Z komżą

KnC 6/2018

Gorący temat

Gorący temat

Podziel się wiarą – podziel się miłością

Autor: ks. Patryk Nachaczewski
Pan Jezus mówi nam, chrześcijanom, byśmy się nie bali. On z nami jest! Nie możemy wstydzić się wiary, ale mamy dawać dobre świadectwo. Dzieląc się wiarą, dzielimy się też miłością.
Trzeba powiedzieć wprost – nie jest łatwo być człowiekiem wierzącym, a tym bardziej niełatwo jest opowiadać innym o Panu Bogu. Sam Pan Jezus powiedział swoim uczniom, że będą prześladowani za wiarę. Oprócz św. Jana Ewangelisty wszyscy z grona apostołów stali się męczennikami. Kalendarz liturgiczny przepełniony jest wspomnieniami świętych i błogosławionych, którzy oddali życie za Jezusa i Jego Kościół. Co jakiś czas słyszymy informacje o chrześcijanach, którzy zostali zaatakowani w kościele podczas modlitwy. Są kraje na świecie, gdzie wciąż nie przestrzega się praw człowieka i w konsekwencji wiara w Boga jest zakazana. Jak w tych okolicznościach mamy się zachować? Co nam podpowiada Pan Jezus? Czy mówi, byśmy się schowali i w skrytości praktykowali naszą religię? Absolutnie nie – mamy być odważni, bo dla mężnych chrześcijan przygotowana jest wielka nagroda w niebie.
 
Odwaga Pawła
Inspirującą dla każdego z nas może być osoba św. Pawła. Znamy go jako nawróconego faryzeusza, który stał się wielkim misjonarzem. Odkąd poznał Jezusa i Jego Ewangelię, chciał całe swoje życie poświęcić na to, by ewangelizować. Wyruszał w liczne podróże, zakładał nowe gminy chrześcijańskie, głosił Dobrą Nowinę w różnych miastach i miejscowościach, a ostatecznie zakończył swoją misję, umierając za wiarę w Rzymie. Czy jego działalność przebiegała spokojnie?

więcej w czerwcowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

ks. Patryk A. Nachaczewski 


fot. Jorisvo/fotolia

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 7/8/2019, ks. Jakub Dębiec
KnC 7/8/2019, ks. Jacek Zjawin
KnC 6/2019, ks. Jarosław Wąsowicz SDB

Bez komży

KnC 7/8/2019, Michał Bondyra
KnC 7/8/2019, Michał Bondyra
KnC 7/8/2019, Michał Bondyra
KnC 7/8/2019, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Odważni Best
seller
Randy Alcorn
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,50 zł
Praktyczny przewodnik po przepisach prawa kościelnego
Ks. Jan Glapiak
KSIĄŻKA
16,90 zł 14,90 zł
Na imię mu Franciszek  Papież ubogich
o. Hans Waldenfels SJ
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media