Z komżą

KnC 5/2018

Formacja

Formacja

Pomoc w sam raz

Autor: ks. Jacek Zjawin
Na ostatnim niedzielnym kazaniu wikary próbował zmierzyć się z bardzo poważnym tematem: zbawieniem. Tomek doszedł do wniosku, że chyba traktuje wakacje jak zbawienie. To trochę przygnębiająca perspektywa: dwa miesiące oczekiwania na „zbawienie”. A czy nie można by zrobić czegoś, by doświadczyć „zbawienia” już teraz?
Tomek przypomniał sobie kazanie: „Wielu chrześcijan żyje dziś w poczuciu oczekiwania na zbawienie, które nastąpi po śmierci, tymczasem teraz muszą się zmagać, ciągnąc ciężki «wóz», na którym znajdują się katolickie obowiązki: przestrzeganie przykazań, modlitwa, chodzenie do kościoła, posty, wyrzeczenia i wiele innych starań”.
– Proszę księdza – zapytał po wieczornej Mszy św. w zakrystii – przepraszam, ale trochę rozproszyłem się pod koniec kazania – jak to jest z tym zbawieniem? Czy można go doświadczyć już teraz, czy muszę czekać 50, 60 lat na swoją śmierć?
– Tomku, tyle razy ci mówiłem, że podczas kazania masz mieć oczy zwrócone na ołtarz, a nie rozbiegane po kościele w poszukiwaniu wiosennych piękności. To, na co patrzysz, przekłada się na twoje myśli. No, ale dobrze, że zapytałeś. Moje kazanie jest nagrane i umieszczone w „chmurze”, prześlę ci link...

więcej w majowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"

ks. Jacek Zjawin

fot.Talaj/fotolia

Spróbuj przeanalizować wieczorem swój dzień i zobacz, na ile realizowałeś swoje plany, a na ile pozwoliłeś, by zostały one zmienione przez innych. Co wyniknęło z tych zmian?
 
Ważne pojęcie
Kerygmat – pochodzi od słowa „keryks”, które oznacza starożytnego posłańca przekazującego ważne wiadomości od władcy dla poddanych.
 
Zadanie ks. Jacka
Napisz SMS-a do kolegi z kerygmatem, starając się znane treści przekazać współczesnym językiem. Odczytaj go później kolegom na zbiórce.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 12/2019, ks. Jakub Dębiec
KnC 12/2019, Michał Buczkowski
KnC 12/2019, ks. Kamil Falkowski
KnC 11/2019, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 11/2019, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Pierwsze pytania o Biblię
Michel Quesnel
KSIĄŻKA
25,00 zł 21,90 zł
Jezus Best
seller
James Martin
KSIĄŻKA
39,90 zł 29,90 zł
Gdzie spotykamy Jezusa? Pytania o kościół, sakramenty i wiarę
Albert Biesinger, Helga Kohler-Spiegel
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł

Ciekawe wydarzenia