Z komżą

KnC 6/2018

Gorący temat

Gorący temat

Podziel się wiarą – podziel się miłością

Autor: ks. Patryk Nachaczewski
Pan Jezus mówi nam, chrześcijanom, byśmy się nie bali. On z nami jest! Nie możemy wstydzić się wiary, ale mamy dawać dobre świadectwo. Dzieląc się wiarą, dzielimy się też miłością.
Trzeba powiedzieć wprost – nie jest łatwo być człowiekiem wierzącym, a tym bardziej niełatwo jest opowiadać innym o Panu Bogu. Sam Pan Jezus powiedział swoim uczniom, że będą prześladowani za wiarę. Oprócz św. Jana Ewangelisty wszyscy z grona apostołów stali się męczennikami. Kalendarz liturgiczny przepełniony jest wspomnieniami świętych i błogosławionych, którzy oddali życie za Jezusa i Jego Kościół. Co jakiś czas słyszymy informacje o chrześcijanach, którzy zostali zaatakowani w kościele podczas modlitwy. Są kraje na świecie, gdzie wciąż nie przestrzega się praw człowieka i w konsekwencji wiara w Boga jest zakazana. Jak w tych okolicznościach mamy się zachować? Co nam podpowiada Pan Jezus? Czy mówi, byśmy się schowali i w skrytości praktykowali naszą religię? Absolutnie nie – mamy być odważni, bo dla mężnych chrześcijan przygotowana jest wielka nagroda w niebie.
 
Odwaga Pawła
Inspirującą dla każdego z nas może być osoba św. Pawła. Znamy go jako nawróconego faryzeusza, który stał się wielkim misjonarzem. Odkąd poznał Jezusa i Jego Ewangelię, chciał całe swoje życie poświęcić na to, by ewangelizować. Wyruszał w liczne podróże, zakładał nowe gminy chrześcijańskie, głosił Dobrą Nowinę w różnych miastach i miejscowościach, a ostatecznie zakończył swoją misję, umierając za wiarę w Rzymie. Czy jego działalność przebiegała spokojnie?

więcej w czerwcowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

ks. Patryk A. Nachaczewski 


fot. Jorisvo/fotolia

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 12/2019, ks. Jakub Dębiec
KnC 12/2019, Michał Buczkowski
KnC 12/2019, ks. Kamil Falkowski
KnC 11/2019, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 11/2019, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Siedem ostatnich słów Jezusa Best
seller
James Martin
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł
Skąd, dokąd, dlaczego?
Red. Albert Biesinger, Helga Kohler-Spiegel
KSIĄŻKA
29,90 zł 10,00 zł
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

Ciekawe wydarzenia