Z komżą

KnC 11/2018

Formacja

Formacja

Potrzebujesz drużyny

Autor: ks. Jacek Zjawin
Jesień posunęła się już bardzo ku zimie, gdy Tomek dowiedział się o nowej inicjatywie ojców ministrantów i księdza wikariusza. Udało się na korzystnych warunkach wynająć na dwie godziny w tygodniu nowiutką salę gimnastyczną w pobliskiej szkole, żeby grać w „halówkę”.
Tomek z początku myślał, że to trochę obciachowo wyjść na boisko z tatą, ale gdy Oskar, Błażej i Wiktor – ministranci z których zdaniem się liczył – oznajmili, że ich ojcowie przyjdą również – stwierdził, że to całkiem fajny pomysł. Wikariusz podobno miał w tym także jakiś inny cel (nie wiem, czy słowo „formacyjny” coś wam mówi), ale Tomek przynajmniej na razie nie za bardzo wiedział, o co chodzi...

więcej w listopadaowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. Jacek Zjawin
 
fot. R.Olejnik, archiwum KnC

Wskazówka
W Ewangelii św. Jana w 6. rozdziale czytamy o chłopcu, który pojawia się wśród apostołów i przynosi im chleb i ryby. To chłopiec, który w towarzystwie dorosłych mężczyzn poznaje Jezusa. Niektórzy mówią, że to prototyp ministranta.
 
Słowniczek
Bizon – to rodzaj dużego ssaka wołowatego charakteryzującego się krótką, szeroką głową, krótką szyją i wysokim kłębem. Jest to też marka kombajnu rolniczego polskiej produkcji, służącego do zbioru zbóż, rzepaku, kukurydzy, słonecznika i innych roślin nasiennych.
 
Zadanie ks. Jacka
Podczas modlitwy wieczornej otwórz Ewangelię św. Łukasza (Łk 2, 46–49). Wyobraź sobie tę sytuację: Jezusa, mędrców, świątynię. Jak wyglądali, jak byli ubrani, jak się zachowywali, co mówili? Wyobraź sobie, że siedzisz tam, obok dwunastoletniego Jezusa i obserwujesz całą sytuację. Poświęć na to kilka minut. Potem pomódl się krótko, prosząc Jezusa, by pomagał tobie i innym chłopakom stawać się prawdziwymi mężczyznami.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 5/2019, ks. Jakub Dębiec
KnC 5/2019, ks. Jacek Zjawin
KnC 5/2019, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 4/2019, ks. Jacek Zjawin

Bez komży

KnC 5/2019, o. Klaudiusz Baran OFM
KnC 5/2019, Michał Bondyra
KnC 5/2019, Michał Bondyra
KnC 5/2019, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania Best
seller
KSIĄŻKA
9,99 zł 8,50 zł
Jezus Best
seller
James Martin
KSIĄŻKA
39,90 zł 33,90 zł
Rachunek sumienia dla młodzieży
Ks. Dariusz Madejczyk
KSIĄŻKA
2,50 zł 2,00 zł

Ciekawe wydarzenia