Bez komży

KnC 10/2017

Sport

Sport

Pokora narodzi piłkarskich olbrzymów?

Autor: Michał Bondyra
Angielski konserwatywny pisarz Gilbert Keith Chesterton mawiał, że „pokora rodzi olbrzymów”. Tak samo pomyślałem sobie po laniu, jakie sprawili polskim piłkarzom Duńczycy w Kopenhadze.

 


Jest świadomość, będzie awans?
Po blamażu z zajmującą 47. miejsce w rankingu FIFA Danią słowo pokora zostało odmieniane przez różne przypadki zarówno przez prezesa Bońka, trenera Nawałkę, jak i samych piłkarzy, wreszcie dziennikarzy, na kibicach kończąc. Znakomita passa zwycięskich i zremisowanych spotkań może sprawić, że mocniej zawiruje w głowach ich autorów, zaś nokautująca porażka może być lekcją, która pozwoli nie tylko osiągnąć cel bliższy, jakim jest awans na mistrzostwa świata, ale i stać się lepszą drużyną, która może na turnieju mistrzowskim namieszać bardziej niż podczas Euro 2016. By jednak osiągnąć cel bliższy – awans, trzeba znów woli walki, pokornej pracy i koncentracji, której namiastkę widzieliśmy już, przyznajmy szczerze, w takim sobie meczu z Kazachstanem. Październikowy dwumecz z Armenią i Czarnogórą wcale nie będzie spacerkiem. Dobrze, że przypomnieli sobie o tym nasi piłkarze przy okazji duńskiego lania. Ba, mecz w Erewaniu będzie z gatunków tych, które mają otworzyć nową kartę historii (grając tam z Armenią, polska reprezentacja jeszcze nigdy nie wygrała). Z Czarnogórą, z którą przecież wygraliśmy w Podgoricy, w Warszawie też stoczymy bardzo zacięty bój. I oby niedziela 8 października była tą, podczas której z grupy pokornych piłkarzy narodzą się piłkarscy olbrzymi...


więcej w paźdzernikowym "KnC - Króluj nam Chryste"

Michał Bondyra
 
Dotychczasowe mecze Polaków z październikowymi rywalami:
  1. z Armenią w Erewaniu (0:1 w 2007 r. oraz 1:1 w 2001 r.)
  2. z Czarnogórą w Warszawie (1:1 w 2013 r.) 
Konkurs 3:0
Do 7 października wytypuj i prześlij (na adres mailowy (knc@swietywojciech.pl) lub pocztowy redakcja „KnC”, ul. Chartowo 5, 61–245 Poznań) dokładny wynik końcowy meczu Polska Czarnogóra. Dla trzech spośród tych, którym się to uda, mamy szaliki reprezentacji Polski.
 

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 4/2018, Michał Bondyra
KnC 4/2018, Michał Bondyra
KnC 3/2018, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 4/2018, ks. Łukasz Chruściel
KnC 4/2018, ks. Jakub Dębiec
KnC 4/2018, ks. Jacek Zjawin
KnC 3/2018, ks. Michał Tomiak
Zajrzyj do księgarni
U podnóża Góry Synaj
Jean-Michel Touche
KSIĄŻKA
25,00 zł 10,00 zł
Brudny Bóg
Johnnie Moore
KSIĄŻKA
25,00 zł 5,00 zł
Gdzie spotykamy Jezusa? Pytania o kościół, sakramenty i wiarę
Albert Biesinger, Helga Kohler-Spiegel
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,50 zł

Ciekawe wydarzenia