Bez komży

KnC 7/8/2017

Sport

Sport

Wszystko, co mamy, zawdzięczamy Bogu

Autor: ks. Łukasz Chruściel
Adam jest bramkarzem, który zaczyna regularnie pukać do bram reprezentacji Polski. Mateusz to skrzydłowy. Obaj od lat służą przy ołtarzu, obaj też z pasją grają w szczypiorniaka. Bracia Morawscy opowiadają o szukaniu kościołów, ciężkiej pracy i pierwszym meczu przeciw sobie i nietypowym marzeniu.
Rozmawia ks. Łukasz Chruściel
 
Co czujecie, gdy spotykacie się na jednym boisku po przeciwnych stronach?
M: – Pierwszy raz spotkałem się na boisku z bratem w tym sezonie w Płocku. Było to i pozostaje nadal niezapomniane uczucie. Fajnie jest powspominać, że kiedyś graliśmy przeciwko sobie na podwórku, a teraz możemy robić to na boisku.
A: – Na pewno lekką ekscytację i przyjemność, że mogę grać przeciwko niemu. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zagrać w tej samej ekipie.
 
Jesteście aktywnymi sportowcami, uśmiechniętymi, młodymi, optymistycznie nastawionymi do życia. Z czego czerpiecie siłę? Z modlitwy, wiary?
A: – Bez tego na pewno byłoby trudno wytrwać. Rozmowa z Bogiem daje mi wsparcie i pomoc w trudnych momentach. Również dobry kontakt z rodziną i rodzeństwem sprawia, że życie staje się łatwiejsze.
B: Rodzina jest moją siłą, to z niej czerpię wszystko, co dobre. Wiem, że jest ona wypełniona wiarą, bez której to wszystko nie miałoby sensu. Z własnego doświadczenia widzę, że gdy jest wiara i modlitwa, to wszystko staje się prostsze.
Adam Morawski – urodził się 17 października 1994 r. w Ciechanowie. Szczypiornista, bramkarz, zawodnik Wisły Płock. Piłkę ręczną zaczął trenować w klubie Czarni Regimin. Następnie występował w pierwszoligowym SMS Gdańsk. W 2013 r. podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock. W tym samym roku zadebiutował w reprezentacji Polski. Przy ołtarzu służy od 2002 r.
 
więcej w wakacyjnym numerze "KnC - Króluj nam Chryste"
 
Mateusz Morawski  – urodził się 12 maja 1997 r. w Ciechanowie. Zaczynał grę w klubie Czarni Regimin, później przez trzy lata w liceum grał w Wiśle Płock. Obecnie jest skrzydłowym Gwardii Opole. Przy ołtarzu służy od 2005 r.
 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 7/8/20018, ks. Michał Tomiak
KnC 7/8/20018, Michał Bondyra
KnC 7/8/20018, Michał Bondyra
KnC 7/8/20018, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 7/8/20018, ks. Jacek Zjawin
KnC 7/8/20018, ks. Jacek Zjawin
KnC 7/8/20018, o. Piotr Recki SChP
KnC 7/8/20018, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania Best
seller
KSIĄŻKA
9,99 zł 8,50 zł
Ojcze przebacz im. Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu Best
seller
Anselm Grun
KSIĄŻKA
20,00 zł 17,00 zł
Na imię mu Franciszek  Papież ubogich
o. Hans Waldenfels SJ
KSIĄŻKA
25,00 zł 10,00 zł

Ciekawe wydarzenia