Z komżą

KnC 1/2016

Ministrant pyta

Ministrant pyta

Postanowienia

Autor: ks. Adam Pieckenhagen
Mam pytanie o postanowienia. Czy te noworoczne, adwentowe i wielkopostne czymś się od siebie różnią? Jakie wybierać, by były możliwe do spełnienia? Ministrant Tomek
Odpowiada: ks. Adam Pieckenhagen
 
KnC! Tomku
To prawda, kolejne początki (nowy rok szkolny, kalendarzowy czy kolejne okresy liturgiczne) motywują nas do podejmowania postanowień. Ile już ich było w naszym życiu? Dlatego też w takiej sytuacji warto się zastanowić nad ich istotą. Myślę, że najważniejsze postanowienie to te, które podejmujemy po spowiedzi sakramentalnej. Wobec doświadczenia przebaczenia grzechów mocne postanowienie poprawy zawiera w sobie także motyw wdzięczności. Pan Bóg wspaniałomyślnie przebacza mi moje grzechy. Odpowiedzią więc na dar miłosiernego Boga będzie zmiana życia – nawrócenie. Jeśli natomiast zastanawiamy się nad postanowieniami przytoczonymi w pytaniu, to ważny będzie nie tyle ich rodzaj, ile raczej nasza motywacja. Jeśli postanawiam coś tylko ze względu na własne widzimisię czy panujący trend, to mogę się założyć, że szybko ulegnę zniechęceniu. Jeśli natomiast wybieram postanowienie ze względu na Jezusa, to i motywacja nabiera poważniejszej rangi. Jakiekolwiek postanowienie podejmę, warto czynić to dla Jezusa!
 
Ks. Adam Pieckenhagen – duszpasterz diecezjalny służby liturgicznej archidiecezji poznańskiej, członek komisji liturgicznej oraz referent duszpasterstwa ministrantów i lektorów w archidiecezji poznańskiej.  

Komentarze

Zostaw wiadomość
Wpisz kod bezpieczeństwa
 Security code

Komentarze - facebook

Facebook - ministranci.pl

Inne z komżą

KnC 5/2024, ks. Jakub Dębiec
KnC 5/2024, ks. Patryk Nachaczewski
KnC 4/2024, Redakcja "KnC"

Bez komży

KnC 5/2024, Michał Bondyra
KnC 5/2024, Michał Bondyra
KnC 4/2024, Michał Bondyra
Zajrzyj do księgarni
W obronie wiary. C. S. Lewisa argumenty na rzecz chrześcijaństwa
Richard R. Purtill
KSIĄŻKA
32,00 zł 12,00 zł
Mały leksykon liturgii
Piotr Krzyżewski i ks. Jacek Zjawin
KSIĄŻKA
25,00 zł 10,00 zł
Motyle w brzuchu. Dlaczego wiara dodaje skrzydeł
Notker Wolf
KSIĄŻKA
29,90 zł 25,90 zł

Ciekawe wydarzenia

 
Newsletter
Zapisz się i otrzymuj zawsze bieżące informacje.
Social media