Z komżą

KnC 5/2018

Formacja

Formacja

Pomoc w sam raz

Autor: ks. Jacek Zjawin
Na ostatnim niedzielnym kazaniu wikary próbował zmierzyć się z bardzo poważnym tematem: zbawieniem. Tomek doszedł do wniosku, że chyba traktuje wakacje jak zbawienie. To trochę przygnębiająca perspektywa: dwa miesiące oczekiwania na „zbawienie”. A czy nie można by zrobić czegoś, by doświadczyć „zbawienia” już teraz?
Tomek przypomniał sobie kazanie: „Wielu chrześcijan żyje dziś w poczuciu oczekiwania na zbawienie, które nastąpi po śmierci, tymczasem teraz muszą się zmagać, ciągnąc ciężki «wóz», na którym znajdują się katolickie obowiązki: przestrzeganie przykazań, modlitwa, chodzenie do kościoła, posty, wyrzeczenia i wiele innych starań”.
– Proszę księdza – zapytał po wieczornej Mszy św. w zakrystii – przepraszam, ale trochę rozproszyłem się pod koniec kazania – jak to jest z tym zbawieniem? Czy można go doświadczyć już teraz, czy muszę czekać 50, 60 lat na swoją śmierć?
– Tomku, tyle razy ci mówiłem, że podczas kazania masz mieć oczy zwrócone na ołtarz, a nie rozbiegane po kościele w poszukiwaniu wiosennych piękności. To, na co patrzysz, przekłada się na twoje myśli. No, ale dobrze, że zapytałeś. Moje kazanie jest nagrane i umieszczone w „chmurze”, prześlę ci link...

więcej w majowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

ks. Jacek Zjawin

fot.Talaj/fotolia

Spróbuj przeanalizować wieczorem swój dzień i zobacz, na ile realizowałeś swoje plany, a na ile pozwoliłeś, by zostały one zmienione przez innych. Co wyniknęło z tych zmian?
 
Ważne pojęcie
Kerygmat – pochodzi od słowa „keryks”, które oznacza starożytnego posłańca przekazującego ważne wiadomości od władcy dla poddanych.
 
Zadanie ks. Jacka
Napisz SMS-a do kolegi z kerygmatem, starając się znane treści przekazać współczesnym językiem. Odczytaj go później kolegom na zbiórce.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 7/8/20018, ks. Jacek Zjawin
KnC 7/8/20018, ks. Jacek Zjawin
KnC 7/8/20018, o. Piotr Recki SChP
KnC 7/8/20018, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 7/8/20018, ks. Michał Tomiak
KnC 7/8/20018, Michał Bondyra
KnC 7/8/20018, Michał Bondyra
KnC 7/8/20018, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł
Palące pytania na temat Boga
Emanuelle Pastore
KSIĄŻKA
25,00 zł 18,75 zł

Ciekawe wydarzenia