Bez komży

KnC 7/8/2017

Sport

Sport

Wszystko, co mamy, zawdzięczamy Bogu

Autor: ks. Łukasz Chruściel
Adam jest bramkarzem, który zaczyna regularnie pukać do bram reprezentacji Polski. Mateusz to skrzydłowy. Obaj od lat służą przy ołtarzu, obaj też z pasją grają w szczypiorniaka. Bracia Morawscy opowiadają o szukaniu kościołów, ciężkiej pracy i pierwszym meczu przeciw sobie i nietypowym marzeniu.
Rozmawia ks. Łukasz Chruściel
 
Co czujecie, gdy spotykacie się na jednym boisku po przeciwnych stronach?
M: – Pierwszy raz spotkałem się na boisku z bratem w tym sezonie w Płocku. Było to i pozostaje nadal niezapomniane uczucie. Fajnie jest powspominać, że kiedyś graliśmy przeciwko sobie na podwórku, a teraz możemy robić to na boisku.
A: – Na pewno lekką ekscytację i przyjemność, że mogę grać przeciwko niemu. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zagrać w tej samej ekipie.
 
Jesteście aktywnymi sportowcami, uśmiechniętymi, młodymi, optymistycznie nastawionymi do życia. Z czego czerpiecie siłę? Z modlitwy, wiary?
A: – Bez tego na pewno byłoby trudno wytrwać. Rozmowa z Bogiem daje mi wsparcie i pomoc w trudnych momentach. Również dobry kontakt z rodziną i rodzeństwem sprawia, że życie staje się łatwiejsze.
B: Rodzina jest moją siłą, to z niej czerpię wszystko, co dobre. Wiem, że jest ona wypełniona wiarą, bez której to wszystko nie miałoby sensu. Z własnego doświadczenia widzę, że gdy jest wiara i modlitwa, to wszystko staje się prostsze.
Adam Morawski – urodził się 17 października 1994 r. w Ciechanowie. Szczypiornista, bramkarz, zawodnik Wisły Płock. Piłkę ręczną zaczął trenować w klubie Czarni Regimin. Następnie występował w pierwszoligowym SMS Gdańsk. W 2013 r. podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock. W tym samym roku zadebiutował w reprezentacji Polski. Przy ołtarzu służy od 2002 r.
 
więcej w wakacyjnym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
 
Mateusz Morawski  – urodził się 12 maja 1997 r. w Ciechanowie. Zaczynał grę w klubie Czarni Regimin, później przez trzy lata w liceum grał w Wiśle Płock. Obecnie jest skrzydłowym Gwardii Opole. Przy ołtarzu służy od 2005 r.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 9/2017, Michał Bondyra
KnC 9/2017, Michał Bondyra
KnC 7/8/2017, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 9/2017, ks. Jacek Zjawin
KnC 9/2017, ks. Jakub Dębiec
KnC 9/2017, ks. Jarosław Wąsowicz SDB
KnC 7/8/2017, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
Kiedy zacznie się niebo? Historia Bena Breedlove'a
Ally Breedlove
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,40 zł
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 27,90 zł
120 prostych pytań i odpowiedzi. Bóg-Kościół-Wiara
Charles Delhez SJ
KSIĄŻKA
25,00 zł 21,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
KnC - Króluj nam
Chryste
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media