Z komżą

KnC 6/2018

Zbiórka

Zbiórka

Serce Jezusa – obraz Bożej Miłości

Autor: ks. Jakub Dębiec
Niech żyje Chrystus Król – krzyknął Józef przed tym, jak oprawcy strzelili mu w głowę. Nastolatek do ostatnich chwil pozostał wierny Sercu Jezusa, Sercu, które przebite włócznią jest największym obrazem Bożej Miłości.
Killkunastoletni Józef przyglądał się temu wszystkiemu i był świadkiem wielu niesprawiedliwości. Był też ministrantem i codziennie służył do Mszy św. Różaniec zaś był jego ulubioną modlitwą. Pewnego dnia postanowił przyłączyć się do partyzantów. Było to trudne. Był za młody, a mama sprzeciwiała się temu pomysłowi. On sam robił jednak wszystko, by do partyzantów zostać przyjętym. I stało się tak, jak chciał. W oddziale opiekował się rannymi, przygotowywał posiłki. Z biegiem czasu został też i tym, który z dumą nosił sztandar swego wojska. Podczas jednej z bitew oddał swego konia generałowi, by ten mógł uciec z pola walki. Sam jednak dostał się w ręce wrogów. Był torturowany i poniewierany. Wściekłość, z jaką odnosili się do niego oprawcy ,była powodowana faktem, że młody Józef nie chciał dokonać apostazji, czyli nie chciał publicznie wyrzec się Pana Jezusa. Gdy nie można było nic zdziałać groźbą, zaczęto się chwytać innych sposobów. Obiecywano spełnienie różnych obietnic, pod warunkiem że wyrzeknie się Jezusa. Posunięto się i do tego, że posłużono się w tym celu rodziną Józefa, osobami mu bliskimi. Oprawcy liczyli, że ulegnie swoim najbliższym. Józef pozostał nieugięty. Nie był człowiekiem z żelaza – wiele wycierpiał, lecz wiara w Pana Jezusa i miłość do Niego sprawiły, że to w Nim właśnie odkrył on źródło sił i nadziei tak bardzo potrzebnych mu do przetrwania tych strasznych dni. Mając niespełna piętnaście lat, zginął od strzału w głowę. Ostatnimi słowami Józefa, które na chwilę przed śmiercią usłyszeli oprawcy oraz świadkowie jego męczeństwa były: „Niech żyje Chrystus Król!”. Ten młody męczennik został ogłoszony przez papieża Franciszka patronem Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 r. w Panamie.
 
więcej w czerwcowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. Jakub Dębiec
ceremoniarz prymasowski
 
fot. R. Woźniak

Zadanie ks. Jakuba
Podaj pełne imię i nazwisko Józefa, świętego męczennika oraz datę jego beatyfikacji i kanonizacji. Opisz w kilku słowach fenomen powstania, którego uczestnikiem był młody Józef. Podziel się efektami swojej pracy z księdzem opiekunem i kolegami ministrantami na zbiórce.
 
ABC
  1. Miłość ta znalazła swój wyraz w realnym, historycznym przebiciu Seca Pana Jezusa, które miało miejsce w Wielki Piątek.
  2. Ofiarą Pana Jezusa jest każda Msza św., w której uczestniczymy. Stąd możemy doświadczyć Bożej miłości przebaczającej, miłosiernej każdego dnia.
 
Czy wiesz, że:
* Cuda eucharystyczne to przemienione podczas Mszy św. wino i chleb, które są realną krwią i ciałem, a które wierzący uznają za Ciało i Krew Pana Jezusa.

 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 4/2024, Redakcja "KnC"
KnC 4/2024, Dominik Robakowski
KnC 4/2024, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 3/2024, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Paweł z Tarsu. Uczeń-misjonarz Best
seller
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 6,00 zł
Kim jestem? Pytania w drodze
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł
Szymon Piotr. Uczeń-misjonarz
José H. Prado Flores
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media