu...

więcej w wakacyjnym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. Michał Tomiak

fot. JFJ Photography/Fotolia

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 10/2018, Michał Bondyra
KnC 10/2018, Michał Bondyra
KnC 10/2018, Michał Bondyra
KnC 9/2018, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 10/2018, Redakcja "KnC"
KnC 10/2018, Mateusz Paprocki
KnC 10/2018, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 10/2018, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Mały leksykon liturgii
Piotr Krzyżewski i ks. Jacek Zjawin
KSIĄŻKA
25,00 zł 10,00 zł
Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove'a
Ally Breedlove
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,40 zł
Brudny Bóg
Johnnie Moore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia