Z komżą

KnC 11/2018

Formacja

Formacja

Potrzebujesz drużyny

Autor: ks. Jacek Zjawin
Jesień posunęła się już bardzo ku zimie, gdy Tomek dowiedział się o nowej inicjatywie ojców ministrantów i księdza wikariusza. Udało się na korzystnych warunkach wynająć na dwie godziny w tygodniu nowiutką salę gimnastyczną w pobliskiej szkole, żeby grać w „halówkę”.
Tomek z początku myślał, że to trochę obciachowo wyjść na boisko z tatą, ale gdy Oskar, Błażej i Wiktor – ministranci z których zdaniem się liczył – oznajmili, że ich ojcowie przyjdą również – stwierdził, że to całkiem fajny pomysł. Wikariusz podobno miał w tym także jakiś inny cel (nie wiem, czy słowo „formacyjny” coś wam mówi), ale Tomek przynajmniej na razie nie za bardzo wiedział, o co chodzi...

więcej w listopadaowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. Jacek Zjawin
 
fot. R.Olejnik, archiwum KnC

Wskazówka
W Ewangelii św. Jana w 6. rozdziale czytamy o chłopcu, który pojawia się wśród apostołów i przynosi im chleb i ryby. To chłopiec, który w towarzystwie dorosłych mężczyzn poznaje Jezusa. Niektórzy mówią, że to prototyp ministranta.
 
Słowniczek
Bizon – to rodzaj dużego ssaka wołowatego charakteryzującego się krótką, szeroką głową, krótką szyją i wysokim kłębem. Jest to też marka kombajnu rolniczego polskiej produkcji, służącego do zbioru zbóż, rzepaku, kukurydzy, słonecznika i innych roślin nasiennych.
 
Zadanie ks. Jacka
Podczas modlitwy wieczornej otwórz Ewangelię św. Łukasza (Łk 2, 46–49). Wyobraź sobie tę sytuację: Jezusa, mędrców, świątynię. Jak wyglądali, jak byli ubrani, jak się zachowywali, co mówili? Wyobraź sobie, że siedzisz tam, obok dwunastoletniego Jezusa i obserwujesz całą sytuację. Poświęć na to kilka minut. Potem pomódl się krótko, prosząc Jezusa, by pomagał tobie i innym chłopakom stawać się prawdziwymi mężczyznami.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 11/2018, ks. Jacek Zjawin
KnC 11/2018, Tomasz Błaszak
KnC 11/2018, ks. Jakub Dębiec
KnC 10/2018, Redakcja "KnC"

Bez komży

KnC 11/2018, Michał Bondyra
KnC 11/2018, Michał Bondyra
KnC 10/2018, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Ojcze przebacz im. Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu Best
seller
Anselm Grun
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Franciszek dla mężczyzn
Markus Hofer
KSIĄŻKA
24,00 zł 20,40 zł
Kim jestem? Pytania w drodze
ks. Jan Twardowski
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media