Z komżą

KnC 11/2018

Formacja

Formacja

Potrzebujesz drużyny

Autor: ks. Jacek Zjawin
Jesień posunęła się już bardzo ku zimie, gdy Tomek dowiedział się o nowej inicjatywie ojców ministrantów i księdza wikariusza. Udało się na korzystnych warunkach wynająć na dwie godziny w tygodniu nowiutką salę gimnastyczną w pobliskiej szkole, żeby grać w „halówkę”.
Tomek z początku myślał, że to trochę obciachowo wyjść na boisko z tatą, ale gdy Oskar, Błażej i Wiktor – ministranci z których zdaniem się liczył – oznajmili, że ich ojcowie przyjdą również – stwierdził, że to całkiem fajny pomysł. Wikariusz podobno miał w tym także jakiś inny cel (nie wiem, czy słowo „formacyjny” coś wam mówi), ale Tomek przynajmniej na razie nie za bardzo wiedział, o co chodzi...

więcej w listopadaowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. Jacek Zjawin
 
fot. R.Olejnik, archiwum KnC

Wskazówka
W Ewangelii św. Jana w 6. rozdziale czytamy o chłopcu, który pojawia się wśród apostołów i przynosi im chleb i ryby. To chłopiec, który w towarzystwie dorosłych mężczyzn poznaje Jezusa. Niektórzy mówią, że to prototyp ministranta.
 
Słowniczek
Bizon – to rodzaj dużego ssaka wołowatego charakteryzującego się krótką, szeroką głową, krótką szyją i wysokim kłębem. Jest to też marka kombajnu rolniczego polskiej produkcji, służącego do zbioru zbóż, rzepaku, kukurydzy, słonecznika i innych roślin nasiennych.
 
Zadanie ks. Jacka
Podczas modlitwy wieczornej otwórz Ewangelię św. Łukasza (Łk 2, 46–49). Wyobraź sobie tę sytuację: Jezusa, mędrców, świątynię. Jak wyglądali, jak byli ubrani, jak się zachowywali, co mówili? Wyobraź sobie, że siedzisz tam, obok dwunastoletniego Jezusa i obserwujesz całą sytuację. Poświęć na to kilka minut. Potem pomódl się krótko, prosząc Jezusa, by pomagał tobie i innym chłopakom stawać się prawdziwymi mężczyznami.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 5/6/2020, ks. Kamil Falkowski
KnC 5/6/2020, ks. Jakub Dębiec
KnC 5/6/2020, ks. Jakub Dębiec
KnC 4/2020, ks. Kamil Falkowski

Bez komży

KnC 5/6/2020, Michał Bondyra
KnC 5/6/2020, Michał Bondyra
KnC 5/6/2020, ks. Bogdan Czyżewski
KnC 5/6/2020, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Mały leksykon liturgii
Piotr Krzyżewski i ks. Jacek Zjawin
KSIĄŻKA
25,00 zł 10,00 zł
Pijany z radości
Jean-Baptiste Hibon
KSIĄŻKA
20,00 zł 5,00 zł
Odważni Best
seller
Randy Alcorn
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,50 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media