Bez komży

KnC 7/2016

Nasza rozmowa

Nasza rozmowa

Były ministrant gwiazdą ekstraklasy

Autor: Michał Bondyra
W lidze zasłynął z tego, że po latach został pierwszym piłkarzem, który skończył sezon z dwucyfrową liczbą goli i asyst na koncie. Mistrzostwa z Cracovią, jak ze Śląskiem nie zdobył, ale walnie przyczynił się do najlepszego od wielu lat miejsca Pasów w lidze. Być może po latach wróci też na dobre do polskiej reprezentacji. Mateusz Cetnarski to przykład tego, jak ministrant może zostać jedną z gwiazd ligi.
Rozmawia: Michał Bondyra 
 
Byłeś ministrantem.
– Tak. Najpierw aspirantem, potem po Pierwszej Komunii Świętej ministrantem. Do dziś pamiętam doskonale pasowanie na ministranta w mojej rodzinnej parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Zresztą przy ołtarzu służyła wtedy spora grupa z rocznika 1988, która potem grała w Kolbuszowiance Kolbuszowej. Regularnie służyłem do czasów gimnazjum, do momentu kiedy wyjechałem do łódzkiego SMS-u. Potem – gdy wracałem do domu – tylko na większych uroczystościach. Pewnie jakbym nie wyjechał, zostałbym jeszcze lektorem.
 
W Twoich ministranckich wspomnieniach też była piłka?
– Księża w Kolbuszowej interesowali się futbolem. Dwa razy w tygodniu mieliśmy zajęcia piłkarskie. Chodziliśmy na nie z moimi dwoma braćmi, którzy też byli ministrantami. Łukasz był bardzo długo lektorem. Tamto granie nie miało oczywiście takiej rangi jak dziś – Mistrzostw Polski LSO o Puchar „KnC”. Z ministranturą rozstałem się zbyt wcześnie, by na nich zagrać.
 
Ministrant, który robi w tym sezonie furorę w ekstraklasie, daje chłopakom grającym na mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej nadzieję, że można służyć i zrobić karierę w piłce.
– Jasne, że tak. Jeśli się wierzy, jest się gorliwym katolikiem, to nic nie stoi na przeszkodzie, by jednocześnie chodzić do szkoły sportowej i służyć do Mszy. Ministrantura nie koliguje z tym, by być dobrym zawodnikiem... 

fot. A.Grupa/KnC

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne bez komży

KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
KnC 3/2024, Michał Bondyra

Z komżą

KnC 4/2024, Redakcja "KnC"
KnC 4/2024, Dominik Robakowski
KnC 4/2024, ks. Jakub Dębiec
Zajrzyj do księgarni
Zanim jej powiesz tak
Anthony Garascia
KSIĄŻKA
10,00 zł 5,00 zł
Podręczna apteczka duchowa na każdy przypadek
o. Anselm Grün OSB
KSIĄŻKA
20,00 zł 16,90 zł
Myśli na każdy dzień Escriva
św. Josemaría Escrivá
KSIĄŻKA
34,90 zł 29,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media