Z komżą

KnC 1/2018

Formacja

Formacja

Miłość zdobyta w gorliwym trudzie

Autor: ks. Jacek Zjawin
W samym środku zimy, na przerwie, po nudnej jak zwykle lekcji geografii na korytarzu przy oknie stał Tomek i patrzył na topniejący na boisku szkolnym śnieg. Rudy czuł, że ogarnia go jakiś smutek, melancholia – uczucie, którego wcześniej nigdy nie znał albo nie znał go w takiej intensywności.

 W pewnym momencie drzwi do klasy matematycznej, naprzeciwko których stał Tomek, otworzyły się z hukiem i wylała się na korytarz rozkrzyczana 3b. Pani od matematyki za karę przetrzymała ich na przerwie, a teraz, gdy tabun uczniów przewalił się przez korytarz tuż obok Tomka, w drzwiach klasy pojawiła się ona – Zofia. Niewysoka, o jasnych włosach i anielskim spojrzeniu. Ich oczy spotkały się przez chwilę, która z jednej strony trwała nienaturalnie długo, ale z drugiej – Tomka – zdecydowanie zbyt krótko. Nieziemska istota podeszła do niego bardzo blisko i zaczęła…

więcej w styczniowym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
Ks. Jacek Zjawin
 
rys. Magdalena Starzec/KnC
Czy jestem w stanie wieczorem tego dnia, gdy służyłem do Mszy św., przypomnieć sobie treść usłyszanej Ewangelii?

Ważne pojęcia
Zakochanie – stan psychiki człowieka powstający pod wpływem spotkania z osobą płci przeciwnej, która z pewnym powodów wydaje się szczególnie dobra, piękna i potrzebna. Uczucie to może przerodzić się w miłość, niepogłębione zanika.

Zadanie ks. Jacka
Napisz list do Pana Boga, w którym wyrazisz, jak ważny jest On dla ciebie. Spróbuj po kilku dniach wczuć się w rolę Pana Boga i napisać odpowiedź. Pamiętaj o tym, że Bóg kocha cię nieskończenie i najbardziej pragnie tego, byś był szczęśliwy. Przeczytajcie swoje listy i odpowiedzi na zbiórce, podyskutujcie o nich.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 12/2019, ks. Jakub Dębiec
KnC 12/2019, Michał Buczkowski
KnC 12/2019, ks. Kamil Falkowski
KnC 11/2019, ks. Jakub Dębiec

Bez komży

KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 12/2019, Michał Bondyra
KnC 11/2019, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Jak ewangelizować ochrzczonych Best
seller
Jose H. Prado Flores
KSIĄŻKA
22,00 zł 18,70 zł
Brudny Bóg
Johnnie Moore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia