Z komżą

KnC 10/2018

Formacja

Formacja

Rzuć cumę i wypływaj z portu!

Autor: ks. Jacek Zjawin
Nasze rozmowy z rodzicami bardzo często dotyczą spraw codziennych: szkoły, zdrowia, zakupów itp. Rodzice są jednak i po to, by wprowadzić nas w dorosłe życie. Warto czasami namówić mamę lub tatę na rozmowy dotyczące poważnych spraw: wyboru drogi życiowej, założenia rodziny, sensu życia i śmierci, wiary, miłości, wieczności… Doświadczenie pokazuje, że rodzicom jest trudno rozpoczynać takie rozmowy, więc może dobrym pomysłem byłoby znalezienie okazji (np. dłuższy jesienny spacer) i zapytanie o te sprawy.

Od ostatniej poważnej rozmowy z tatą minęło już trochę czasu. W głowie Tomka powstawały nowe pytania dotyczące zapowiedzianej podróży do prawdziwej męskości. Rozpoczął się piękny, złoty październik. Pewnego popołudnia, gdy mama wyjechała z koleżankami na zakupy, a Tomek z tatą „leżeli przed telewizorem”, w pewnym momencie tata wyłączył kiepski program i zaczął:
– Zanim ruszymy w podróż do prawdziwej męskości, musimy trochę czasu poświęcić na odwiązanie cumy, która trzyma nas mocno przy brzegu – powiedział, wspominając młodzieńcze przygody podczas rejsów mazurskich.

więcej w paźdzernikowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
ks. Jacek Zjawin

fot. Asmakar/Fotolia.com

Słowniczek
Cuma – gruba lina, za pomocą której przytwierdza się statek do nabrzeża; należy zawiązać specjalny węzeł cumowniczy, który nie poluzuje się pod wpływem ruchów statku wywołanych wiatrem i falami.

Zadanie ks. Jacka
Poszukaj w rodzinnych zasobach swoich zdjęć zrobionych tuż po urodzeniu. Niektórzy rodzice przechowują także zdjęcia z USG, pokazujące dziecko w łonie matki. Może to będzie okazja do rozmowy z rodzicami na temat początku twojego życia?

 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 3/2021, Michał Bondyra
KnC 3/2021, ks. Jakub Dębiec
KnC 3/2021, ks. Kamil Falkowski
KnC 2/2021, ks. Kamil Falkowski

Bez komży

KnC 3/2021, Michał Bondyra
KnC 3/2021, Michał Bondyra
KnC 3/2021, Michał Bondyra
KnC 3/2021, ks. Dariusz Madejczyk
Zajrzyj do księgarni
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł
Katolicy powróćcie do domu. Niezwykły Boży plan na twoje życie Best
seller
Tom Peterson
KSIĄŻKA
20,00 zł 9,00 zł
Odważni Best
seller
Randy Alcorn
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,50 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media