Z komżą

KnC 5/2017

Zbiórka

Zbiórka

Cel: wniebowzięcie!

Autor: ks. Jakub Dębiec
Czy zdarzyło się wam kiedykolwiek zawołać: „Jestem wniebowzięty!”? Pewnie niejednokrotnie. Ten zwrot z jednej strony oddaje nasze emocje, z drugiej powinien wyrażać cel naszej ziemskiej pielgrzymki.
„Być wniebowziętym” to przeżywać wielką radość, związaną z osiągnięciem konkretnego celu lub wykonaniem ważnego zadania. „Stanem wniebowzięcia” określamy często także te chwile, w których przeżywamy wraz z naszymi sportowcami ich kolejne zwycięstwa. Czy jednak zastanawialiście się nad głębszym znaczeniem tych słów? To prawda, że wyrażenie „być wniebowziętym” oznacza stan naszych emocji. Odnosi się ono też do naszej przyszłości w perspektywie wiary...

węcej w numerze majowym "KnC - Króluj nam Chryste"

Ks. dr Jakub Dębiec
ceremoniarz prymasowski
 
fot.pict rider/fotolia

ABC
Wyrażenie „być wniebowziętym” odnosi się nie tylko do naszego ziemskiego życia, ale przede wszystkim ukazuje perspektywę naszego życia wiecznego.

Zadanie ks. Jakuba:
Podaj nazwę miejsca, z którego Jezus wstąpił do nieba. Znajdź i podaj także fragmenty Pisma Świętego, które o tym wydarzeniu mówią i miejsce wniebowstąpienia dokładnie określają. Odpowiedzi prześlijcie drogą e-mailową (knc@ministranci.pl) lub tradycyjną pocztą (Konkurs, Redakcja „KnC”, ul. Chartowo 5, 61–245 Poznań) do 31 maja. Powodzenia!
 
Czy wiesz, że:
Przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone są tzw. Dni Krzyżowe. Szczególnie na wioskach są to dni, w których organizuje się procesje wśród pól oraz modli się o urodzaje i zachowanie od wszelkich klęsk, jak np. suszy. Ich nazwa pochodzi stąd, że celem takiej procesji są najczęściej krzyże ustawione wśród pól, przy których następuje zakończenie modlitwy.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 11/2017, Michał Bondyra
KnC 11/2017, ks. Jakub Dębiec
KnC 11/2017, ks. Jacek Zjawin
KnC 10/2017, ks. Jacek Zjawin

Bez komży

KnC 11/2017, Michał Bondyra
KnC 11/2017, Michał Bondyra
KnC 11/2017, Michał Bondyra
KnC 11/2017, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
U podnóża Góry Synaj
Jean-Michel Touche
KSIĄŻKA
25,00 zł 10,00 zł
Wierzę, bo chcę! Przygotowanie do bierzmowania Best
seller
KSIĄŻKA
9,99 zł 8,50 zł
Zanim jej powiesz tak
Anthony Garascia
KSIĄŻKA
10,00 zł 5,00 zł

Ciekawe wydarzenia